Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 14 kwietnia 2011, 14:51

Grzegorz2107 napisał(a):Jeśli równie proste technicznie...

No niestety nie :(.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6061
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez Enigma » czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:06

Jarek Gurgul napisał(a):
Grzegorz2107 napisał(a):Jeśli równie proste technicznie...

No niestety nie :(.

Jarek

Tak, tak, wicie rozumicie my byśmy bardzo chcieli ale nie możemy. Ale kłódę walnąć to jest bardzo proste technicznie.
Avatar użytkownika
Enigma
 
Posty: 732
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2009, 20:17
Lokalizacja: Éire

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:10

Enigma napisał(a):Tak, tak, wicie rozumicie my byśmy bardzo chcieli ale nie możemy. Ale kłódę walnąć to jest bardzo proste technicznie.

Jak widzę, nie napisałem dość jasno: nie jest to możliwe i nasze chęci lub ich brak nie mają tu nic do rzeczy.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6061
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez Seweryn » czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:11

Proponuję podfora:
-Koło gospodyń wiejskich - dla tych co tylko piszą, nie pokazując żadnych modeli, oni z reguły są najmądrzejsi, najbardziej biegli w technikach modelarskich
-Kółko wzajemnej adoracji - są tu tacy co wiecznie jeden drugiego po doopie całują
-odrzuceni - dla tych których obecność przeszkadza innym

Róbcie tak dalej, zostanie tu garstka modelarzy z kółka wzajemnej adoracji.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:13

A wydawać by się mogło, że to forum dotyczy przyjemnego, kameralnego hobby, jakim jest modelarstwo. A tu widzę kroją się pomysły na oddzielne "prywatne" piaskownice, nieformalne grupy wtajemniczenia, rzeźnie - tylko patrzeć ustawek ;o) Panowie trochę cierpliwości, CBŚ robi miejsca na stadionach, będzie gdzie wymieniać poglądy w "towarzyskiej, pełnej tolerancji i wzajemnego szacunku atmosferze". Niestety tylko takie ironiczne reflaksje przychodzą mi do głowy po lekturze obu wątków. Zabawna jest tylko (a właściwie może nie) liczba osób uczestniczących w tej (i zwykle w każdej tego typu) dyskusji w konfrontacji z liczbą 2335 zarejestrowanych użytkowników. :shock:
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:15

Seweryn, to jest jedynie dyskusja na temat pomysłu rzuconego przez Pawła Tankmanię.
Nikt jak na razie (a już na pewno nikt z redakcji) nie zakłada, że taka zmiana miałaby być wprowadzona. Ja mam poważne wątpliwości co do jakiegokolwiek dzielenia ludzi na forum na różnego rodzaju grupki i czekam na ich ewentualne rozwianie, choć z tym rozwiewaniem będzie pewnie bardzo ciężko.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6061
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez Macio4ever » czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:18

Czytałem całą dyskusję w HP oczywiście wraz z pomysłem zaproponowanym przez Tankmanie. Mam trochę inne zdaniem w tym zakresie. Wg mnie nie jest to do końca "krok naprzód" dla forum. Raczej usankcjonowanie (skanalizowanie) emocji grupy osób zabiegiem technicznym w postaci podgrup na forum.

Moim zdaniem naczelna funkcja forum to możliwość prezentacji wiedzy/modeli i dyskusji tematów z nimi związanych. Ramy i zasady tych dyskusji określonych regulaminem i działaniami modów wyróżnia pozytywnie to miejsce w sieci tzn. jest mało wolnej słownej amerykanki i raczej preferowanie jakości nad ilością w kwestiach modelarskich. Niewykluczone, że to jest pokusą dla obytych modelarzy i trochę straszakiem dla tych, którzy przygodę z tym hobby rozpoczynają.

Obserwując i uczestnicząc w życiu forum pewnym problemem jest raczej mało nowych, aktywnych uczestników oraz działań ich aktywizujących. Wątki HP-owe to raczej wentyl bezpieczeństwa :) a kilka powtarzających się w nim siłujących się na słowa osób miało i będzie używało określonej retoryki. Świat jest zróżnicowany.

Myślę, że skuteczniejsze będzie prezentowanie spójności w pilnowaniu przestrzegania zasad niż próby załatwienia tego algorytmem/technologią. Plus zachęcanie autorów wątków do powiedzenia wyraźnego STOP dla offtopa bądź określonego zachowania osób dyskutujących. To moje 2 grosze.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez rollingstones » czwartek, 14 kwietnia 2011, 15:26

K.Y.Czart napisał(a):A wydawać by się mogło, że to forum dotyczy przyjemnego, kameralnego hobby, jakim jest modelarstwo. A tu widzę kroją się pomysły na oddzielne "prywatne" piaskownice, nieformalne grupy wtajemniczenia, rzeźnie - tylko patrzeć ustawek ;o) Panowie trochę cierpliwości, CBŚ robi miejsca na stadionach, będzie gdzie wymieniać poglądy w "towarzyskiej, pełnej tolerancji i wzajemnego szacunku atmosferze". Niestety tylko takie ironiczne reflaksje przychodzą mi do głowy po lekturze obu wątków. Zabawna jest tylko (a właściwie może nie) liczba osób uczestniczących w tej (i zwykle w każdej tego typu) dyskusji w konfrontacji z liczbą 2335 zarejestrowanych użytkowników. :shock:



Już Ci pisałem ze lubię twoje podejście do tematu - choć się róznimy to i tym razem się zgadzamy
Prawdę powiedziawszy to problem z problemami to kula śniegowa i- m się bardziej rozpędzacie tym więcej zbiera uczestników miałka dyskusja. W ostatnim wątku w hydparku bierze udział czynny 10 osób z których z 6 nie robi nic modelarskiego. Gdyby każdy zamknął na chwilę twarz - dotyczy to i mnie bo sam się tam odezwałem to temat upadł by tak szybko jak powstał.
Amen.

Kategoryzacja jest najgorszym psychologicznie pomysłem jaki może istnieć - podziel ludzi na grupy i sami się pozarzynają. Jak to zostanie wprowadzone to moje warsztaty możecie zrobić otwarte. Mnie nie przeszkadza krytyka tylko wzmacnia.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez crustian » czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:08

Tak to durny pomysł. Jeszcze bym zlikwidował to właśnie co ma to forum czyli : wrogi i koleżki
Ostatnio edytowano czwartek, 14 kwietnia 2011, 19:18 przez crustian, łącznie edytowano 1 raz
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Obrazek Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Avatar użytkownika
crustian
 
Posty: 389
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez tankmania » czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:34

crustian napisał(a):Jeszcze bym zlikwidował to właśnie co ma to forum czyli : wrogi i kożeki


Proponuję: III pkt. 13. Użytkownik zobowiązuje się nie mieć na forum wrogów, ani koleżków. Nie powinien czuć do innych użytkowników sympatii, ani antypatii.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez Korowiow » czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:35

Miom skromnym zdaniem podział forum na grupy,podgrupy czy podfora jest tzw.strzałem w kolano dla samego forum.
Podział zagraża unitarności forum - taki podział wcześniej czy później mógłby doprowadzić do rozpadu forum.
Co będzie stało na przeszkodzie aby uczestnicy poszczególnych grup zadecydowali ,że fajnie im we własnym gronie i reszta kolegów nie jest im do niczego potrzebna.

Forum jest miejscem gdzie ludzie wyrażają opinie na temat pracy innych i słuchają opinii na temat swojej twórczości aby móc się rozwijać- i to jest a przynajmniej powinno być istotą udziału w forum.

Kwestią do okiełznania pozostaje sposób w jaki jedni piszą o pracach drugich a nie ich sam udział w wątkach.

NIe dzielmy się !!!

PS.Panowie moderatorzy zastosujcie starą zasadę : TOLERANCJA ZAWSZE, POBŁAŻLIWOŚĆ NIGDY.
Obrazek
Tomek Rojek
Avatar użytkownika
Korowiow
 
Posty: 2633
Dołączył(a): niedziela, 20 marca 2011, 10:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez tankmania » czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:47

Korowiow napisał(a):Kwestią do okiełznania pozostaje sposób w jaki jedni piszą o pracach drugich a nie ich sam udział w wątkach.


Od roku garstka ludzi próbuje to wytłumaczyć innej garstce ludzi, efekt jest taki, że ci co tłumaczą są postrzegani jak durni don Kichotowie, a za rok już pewnie nie będzie się z czego nabijać i nie będzie komu tłumaczyć jaka jest jedynie słuszna linia w modelarstwie.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez rollingstones » czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:49

Paweł - ale zawsze tak było, ekstremiści są w każdej społeczności i byli zawsze.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez tankmania » czwartek, 14 kwietnia 2011, 17:51

rollingstones napisał(a):Paweł - ale zawsze tak było, ekstremiści są w każdej społeczności i byli zawsze.


No to niech się dzieje wola nieba...
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Grupy "prywatne" - pomysł do rozważenia

Postprzez crustian » czwartek, 14 kwietnia 2011, 19:23

tankmania napisał(a):
crustian napisał(a):Jeszcze bym zlikwidował to właśnie co ma to forum czyli : wrogi i kożeki


Proponuję: III pkt. 13. Użytkownik zobowiązuje się nie mieć na forum wrogów, ani koleżków. Nie powinien czuć do innych użytkowników sympatii, ani antypatii.

Wiesz, że nie o to mi chodziło 8-) Mówię o zakładce w naszych kontach ;o)
tankmania napisał(a):
rollingstones napisał(a):Paweł - ale zawsze tak było, ekstremiści są w każdej społeczności i byli zawsze.


No to niech się dzieje wola nieba...

ANARCHIA TU i TERAZ!! :lol:
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Obrazek Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Avatar użytkownika
crustian
 
Posty: 389
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości