List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Mac Eyka » sobota, 20 marca 2010, 21:52

Szanowni Państwo.
Na polskich forach modelarskich udzielam się się od mniej więcej 7 - 8 lat. Na forum "Modelarstwo z pasją" zarejestrowałem się 22.09.2007 r, a więc praktycznie od początku jego istnienia.
W tym czasie zamieściłem kilkanaście galerii wykonanych przez siebie modeli.
Czy były one dobrze czy źle wykonane, ocenione to zostało przez innych użytkowników.
Cechą charakterystyczną wszystkich zamieszczanych przeze mnie galerii, na tym jak i innych forach modelarskich, jest ich wspólna forma, swoista wizytówka mojej osoby.
Na każdą galerię składa się wstęp słowny, jedno zdjęcie najczęściej określone jako zachęcające do pozostałych oraz link do odpowiedniego miejsca na mojej stronie prywatnej.
Czemu akurat taka forma. Na własnej stronie, rozwijam najczęściej opis dotyczący konkretnego modelu i powtarzanie go przy każdej okazji było by jedynie zaśmiecaniem.
Forma ta działała prawidłowo do dnia dzisiejszego, a dokładniej do galerii modelu Mig-3 z Hobby Boss w skali 1/72.
Oto link do niej:
viewtopic.php?f=77&t=10707
Pierwotnie została one przeze mnie zamieszczona w dziale "Lotnictwo - galeria ukończonych modeli" który ma swoje słowne rozwinięcie następującej treści "Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.".
Jednakże ku mojemu zdziwieniu tego samego dnia wątek ten został bez jakiegokolwiek ostrzeżenia oraz publicznej informacji przeniesiony do działu "Hyde Park modelarski" który zaopatrzony jest jedynie w ostrzeżenie "Posty w dziale kasują się automatycznie po 30 dniach nieaktywności.".
Dodatkowo od osoby, która jak mniemam wykonała ten ruch, otrzymałem prywatną wiadomość o następującej treści:
"Bardzo proszę o wklejenie galerii zgodnej z wymogami naszego regulaminu.
Nie bronimy robić odnośników na swoją stronę/bloga, może takowy być nawet na każdym
zdjęciu, ale nie może być tak, że jest tylko jedno. Jest to brak szacunku dla forumowiczów
jak i pwm.
Dziękuję serdecznie."
Niedyskrecją było by ujawnianie autora listu bez jego zgody, mam nadzieję, że będzie miał na tyle cywilnej odwagi i sam upubliczni swoją odpowiedź.
A więc Szanowny Panie chciałbym ustosunkować się do Pańskiego listu.
Cytat:
"Bardzo proszę o wklejenie galerii zgodnej z wymogami naszego regulaminu."
Według stanu na dzień dzisiejszy regulamin forum "Modelarstwo z pasją" odnosi się do galerii jedynie w punkcie III/12 który brzmi "12. W tytule wątków warsztatowych i galeriach powinny znaleźć się: nazwa modelu, producent i skala. Pozostałe informacje należy umieszczać w opisie tematu."
Czy zatem złamałem ten punk regulaminu? Tytuł mojego wątku brzmi "MiG 3 Hobby Boss 1/72". Znajduje się w nim nazwa modelu (MiG 3), producent (Hobby Boss) oraz skala (1/72).
Kolejny cytat:
"ale nie może być tak, że jest tylko jedno".
Proszę wskazać mi podstawę regulaminową tego stwierdzenia.
No i ostatni już cytat co by nie przynudzać.
"Jest to brak szacunku dla forumowiczów
jak i pwm."
Szanowny Panie obawiam się, że Pańskie zachowanie można traktować jako brak szacunku w stosunku do mojej osoby, a na początku tego postu wykazałem, że mam chyba prawo mienić się forumowiczem.
Jeśli zaś chodzi o nazwę własną PWM, bo jak mniemam o nią Panu chodziło, choć nie zachował Pan zasad ortografii oraz dobrych obyczajów pisząc ją używając małych liter, to chciałbym przypomnieć, że oznacza ona "Polska Witryna Modelarska" i dotyczy założonej już kilkanaście lat temu innej strony modelarskiej wraz z późniejszym forum.
Mam nadzieją, że doczekam się odpowiedzi na ten post.
Z wyrazami szacunku
Maciej Poniatowski
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3047
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Reklama

modele polskich samolotów

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » sobota, 20 marca 2010, 22:41

To forum to nie słup ogłoszeniowy. Umieszczenie jednego zdjęcia w spłodzonym wątku, w najmniejszym nawet stopniu nie ma znamion galerii. Galeria to zdjęć kilka, kilkanaście. Jezeli ktoś chce promować swoją stronę na forum, ma wiele możliwości- z tego co wiem właściciele witryny są otwarci na wspólpracę- na ten przykład sklepy oferują w zamian za promocję na portalu czy forum nagrody do konkursów.

A przyzwoitośc i kultura osobista są ostatnimi rzeczami, które powiny znaleźć się w regulaminie..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez michal.s » sobota, 20 marca 2010, 22:46

Witam serdecznie Macieju!

Na wstępie chciałbym Cię przeprosić, za niekompetencje jednego z moderatorów forum, który zastosował prawo jeszcze nie obowiązujące. Nie będę ukrywał, że dyskutujemy obecnie nad modyfikacją regulaminu pod względem wymogów ilości zdjęć zamieszczony w temacie określonym mianem galerii. Uchylając rąbka tajemnicy powiem, że na pewno galerie z jedną fotografią nie będą z nim zgodne.
Oficjalne stanowisko w sprawie tematów galeryjnych zostanie niebawem obwieszczone na forum.

Póki co przepraszam raz jeszcze i przywracam Twój temat w pierwotne miejsce.

Poruszając temat skrótu "PWM", nie należy on ani do Polskiej Witryny Modelarskiej, ani do nas. Jeśli ktoś miałby się ubiegać o pełne prawa do jego wykorzystania byłoby to "Polskie Wydawnictwo Muzyczne S.A" posiadające stronę http://www.pwm.com.pl.
Do czasu gdy nikt nie zarejestruje skrótu "PWM", nie obejmie go prawem wyłączności, używanie go przez innych będzie w pełni zgodne z obowiązującym prawem.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Rafal » niedziela, 21 marca 2010, 00:11

michal.s napisał(a):Nie będę ukrywał, że dyskutujemy obecnie nad modyfikacją regulaminu pod względem wymogów ilości zdjęć zamieszczony w temacie określonym mianem galerii.


Chłopaki... kto to wymyślił...??????? I po co ?????

WIĘCEJ LUZU - to ma być zabawa a nie przepychanki z regulaminem.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 21 marca 2010, 00:23

Michał, w sumie to woda na mój młyn, ale wyjątkowo nie będę uprawiał swojej polityki. Strzeliłes w tył głowy moderatorowi, który zrobił porządek, a sobie w stopę, określając ten ruch mianem 'niekompetencji'. Wszyscy wiemy jak wyglądać powinna relacja z budowy, czy galeria. To nie powinno wymagać zapisów w regualamienie. Do tego wystarczy zdrowy rozsądek. Kwestią dobrego obyczaju jest podejście zarówno do forum, jak i do jego czytelników. Ujmowanie obyczaju w ramy prawne jest głupotą.
Jestem tym bardziej zniesmaczony, ze niektórym z redaktoróww zdarzało się znacznie bardziej jaskrawie epatować brakiem kompetencji czy świerzego myślenia, a tu zganiony został człowiek, który postąpił zgodnie z ustaleniami- fakt, z jakiśtam względów nie upublicznionymi (jak wspomianłem, nie bede uprawiał swojej polityki i dywagował nad powodami), ale, po pierwsze- racjonalnymi, po drugie egzekwowanymi. Przeniesienie pararelacji przemola do HP było zasadne, więc tym bardziej psueudogaleria tam trafić powinna. Takoż i wszystkie inne, które nie spełniaja pewnych standardów. Oczywiście wszystkie, które pojawiły się od momentu, gdy sprawa została omówiona. Bo 'prawo' nie działa wstecz..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez spiton » niedziela, 21 marca 2010, 01:24

Dla mnie odpowiedź Michała miała klasę.
Była bardzo elegancka. Brawo.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 21 marca 2010, 01:26

Kamil, bardzo Cię proszę, wstrzymaj się z ocenami w tej sprawie chwilę. A co do niestosowności stosowania prawa wstecz - mamy tego świadomość, nie jesteśmy polskim sejmem :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6074
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 21 marca 2010, 01:32

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Wszyscy wiemy jak wyglądać powinna relacja z budowy, czy galeria.

Kamilu ostatnimy czasy próbujesz walczyć z przejawami, nazwijmy to, miszczostwa. A to się obrażasz, a to próbujesz humoru.
A tu dajesz przykład, że "miszczostwo" wylazło z ciebie.
Oświeć nas zatem.
Dlaczego tak piszę. Na przykład na ogólnoświatowym forum ARC system nie zezwala na umieszczenie w jednym poście więcej niż bodajże 4 zdjęć i bardzo słusznie. Wynika to z głęboko pojętej netetykiety i zbytecznego nieobciążania łącza. No bo galeria z kilkoma zdjęciami na forum ładuje się dużo szybciej niż taka, składająca się z 10 czy więcej fotek.
Jak jesteś zainteresowany fotkami to klikasz na odpowiedni link i możesz je oglądać. A jak chcesz przeczytać tylko wypowiedzi uczestników dyskusji to nie musisz czekać na załadowanie się, często zawieszonych na darmowych hostingach, a więc takich o dość niskim transferze, zdjęć aby dopiero zacząć czytanie interesującego ciebie tekstu.
Szczerze ci powiem mnie denerwuje oczekiwanie na załadowanie się mnóstwa zdjęć podczas czytania jakiegoś tam wątku. Często zobaczyłem je już wcześniej. I zaczynam czytać tekst który ni z gruszki ni z pietruszki przeskakuje mi gdzieś poza okno, a bo właśnie załadowało się kolejne zdjęcie.
Ja specjalnie tak buduje swoje galerie. Wchodzisz, jedna fotka ładuje się szybko, podoba się klikasz link, nie podoba się wychodzisz i nie czekałeś aż załaduje się wszystko.

Ps. Michale bardzo dziękuję za informację, widać, że można na ciebie liczyć także w trudnych sprawach.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3047
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez tankmania » niedziela, 21 marca 2010, 02:00

Mac Eyka napisał(a): Na przykład na ogólnoświatowym forum ARC system nie zezwala na umieszczenie w jednym poście więcej niż bodajże 4 zdjęć i bardzo słusznie.

To jest bardzo słuszny punkt regulaminu. Na innych forach oscyluje to między 4, a 6 zdjęć w poście. No właśnie - poście i to jest słowo klucz. Nie w temacie. Nikt Ci nie broni napisać sześciu postów pod rząd i wrzucić 24 zdjęć. A na wrzucanie jednego zdjęcia i linkowanie do innego "przybytku" patrzą krzywo wszędzie. Zresztą nie patrzą nawet bo tam tak nie robią, po prostu inna kultura. Owszem dają linka ale zamieszczają kilkanaście zdjęć. Jesteś to w stanie zrozumieć bez przejawów "miszczostwa"?
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 21 marca 2010, 02:10

Ależ oczywiście, że jestem w stanie to zrozumieć. Pytanie tylko dlaczego jest ograniczenie na ilość zdjęć, przecież przy twoim sposobie myślenia nie ma ono sensu.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3047
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez michal.s » niedziela, 21 marca 2010, 02:16

Nie znam forum o którym piszecie, ale jeśli działa ono już dość długo, a obrazki umieszczane są na ich serwerze to wynika to z ograniczeń skryptu.

Obecna prędkość internetu, powiedzmy sobie szczerze, nie przysparza większych problemów z długim ładowaniem się wszelkiego rodzaju grafik.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez tankmania » niedziela, 21 marca 2010, 02:28

michal.s napisał(a):Obecna prędkość internetu, powiedzmy sobie szczerze, nie przysparza większych problemów z długim ładowaniem się wszelkiego rodzaju grafik.


Prędkość tak ale jak jest hosting z serwera gdzie jest dużo wejść to się ładują powoli. Ja na Armoramie mam w temacie Węgra który potrafi w poście wrzucić 20 fotek umieszczonych na dupianym serwerze. Zrobi tak z 10 postów na stronie i jest kiszka.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 21 marca 2010, 02:29

Jarek Gurgul napisał(a):Kamil, bardzo Cię proszę, wstrzymaj się z ocenami w tej sprawie chwilę.

..a niby czemu? Michał nagle objawia się jako sprawiedliwy admin besztający moderatora za rzecz, która była ustalona, a komuśtam nie chciało sie zabrać w tej sprawie oficjalnie głosu; podczas gdy w przypadku ewidentnego nadużycia, które zglaszał już parokrotnie RAV panuje cisza.. gdzie tu sens, gdzie tu logika? Czy przynajmniej konsekwencja?

Mac Eyka napisał(a):A tu dajesz przykład, że "miszczostwo" wylazło z ciebie.


Wypowiedź uzasadnij.

Mam swoje zdanie na temat kierunku w jakim poszło forum, ale nie ma to wpływu na to, że szanuję pracę ludzi, którzy sprawili, że w pewnym momencie pwm.org.pl było największym i najlepszym miejscem w polskojęzycznym modelarskim internecie. I tak samo, jak nie podoba mi sie sposób, w jaki wspomniana praca i wypracowana pozycja są degradowane, tak nie akceptuję traktowania tego miejsca jak słupa ogłoszeniowego. Sklepy łożą w niebagatelny sposób, by móc się promować na forum czy portalu. Nie widze zatem powodu, by ci, którzy mają potrzebę łechatania swojej próżności statystykami odwiedzin strony domowej mieli podlegać innym zasadom. Z mojego punktu widzenia jest obojetne, czy promujesz się dla kasy, czy dla własnegi ego. Chcesz sie promować, ponoś koszty- taka jest reguła rynku.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Grzegorz2107 » niedziela, 21 marca 2010, 02:38

by ci, którzy mają potrzebę łechatania swojej próżności statystykami odwiedzin strony domowej mieli podlegać innym zasadom. Z mojego punktu widzenia jest obojetne, czy promujesz się dla kasy, czy dla własnegi ego. Chcesz sie promować, ponoś koszty- taka jest reguła rynku.


Maciej uzasadnił dlaczego w taki sposób buduje swoją galerię, nie ma powodu, żeby go podejrzewać, że w ten sposób ukrywa tak ważną dla wielu potrzebę łechtania swojej próżności. Nie oceniaj go w taki sposób, bo grama dbałości o jakąś urojoną statystykę odwiedzin, ani przejmowania regułami rynku w chwili przedstawiania modeli, z jego strony ja zupełnie nie widzę. Może to jest błąd zależący od obserwatora? ;o) Oprócz kasy i własnego ego można jednak znaleźć u ludzi inne motywatory...
Jak rozumiem, Maciej nie ma nic przeciwko w dostosowaniu się do regulaminu, ale jak trzeba przyznać, aktualnego regulaminu nie złamał, więc dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Po prostu to rzeczywiście jest wygodne i ja jako użytkownik tego forum, nie mam nic przeciwko takiemu rozwiązaniu.
Ostatnio edytowano niedziela, 21 marca 2010, 02:45 przez Grzegorz2107, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: List otwarty do władz forum "Modelarstwo z pasją"

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 21 marca 2010, 02:43

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Nie widze zatem powodu, by ci, którzy mają potrzebę łechatania swojej próżności statystykami odwiedzin strony domowej mieli podlegać innym zasadom. Z mojego punktu widzenia jest obojetne, czy promujesz się dla kasy, czy dla własnegi ego. Chcesz sie promować, ponoś koszty- taka jest reguła rynku.


Chłopie ty chyba nigdy nie nacisnąłeś linka na którejkolwiek z moich galerii. Żaden z nich nie prowadzi do mojej strony domowej, a jedynie do wybranego tematu. W temacie tym nie ma także odnośnika do strony. Aby wejść na stronę główną trzeba kombinować z przycinaniem adresu w przeglądarce.
Na stronie nie ma poza tym żadnych liczników, ja nie mam zielonego pojęcia ile ludzi odwiedza tą stronę, czy jest to jeden, dziesięciu czy więcej.
Obawiam się, że jest wręcz przeciwnie, każda osoba oglądająca twój model jest potencjalnym klientem i to powoduje, że masz inne spojrzenie w tym temacie.

A przy okazji Tankmanie. Troszkę nie rozumiem twoich wypowiedzi. W pierwszej piszesz, cytuję:
"Nikt Ci nie broni napisać sześciu postów pod rząd i wrzucić 24 zdjęć.", a dosłownie kilkanaście minut później tego typu działania krytykujesz w kolejnej swojej wypowiedzi.

A tak przy okazji, nie wiedziałem, że spowoduje taką nocną burzę na forum. Rozpocząłem ten wątek nieco pod wpływem emocji i powoli zaczynam tego żałować w obawie przed kolejną niepotrzebną wojną.

Jest już pora dość późna życzę zatem wszystkim kolorowych snów i słonecznego, niedzielnego poranka.
Dobranoc.
Ostatnio edytowano niedziela, 21 marca 2010, 02:51 przez Mac Eyka, łącznie edytowano 2 razy
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3047
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Następna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość