początkujący modelarze na forum

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez mnak24 » sobota, 9 lutego 2013, 16:44

Tak to jest, im więcej wiesz, tym mądrzejsze wydaje się pytanie. Ja się zapytałem o podkład i nie wiedziałem iloma sposobami można podkładować. trochę nie rozumiem tego wątku, najpierw narzekacie na brak młodych modelarzy, a potem macie pretensje, o to że chcą się uczyć. Niezły paradoks.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Reklama

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez merlin_PL » środa, 13 lutego 2013, 10:07

To podbiję wątek. "Początkujących" coraz więcej, rzekłbym wysyp. Idziemy na żywioł czy zaczynamy się zastanawiać nad działem dla początkujących , coby jakoś skanalizowac tę energię ??
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez shivadog » środa, 13 lutego 2013, 10:51

merlin_PL napisał(a):czy zaczynamy się zastanawiać nad działem dla początkujących


Jakoś nie wyobrażam sobie takiej segregacji.

merlin_PL napisał(a):Idziemy na żywioł


:D
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Thor » środa, 13 lutego 2013, 11:04

Ja myślę, że dodatkowy dział pomiędzy "Modelarstwo redukcyjne - dyskusje" a "Modelarstwo redukcyjne - FAQ" pt. "Modelarstwo redukcyjne - pytania początkujących" nie zaszkodziłby nikomu. Ci, którzy mają pytania mogliby je zadać bez większym uprzedzeń, Ci, którzy nie chcą pomagać innym mogliby z czystym sumieniem omijać ten dział szerokim łukiem, zamiast potem narzekać - byłby ład i skład. Teraz takie pytania pojawiają się w dziale dyskusje, a nie jestem przekonany, że właśnie takie było jego przeznaczenie.. wszakże prawdziwą dyskusję można prowadzić posiadając już wiedzę na dany temat.

I na tym należałoby poprzestać - wprowadzanie dalszych podziałów na różne "klasy" nie służy niczemu dobremu, a jedynie marginalizacji. Nikt chyba nie chce tu robić rozwarstwienia społecznego niczym w Moskwie :P
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Solo » środa, 13 lutego 2013, 12:31

Bardzo popieram.
Brakuje takiego kącika dla początkujących stąd tacy jak ja zakładają tematy niekoniecznie tam gdzie powinni.
Wiedza jaką można uzyskać na tym forum jest trudna do przecenienia, więc świetnie byłoby, gdyby początkujący mieli skąd czerpać choćby podstawowe informacje.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez shivadog » środa, 13 lutego 2013, 12:33

Ok obgadamy.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez malinowski » niedziela, 24 marca 2013, 20:31

Taki dział został właśnie utworzony -> viewforum.php?f=438
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez merlin_PL » niedziela, 24 marca 2013, 20:52

No i git. Teraz trzeba początkujące towarzystwo konsekwentnie kierować do tego działu.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Solo » niedziela, 24 marca 2013, 23:20

Może w takim razie ten temat także tam przeniesiesz?
To chyba jego miejsce.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Jacek Kempiński » środa, 24 grudnia 2014, 14:30

Witam. Zaciekawił mnie ten temat ( chociaż nie widzicie mnie często udzielającego się na forum ) bo sam byłem kiedyś kurduplem ale wtedy nie miałem się kogo spytać .W modelarni mnie zniechęcali do pomysłów ale z czasem szkoły praktyki zawód zrobiły swoje i próby budowy modeli . Młodzież nie ma wzorców , nie ma praktyki , modelarnie też nie zawsze odpowiadają zapotrzebowaniu . Moje zdanie jest takie aby odpowiadać chociaż 20 razy i nie ganić tylko wskazywać na błędy i podsuwać pomysły każdy ma swoją wizje modelu i taką chce mieć . A i nie narzucajmy swojej wizji bo każdy z nas nie jest doskonały każdy model można skrytykować.
Avatar użytkownika
Jacek Kempiński
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 maja 2012, 12:53

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości