W kwestii zdjęć

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » niedziela, 14 grudnia 2014, 01:16

Tytuł wątku może dość enigmatyczny, ale już wyjaśniam o jaką sprawę chodzi. Otóż intryguje mnie kwestia, kiedy Szanowna Administracja zyskała prawo do dowolnego rozporządzania zdjęciami użytkowników (oczywiście opieram się tylko na swoim przykładzie, ale jak sądzę nieodosobnionym)? Pytam, bo nie pamiętam żebym jej takowego udzielił. Również lektura szczegółowo przecież tu przestrzeganego regulaminu nie rozwiała moich wątpliwości w tym względzie, a wręcz nie śmiem podejrzewać Szanownej Redakcji o samowolę i tak lekceważące podejście do praw autorskich.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Reklama

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Solo » niedziela, 14 grudnia 2014, 01:20

A możesz rozwinąć o co chodzi dokładnie?
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 grudnia 2014, 01:20

:?:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » niedziela, 14 grudnia 2014, 01:29

Pytanie wydawało mi się jasno sformułowane, ale proszę bardzo, rozwinę. Kiedy Szanowna Administracja zyskała prawo do dowolnego rozporządzania zdjęciami użytkowników, np publikowania ich w innym miejscu, poza PWM?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Rafal » niedziela, 14 grudnia 2014, 01:39

Cichociemny napisał(a):Pytanie wydawało mi się jasno sformułowane, ale proszę bardzo, rozwinę. Kiedy Szanowna Administracja zyskała prawo do dowolnego rozporządzania zdjęciami użytkowników, np publikowania ich w innym miejscu, poza PWM?


Skąd pewność że to Redakcja? Każdy może sobie skopiować i używać. Na razie zarzut (bo to jest zarzut) jest taki mało precyzyjny...
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Solo » niedziela, 14 grudnia 2014, 01:54

Cichociemny, no nie trzymaj nas tak w napięciu, bo nie pójdę spać dopóki tego nie wyjaśnisz. :)
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » niedziela, 14 grudnia 2014, 17:33

Rafal napisał(a):Skąd pewność że to Redakcja? Każdy może sobie skopiować i używać. Na razie zarzut (bo to jest zarzut) jest taki mało precyzyjny...

Nie zwykłem beztrosko szafować kategorycznymi stwierdzeniami, stąd też nie rozpocząłem tematu bez wcześniejszego rozpoznania. Chyba że z moją osobą masz zgoła odmienne skojarzenia?

Oczywiście- każdy może skopiować. Nie sądzisz chyba jednak że tutaj się ktoś podszywa i Szanowna Administracja, która jak na razie zaszczyciła ten wątek jedną lekceważącą rozmówcę emotikoną, o niczym nie wie.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 grudnia 2014, 19:41

Aaa, o to biega.
Jam Ci to uczynił.
Jak zapewne przeczytałeś, jest to fanpage naszego forum, utworzony przez nas, administratorów, tylko celem jego rozpropagowania, bez czerpania z tego korzyści.
Dlatego traktujemy to wraz z (co tu ukrywać- trudnym w obsłudze, a więc słabo funkcjonującym) portalem, jako jedną całość, wyłącznie celem promocji forum.
W tym przypadku użyłem Twojego zdjęcia i poświęciłem swój czas, aby rozpropagować Twój wątek, a pośrednio i Twój blog. Ty nie miałeś dyskomfortu zamieszczając swoją reklamę na forum?
Jeżeli nie odpowiada Ci to, mogę wycofać Twoje zdjęcie, zamienić je na inne, lub całkiem skasować ten wpis. Wyraź swoją wolę.
Podobnie każda inna osoba, której to nie odpowiada, może nas o tym poinformować.
Jednak zamiast wywoływania burzy w szklance wody, wolę informację skierowaną bezpośrednio do mnie.
Bo co do lekceważenia rozmówcy mam diametralnie odmienne od Twojego zdanie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Sherman » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:00

piotr dmitruk napisał(a):Dlatego traktujemy to wraz z (co tu ukrywać- trudnym w obsłudze, a więc słabo funkcjonującym) portalem, jako jedną całość, wyłącznie celem promocji forum.

I to tak bez poinformowania ogółu? Znaczy towarzystwo moderatorstwo tak sobie we własnym gronie ustaliło i stwierdziło że skoro "my" tak myślimy to jest OK? Odrobinę nietaktowne IMO.

Natomiast to, że jak ktoś zobaczy że jego zdjęcie zostało wrzucone na FP to ma się zgłosić, że tego nie chce uważam za praktykę dziwną...

P.S. Przyzwoitość nakazywałaby chociaż z nicka podpisać modelarza we wpisie na FB.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:17

O powstaniu fanpage był wątek na forum.
Wyobrażasz sobie jakąkolwiek formę promocji forum bez wykorzystania zdjęć?
Autor każdego wątku te zdjęcia opublikował, więc nie traktuje ich jako wyłącznie prywatne.
Wpisy reklamują tylko wątki konkretnych autorów, bez innych kontekstów.
Podobnie działają inne podmioty, np. "Made in Poland". Ja się ucieszyłem, kiedy tam ujrzałem swoją dioramę. Także nie było pytania o zgodę, ale nie robię z tego problemu. Dla mnie to oznacza tyle, że praca jest wystarczająco dobra.
Możemy tego zaprzestać, ale czy właśnie o to chodzi? Mamy w polubieniach także nicki napisane "krzaczkami".
Co do zamieszczania nicka, być może jest to mój błąd, do naprawienia.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:22

Brawo!

piotr dmitruk napisał(a):Jak zapewne przeczytałeś, jest to fanpage naszego forum, utworzony przez nas, administratorów, tylko celem jego rozpropagowania, bez czerpania z tego korzyści.
Dlatego traktujemy to wraz z (co tu ukrywać- trudnym w obsłudze, a więc słabo funkcjonującym) portalem, jako jedną całość, wyłącznie celem promocji forum.

Kompletnie mnie to nie interesuje jak sobie ten fanpage traktujecie. Interesuje mnie natomiast fakt, że bez żadnego pytania ani informacji, wrzucacie sobie zdjęcia użytkowników. Jak widać nie macie sobie też nic do zarzucenia w związku z tym.

piotr dmitruk napisał(a):W tym przypadku użyłem Twojego zdjęcia i poświęciłem swój czas, aby rozpropagować Twój wątek, a pośrednio i Twój blog.

To może mam Ci jeszcze podziękować za ten "poświęcony czas"?! Kpina. A tekst o rozpropagowaniu bloga w kontekście ruchu na wspomnianym fanpage'u jest doprawdy paradny. Jakby moje zdjęcie nie miało paska z podpisem (który jest tam właśnie na przypadek takich wybryków) to dalej by było propagowanie mojego bloga czy nie?

piotr dmitruk napisał(a):Ty nie miałeś dyskomfortu zamieszczając swoją reklamę na forum?

Reklamę, znaczy galerię ze zdjęciami gotowego modelu? Modelu którego nawet nie ma jeszcze na tym "reklamowanym blogu"? Galerię gdzie wrzuciłem kilkanaście zdjęć w wysokiej rozdzielczości, a nie trzy na krzyż z dopiskiem "zapraszam na bloga"? To jest wg. Ciebie reklama?

piotr dmitruk napisał(a):Jeżeli nie odpowiada Ci to, mogę wycofać Twoje zdjęcie, zamienić je na inne, lub całkiem skasować ten wpis. Wyraź swoją wolę.
Podobnie każda inna osoba, której to nie odpowiada, może nas o tym poinformować.

O łaskawcy! Naprawdę można? Robicie sobie co chcecie, a ja jak to nie daj boże zauważę (bo przecież wiadomości żadnej o wykorzystaniu zdjęcia nie dostałem, a nawet informacji o samym fanpage'u nie uświadczysz na forum) mogę się nie zgodzić? Poważne?!

piotr dmitruk napisał(a):Jednak zamiast wywoływania burzy w szklance wody, wolę informację skierowaną bezpośrednio do mnie.
Bo co do lekceważenia rozmówcy mam diametralnie odmienne od Twojego zdanie.

Oczywiście. Najlepszą obroną jest atak. Nic się nie stało, to tylko kolejny podżegacz. Rozejść się.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez waran » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:31

Widzisz Piotrze jaką wielką krzywdę wyrządziłeś bytowi cichociemny, teraz będzie odszkodowania żądał, przeprosin w Wybiórczej, a ... w czambuł będą potępiać Twoje zachowanie i wykorzystywanie dobra prywatnego. :roll:
Bez przesady proszę
P.D.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez HK1885 » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:43

waran napisał(a):Widzisz Piotrze jaką wielką krzywdę wyrządziłeś bytowi cichociemny, teraz będzie odszkodowania żądał, przeprosin w Wybiórczej, a niektóre bezmózgi z oszczanego esquadu w czambuł będą potępiać Twoje zachowanie i wykorzystywanie dobra prywatnego. :roll:


W jakże charakterystycznym dla ciebie prostactwie posuwasz się jednak trochę za daleko.
Ostatnio edytowano niedziela, 14 grudnia 2014, 21:20 przez HK1885, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez Cichociemny » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:45

waran napisał(a):Widzisz Piotrze jaką wielką krzywdę wyrządziłeś bytowi cichociemny, teraz będzie odszkodowania żądał, przeprosin w Wybiórczej, a niektóre bezmózgi z oszczanego esquadu w czambuł będą potępiać Twoje zachowanie i wykorzystywanie dobra prywatnego. :roll:

Rzeczowy i kulturalny głos w dyskusji zawsze mile widziany.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: W kwestii zdjęć

Postprzez waran » niedziela, 14 grudnia 2014, 20:47

Uderz w stół......hk do sądu mnie podaj.
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Następna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości