początkujący modelarze na forum

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Thor » wtorek, 29 stycznia 2013, 09:55

Kuba P. napisał(a):
Thor napisał(a):PS. Przed rejestracją tu spotkałem się wiele razy z opinią, że na tym forum są praktycznie sami "starzy wyjadacze", którzy niechętnie pomagają nowym - takie kółko wzajemnej adoracji. Myślę, że jest to rzecz, nad którą powinniście się zastanowić.. czego tak naprawdę tu chcecie?


Czegoś równie nieeleganckiego dawno tu nie widziałem... :roll:

To nie jest moje zdanie na ten temat - to jest obiegowa opinia, która niestety istnieje. Nie twierdzę, że na pewno tak jest - jestem za krótko na forum, aby wyrażać takie zdanie, natomiast osobiście czuję dosyć silną marginalizację nowych użytkowników - ot co. Nie jestem aż tak wrażliwy, żeby się tym przejmować, ale korzystając z okazji, chciałem po prostu kolegom zasygnalizować jak mogą się czuć niektóre osoby, szczególnie te nowe, na forum - w końcu to ludzie stanowią o miejscu, a nie odwrotnie. Jak widać nie tylko ja uważam, że "coś się dzieje", ale skoro uważacie, że nie ma problemu... no cóż, być może to ja się mylę.
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Reklama

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Kuba P. » wtorek, 29 stycznia 2013, 10:04

Thor napisał(a):To nie jest moje zdanie na ten temat - to jest obiegowa opinia, która niestety istnieje. Nie twierdzę, że na pewno tak jest - jestem za krótko na forum, aby wyrażać takie zdanie, natomiast osobiście czuję dosyć silną marginalizację nowych użytkowników - ot co. Nie jestem aż tak wrażliwy, żeby się tym przejmować, ale korzystając z okazji, chciałem po prostu kolegom zasygnalizować jak mogą się czuć niektóre osoby, szczególnie te nowe, na forum - w końcu to ludzie stanowią o miejscu, a nie odwrotnie. Jak widać nie tylko ja uważam, że "coś się dzieje", ale skoro uważacie, że nie ma problemu... no cóż, być może to ja się mylę.


Pogrążasz się.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Thor » wtorek, 29 stycznia 2013, 10:46

^Każdy rozumie to, co czyta, jak chce - Twoja sprawa co o tym myślisz i w sumie średnio mnie to obchodzi. Powiedziałem, co uważam za stosowne i EoT z mojej strony.
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Kuba P. » wtorek, 29 stycznia 2013, 10:54

Thor napisał(a):^Każdy rozumie to, co czyta, jak chce - Twoja sprawa co o tym myślisz i w sumie średnio mnie to obchodzi. Powiedziałem, co uważam za stosowne i EoT z mojej strony.


Szczyt bezczelności...
Po pierwsze nowy wchodzisz na forum, obrażasz obecnych i od razu pouczasz jak powinni się zachowywać.
Nie masz zielonego pojęcia co i jak, wiesz tylko to co zasłyszałeś. Wchodzisz i płaczesz, że czujesz się marginalizowany ale trudno oczekiwać czegoś innego!
Zadajesz pytania na które chcesz usłyszeć swoje odpowiedzi i broń boże, żeby ktoś nie zasugerował, że może być inaczej.

Skoro wydaje Ci się, że wszyscy mają Ciebie słuchac i średnio Cię obchodzi to co swoim zachowaniem wywołujesz to po jaką cholerę się w ogóle zapisujesz na takie fora?

To się nie powinno nazywać "początkujący modelarze na forum" tylko "nowi userzy PWM".

Tu jest dobry przykład tego, co opisałem wyżej:

viewtopic.php?f=76&t=30541&start=30
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Thor » wtorek, 29 stycznia 2013, 11:28

Ty naprawdę rozumiesz wszystko, jak chcesz.
1. Nikogo bezpośrednio nie obraziłem, a miałem jedynie żal do kolegi Merlin_pl, że wszystkich, którzy pytają, od razu przyrównuje do "dzieciaków, co dostali modele od rodziców". Ale to jego punkt widzenia i opinia, do której ma prawo, tak samo ja mam prawo się do tego odnieść.
2. Nie mam pojęcia co i jak, wiem to, co zasłyszałem i właśnie to zaznaczyłem w pierwszym poście w tym temacie - po czym Ty zasugerowałeś, że obrażam wszystkich obecnych na forum... jak mogę kogoś obrażać, skoro przekazałem do wiadomości publicznej tylko to, co mówią inni, a sam nie mam na ten temat jeszcze zdania?
3. Do płaczu jeszcze mi daleko, natomiast ty przecież wiesz lepiej - zalałem się łzami i rozpaczam przy komputerze.
4. Na pytania oczekuję przede wszystkim poprawnych odpowiedzi od bardziej doświadczonych użytkowników - bo te odpowiedzi są najcenniejsze. Natomiast pytania zadałem po to, aby upewnić się, czy dobrze kombinuję - po przeczytaniu tony materiałów na forum - no chyba o to chodzi? Jakbym nic nie przeczytał i zadał oczywiste pytanie, to bym został odesłany "do przeczytania forum" - czyż nie?
5. A gdzie ja piszę, że wszyscy mnie mają słuchać? Napisałem jak to wszystko wygląda z mojej perspektywy, perspektywy "nowego na forum". I przestań wreszcie przekręcać - średnio mnie obchodzi nie to, co piszą "wszyscy", a to, w jaki sposób TY interpretujesz moje wypowiedzi i co na mój temat sądzisz.

Nie mam zamiaru z Tobą więcej prowadzić dyskusji w tym temacie - skoro tak bardzo lubisz, kiedy "twoje jest na górze", to niech tak będzie. Jeżeli masz ze mną jakiś problem, a widać, że masz, to zapraszam na priv - szkoda zaśmiecać forum.
Avatar użytkownika
Thor
 
Posty: 116
Dołączył(a): środa, 16 stycznia 2013, 15:36
Lokalizacja: Kielce

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Kuba P. » wtorek, 29 stycznia 2013, 11:42

Powiem Ci tak - życzę powodzenia na tym forum, choć z takim podejściem nie będzie Ci łatwo.
;o)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 29 stycznia 2013, 12:06

Thor, zwolnij trochę, twoje wypowiedzi nie są wcale lepsze od tych, których krytykujesz.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9953
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez mnak24 » wtorek, 29 stycznia 2013, 12:37

I jak zwykle najlepszym sposobem będzie masowy ban :idea:
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Kuba P. » wtorek, 29 stycznia 2013, 12:38

Dla Ciebie faktycznie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Mecenas » wtorek, 29 stycznia 2013, 15:47

Moim zdaniem kwestia pomocy młodym, młodocianym czy niedoświadczonym to tylko kwestia empatii. Chcę to pomagam a jak nie chcę to idę sobie dalej. W większości przypadków zarówno na napisanie merytorycznej odpowiedzi jak i tej "emocjonalnej o negatywnym charakterze" trzeba poświęcić tyle samo czasu więc to tylko kwestia odpowiedniego chciejstwa piszącego. Nie rozumiem też dlaczego miałoby mi przeszkadzać, że ktoś inny poświęca swój czas na tłumaczenie po raz setny tego samego kolejnemu pytającemu - przecież to jego czas a nie mój, bardzo miło, że poświęca go na pomoc innym.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez robert.bednarczyk » wtorek, 29 stycznia 2013, 17:29

Mecenas napisał(a):Moim zdaniem kwestia pomocy młodym, młodocianym czy niedoświadczonym to tylko kwestia empatii. Chcę to pomagam a jak nie chcę to idę sobie dalej. W większości przypadków zarówno na napisanie merytorycznej odpowiedzi jak i tej "emocjonalnej o negatywnym charakterze" trzeba poświęcić tyle samo czasu więc to tylko kwestia odpowiedniego chciejstwa piszącego. Nie rozumiem też dlaczego miałoby mi przeszkadzać, że ktoś inny poświęca swój czas na tłumaczenie po raz setny tego samego kolejnemu pytającemu - przecież to jego czas a nie mój, bardzo miło, że poświęca go na pomoc innym.


I to jest głos rozsądku w tej dyskusji. Radzę wszystkim uważnie, dwa razy przeczytać, zanim atmosfera się znowu podgrzeje. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez spartan-painting » sobota, 9 lutego 2013, 02:31

Mecenas - amen
http://spartan-painting.blogspot.com/ <- blog o modelarstwie
I saw General Lee raise a saber in his hand
Heard the cannons roar as you made your last stand
You marched into battle with the Grey and the Red
Avatar użytkownika
spartan-painting
 
Posty: 107
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2012, 04:50
Lokalizacja: Kraków

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Tomasz Ś. » sobota, 9 lutego 2013, 15:13

Jestem nowicjuszem, na zadane pytania dostaję odpowiedzi, porady, na forum panuje dobra atmosfera, natomiast gdy zobaczyłem ten wątek to pomyślałem: "To hańba dla tej strony!". Myślałem, że to forum które pomaga, doradza..., lecz z tego co widze to przy niektórych się pomyliłem. Czy to źle, że młodzież się tym zaczyna interesować.
Robert P. napisał(a):A nazwy tematów typu "pomocy początkującemu ;D" Was nie drażnią? Ok, gość oczekuje pomocy. Ale do cholery niechże nazwa tematu mniej więcej sugeruje w czym problem.
Widocznie jakiś dziesięciolatek, ale czy to źle? Niech sie od młodości rozwija, przynajmniej nie będzie taki zgnity jak większość dzisiejszych dzieci, a przy okazji praca ze starszymi go trochę wyprostuje (już takiego tematu nie walnie).

To jest moje zdanie.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Ś.
 
Posty: 641
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2013, 19:49

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez robert.bednarczyk » sobota, 9 lutego 2013, 15:50

Tomasz Ś. napisał(a):Jestem nowicjuszem, na zadane pytania dostaję odpowiedzi, porady, na forum panuje dobra atmosfera, natomiast gdy zobaczyłem ten wątek to pomyślałem: "To hańba dla tej strony!". Myślałem, że to forum które pomaga, doradza..., lecz z tego co widze to przy niektórych się pomyliłem. Czy to źle, że młodzież się tym zaczyna interesować.
Robert P. napisał(a):A nazwy tematów typu "pomocy początkującemu ;D" Was nie drażnią? Ok, gość oczekuje pomocy. Ale do cholery niechże nazwa tematu mniej więcej sugeruje w czym problem.
Widocznie jakiś dziesięciolatek, ale czy to źle? Niech sie od młodości rozwija, przynajmniej nie będzie taki zgnity jak większość dzisiejszych dzieci, a przy okazji praca ze starszymi go trochę wyprostuje (już takiego tematu nie walnie).

To jest moje zdanie.


Aż tak źle chyba nie jest. Ważne czyny, a nie przemyślenia niektórych Kolegów, wyrażające jakieś tam frustracje. Jak sam piszesz uzyskujesz porady i generalnie na forum jest dobra atmosfera. Nic nie poradzimy na to, że niektórzy myślą inaczej. Ten wątek hańby forum nie przynosi....., może jest troszkę wstydliwy. Ja, tak czy siak w miarę wiedzy i czasu, deklaruję, tak jak dotychczas, będę dzielił się swoimi doświadczeniami. Pozdrawiam. RB.
robert.bednarczyk
 
Posty: 628
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 14:05

Re: początkujący modelarze na forum

Postprzez Kuba Lipiński » sobota, 9 lutego 2013, 16:26

" Czym nakładacie klej? " Takie pytanie w tym wątku padło i nie dawało mi spokoju :mrgreen: Wbrew pozorom nie jest to głupie pytanie. Należy oczywiście zacząć od tego z jakim klejem mamy doczynienia. Osobiście do klejów cyjano-akrylowych stosuję różnego rodzaju aplikatory, od zaokrąglonych końcówek wykałaczek (lub nie), poprzez szpilki, druciki i wreszcie pędzle które oczywiście bezpośrednio po zabiegu oczyszczam w debonderze. Konsystencja kleju też ważna jest, często je mieszam do uzyskania odpowiedniej, np. penetrujący z żelem. Klej nie jest tylko i wyłącznie spoiwem, można nim wykonać imitacje spawów lub zapchać nim dziurę, mowa oczywiście o CA. Mam nadzieję, że ta informacja komuś się przyda.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 11:32

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości