Gratulacje i pytania

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Gratulacje i pytania

Postprzez marskan » środa, 19 września 2007, 22:26

Przede wszystkim gratuluje męskiej decyzji o stworzeniu nowego forum PWM. Na poprzedni już od dawna nie zaglądałem z wiadomych powodów.

Być może nie jest to właściwy moment aby zapytać ale chyba nikt by nie chcaiał aby za rok albo za trzy gdy forum się rozrośnie powtórzyła się sytuacja ze starego PWM.

Dlatego mam kilka pytań:

1. Kto jest właścicielem domeny pwm.org.pl ?
2. Kim są "Administratorzy" ?
3. Czy będą podjęte jakieś działania, które zapewnią niezalezność forum od kaprysów pojedynczej osoby (sponsora / właściciela) ?

Pozdrawiam

Sławek
Avatar użytkownika
marskan
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:53

Reklama

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez michal.s » środa, 19 września 2007, 22:52

Witam !

Dziękuję i już wszystko wyjaśniam:

marskan napisał(a):Kto jest właścicielem domeny pwm.org.pl


Głównym właścicielem całego forum jestem ja.

marskan napisał(a):Kim są "Administratorzy"


Oprócz mnie jest nim Draz. Użytkownik pod nickiem Administrator to pomoc techniczna.

marskan napisał(a):Czy będą podjęte jakieś działania, które zapewnią niezalezność forum od kaprysów pojedynczej osoby (sponsora / właściciela)


Tak, wszystko jest przemyślane. Draz ma uprawnienia do tego żeby w razie jakiegoś nieszczęścia dostać wszelkie prawa do forum.

Kopie baz danych są automatycznie zgrywane co 24 godziny i w każdej chwili można przywrócić wcześniejsza kopię.

Dla dalszych wyjaśnień forum stoi na serwerze w firmie Nazwa.pl.

Sponsorów nie ma, wolnych datków nie będzie.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez marskan » czwartek, 20 września 2007, 09:49

Dziękuję Michale za odpowiedź. Sporo ona wyjaśnia chociaż pojawiają się kolejne pytania. Wiem już teraz, że kierować powinienem je do Ciebie jako właściciela Forum.

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że dysponujesz czasem i zapałem aby to forum prowadzić. Zdaję sobie sprawe jak wiele wymaga to zaangażowania i czasu, którego każdemu teraz brakuje. Bardzo dobrze, ze jest też ktoś kto może Ci w tym pomóc. Życzę Tobie i sobie aby tak było zawsze. Jestem jednak realistą i wiem, że w życiu bywa różnie. Być może za rok albo dwa zdecydujesz się wyjechać za granicę do pracy albo znajdziesz sobie inne ciekawsze hobby.

Moje kolejne pytania:
1. Kto jest właścicielem bazy danych na nowym PWM ?
2. Jeżeli Ty jesteś jedynym właścicielem tych danych to czy dopuszczasz możlowość jakiejś formy "współwłasności" tych danych ?
Nie chodzi o archiwizację danych i bezpieczeństwo, ale o możliwość przeniesienia danych, gdyby - czego zaznaczam nie chcę - doszło do jakiejś katastrofy w rodzaju tej na PWM.1


Pozdrawiam
Sławek Kotulski
Avatar użytkownika
marskan
 
Posty: 59
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:53

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez michal.s » czwartek, 20 września 2007, 12:24

marskan napisał(a):1. Kto jest właścicielem bazy danych na nowym PWM ?


To już pisałem, właścicielem jestem ja.

marskan napisał(a):2. Jeżeli Ty jesteś jedynym właścicielem tych danych to czy dopuszczasz możlowość jakiejś formy "współwłasności" tych danych ?


Też już była, mowa o tym że jeśli mi by się coś przytrafiło, Draz obejmuję całe forum.

Składałem jeszcze wcześniej na forum oświadczenie że za mojego "panowania" nie powtórzy się sytuacja z sPWM. Jeśli forum będę miał dość, nie będę chciał go dalej prowadzić, to przed moim odejściem przekażę wszystkie "klucze" do forum godnemu następcy.

Także w tej chwili jeśli chodzi o przypadki ze sPWM jesteśmy zabezpieczeni na wszystkie sposoby.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez Koncerz » czwartek, 20 września 2007, 13:49

Witam.
Ja też mam pytanie.
Co stanie się z tym forum, jeśli osoby odpowiedzialne za stare PWM zdecydują się ,,reanimować " wyżej wymienione ?
Maciej Koncerz Pawlica
Avatar użytkownika
Koncerz
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez michal.s » czwartek, 20 września 2007, 14:23

Koncerz napisał(a):Co stanie się z tym forum, jeśli osoby odpowiedzialne za stare PWM zdecydują się ,,reanimować " wyżej wymienione ?


Zostanie w niezmienionej formie, tak jak teraz.
Stare PWM było już reanimowane nie raz, nie dwa i sami wiecie jak teraz wygląda...
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez draz » czwartek, 20 września 2007, 17:19

Powołam się na wypowiedzi osób zwiazanych z tematem, będących dosyć blisko osoby odpowiedzialnej za stary PWM o obeznanych z tym, jak to wygląda - nic z tego nie będzie. Nie raz już powtarzała się taka sytuacja, że w momencie krytycznym miało coś być poprawione. W praktyce od 3 lat jest tak samo jak jest.

Poza tym do prowadzenia forum potrzebna jest kadra zarządzająca tym forum. Jak się właśnie przekonałem, nie jest to zabawa, a raczej praca. Stąd też śmiem twierdzić, że bez kadry na forum, która miałby je prowadzić, nie da rady nic ruszyć, a stara kadra specjalną chęcią nie pała do kontynuacji działalności.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez c3p0 » czwartek, 20 września 2007, 21:10

I bardzo dobrze że powstało nowe forum pełne zapału. Bo ja strasznie nie lubie jak mnie kto ma w d........ie!

Ciekaw jestem jakimi to intencjami właściciel starego forum zapałał że mając nóż na gardle chce raptem współpracy. Może już się sprzedać tego nie da, prestiż nie ten, itp (wg wyboru). Takie trochę Polskie podejście do sprawy -> wszystko na ostatnią chwilę. Teraz to ja zostaję tutaj. Nawet gdybym miał zostać sam!!!!
pozdrawiam
marcin
Powrót w "komarzym" stylu :P
Avatar użytkownika
c3p0
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez mr.jaro » piątek, 21 września 2007, 19:14

Panowie, nie zapominajmy, ze forum tworza ludzie, a nie domena, miejsce na dysku serwera, nazwa (choc akurat do nazwy mozna sie przywiazac) i co tam jeszcze. A ludzie to wlasnie my, ktorym juz od dawna zalezalo na porzadnie funkcjonujacym forum. Tyle tylko, ze poprzednich wlascicieli zdawalo sie to malo obchodzic (oglednie mowiac). Teraz jestesmy tutaj i wyglada na to, ze tym razem nikt nas nie lekcewazy.

Moga sobie stare forum reaktywowac, ile chca... Najbardziej wartosciowy potencjal znajduje sie juz tutaj, zatem z jakiego zrodla maja czerpac po reaktywacji?

Jedno z niemieckich przyslow mowi, ze na zaufanie trzeba pracowac wiele lat. Natomiast stracic mozna je w ciagu jednej chwili, a ponownie odzyskac juz sie nie da.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez Sebastian » środa, 26 września 2007, 21:17

Witam i z radością włączę się w to nowe forum-romel ten sam z PWMu .
jak rozumiem jeśli tamto forum umrze śmiercią naturalną to nie będzie szans na żadne posty z tamtego forum? Nie zamierzacie przejąć bazy danych?
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez Juli(an) » środa, 26 września 2007, 21:30

Sebastian napisał(a):Nie zamierzacie przejąć bazy danych?

sądze, że już chyba tę sprawe wyjaśniliśmy.. nie, nie da się.
pozdrawiam- Juli(an) Ludwicki
Obrazek
Avatar użytkownika
Juli(an)
 
Posty: 415
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:38
Lokalizacja: 0 61

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 26 września 2007, 21:52

Sebastian napisał(a):jak rozumiem jeśli tamto forum umrze śmiercią naturalną


nie taki los jest mu pisany
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez net_sailor » czwartek, 27 września 2007, 10:45

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):nie taki los jest mu pisany

Masz na myśli to obiecane podłączenie trupa do respiratora? :?
Tylko dla porównania wspomnę, że między jednym a drugim moim logowaniem na forum nPWM i sPWM w tym samym czasie pojawiło się odpowiednio 130 i 6 postów.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 27 września 2007, 10:56

raczej przeszczep..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Gratulacje i pytania

Postprzez Sebastian » czwartek, 27 września 2007, 16:53

Jeśli tamto sPWM będzie działało szybciej /na co specjalnie nie liczę / to będzie fajnie bo będą dwa fora modelarskie i w dużej większości " starzy " modelarze a wtedy będę zaglądał i tam i tu .
Sebastian
 
Posty: 737
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 20:56


Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości