Nowy Silnik Forum?

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Nowy Silnik Forum?

Postprzez Vierbein » wtorek, 11 grudnia 2018, 12:00

Mam takie pytanie, czy Administratorzy nie planują czasem przesiadki forum na nowy silnik, podobnie jak to zrobiła administracja Modelworka? I chyba na podobnym narzędziu funkcjonuje Britmodeller.
Nie bardzo się na tym znam, jednak widzę różnicę. Od lat przebywam za granicą (poza UE, praktycznie przez większość roku), no i z tej lokalizacji z jakiegoś powodu nie ładuje mi się ok. 70% grafik publikowanych na forum. Jest to bardzo irytujące. Natomiast na MW po zmianie silnika mogę zobaczyć 100% grafik, które ładują się błyskawicznie! Z tego powodu zastanawiam się nad odkurzeniem mojego tam konta, choć byłoby mi szkoda znakomitego towarzystwa z PWM (choć wielu ma konta na obu forach, to są jednak osoby, które można spotkać tylko na PWM :D )
Wiem, że moja sytuacja jest nieco odosobniona i może większość jest zadowolona ze stanu obecnego. Ale zadaję tylko pytanie, bez ambicji wywoływania dyskusji. Jeśli nie planujecie zmian, to też będzie to dla mnie jakaś informacja.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 291
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Reklama

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Thalgonis » wtorek, 11 grudnia 2018, 12:09

Do Adminów: cytując klasyka: „Nie idźcie tą drogą” ;o)
Silnik z Modelworka może jest OK, ale wooooolny jak jasna cholera - odświeżanie strony u nich trwa kilka sekund, i nie, nie jest to wina ustawień przeglądarki w moim kompie.
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1413
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Atlis » wtorek, 11 grudnia 2018, 12:11

Loguję się tutaj z zagranicy i do tego z VPN i grafiki ładują się normalnie, o ile nie zostały usunięte przez hosting zdjęć.

Nowy silnik MW jest fajny, nie miałem z nim problemów od początku.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 11 grudnia 2018, 16:31

Vierbein napisał(a):...z jakiegoś powodu nie ładuje mi się ok. 70% grafik publikowanych na forum...

99,99% grafiki jest hostowana poza forum. Nie wiem więc, czy sam silnik forum ma wpływ na wyświetlanie lub nie zdjęć (ale tego nie wykluczam).

Mógłbyś wskazać kilka przykładowych grafik, które się Tobie wyświetlają i kilka z tych, które się nie wyświetlają? Bez tego trudno będzie zdiagnozować przyczynę.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Vierbein » wtorek, 11 grudnia 2018, 16:50

Jarek Gurgul napisał(a):[quote="VierbeinMógłbyś wskazać kilka przykładowych grafik, które się Tobie wyświetlają i kilka z tych, które się nie wyświetlają? Bez tego trudno będzie zdiagnozować przyczynę.

Jarek


O, fajnie! Np. Nie wyświetlają mi się grafiki z postów kolegów Atlis, Adam, Aleksander czy KRL, a wyświetlają się pięknie kolegów RH, DUDE oraz Krzy65siek żeby pozostać przy ostatnich wątkach z warsztatu lub galerii lotniczych. Może analiza tych przypadków coś da. Ja nie mogę rozkmninić, jaka jest zależność, z wyjątkiem tego, że jak ktoś ma własną przestrzeń, a nie korzysta z hostów komercyjnych, to raczej mi się wyświetla.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 291
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 11 grudnia 2018, 16:52

1. Z jakiej przeglądarki korzystasz?
2. Czy próbowałeś z inną przeglądarką?
3. Czy próbowałeś na różnych kompach/urządzeniach?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6071
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Atlis » wtorek, 11 grudnia 2018, 18:15

4. Adblocker?
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez HubertKendziorek » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:08

Vierbein napisał(a):
Jarek Gurgul napisał(a):[quote="VierbeinMógłbyś wskazać kilka przykładowych grafik, które się Tobie wyświetlają i kilka z tych, które się nie wyświetlają? Bez tego trudno będzie zdiagnozować przyczynę.

Jarek


O, fajnie! Np. Nie wyświetlają mi się grafiki z postów kolegów Atlis, Adam, Aleksander czy KRL, a wyświetlają się pięknie kolegów RH, DUDE oraz Krzy65siek żeby pozostać przy ostatnich wątkach z warsztatu lub galerii lotniczych. Może analiza tych przypadków coś da. Ja nie mogę rozkmninić, jaka jest zależność, z wyjątkiem tego, że jak ktoś ma własną przestrzeń, a nie korzysta z hostów komercyjnych, to raczej mi się wyświetla.


Może być tak, gdy korzystasz z komputera z zablokowaną zawartością tzw. mediów społecznościowych, a użytkownik forum linkuje do zdjęć właśnie stamtąd, przykładowo z FB. Ja tak mam na większości komputerów, drażnią mnie te wszystkie polub, twitnij itp. Jeżeli chcę jakieś zdjęcie jednak zobaczyć, cóż... zawsze można odblokować na chwilę albo zobaczyć je w telefonie.
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2146
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:09

Atlis napisał(a):4. Adblocker?

Ja korzystam z adbloka na Firefoksie i wszystko widzę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4847
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Atlis » wtorek, 11 grudnia 2018, 20:25

Ja na Chromie też.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Rafal » wtorek, 11 grudnia 2018, 23:35

Thalgonis napisał(a):Do Adminów: cytując klasyka: „Nie idźcie tą drogą” ;o)
Silnik z Modelworka może jest OK, ale wooooolny jak jasna cholera - odświeżanie strony u nich trwa kilka sekund, i nie, nie jest to wina ustawień przeglądarki w moim kompie.


Twój dostawca internetu może routować ruch do Modelworka przez np. Australię. U ciebie w kompie wszystko będzie ok ale strona będzie się ładować jak krew z nosa. U mnie przypadkowa strona z MW ładuje się w 2s. Inna, sąsiednia do niej 2,6s.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Thalgonis » środa, 12 grudnia 2018, 00:20

Być może masz rację z tym kierowaniem ruchu - nie chce mi się pingować żeby sprawdzić.
Może bardzo oględnie się wyraziłem. Wolno idzie tylko jak poustawiam i pozapisuję, jak to się u nich nazywa, własne kanały aktywności. Dopóki oglądam wszystko w „domyślny” sposób to nie jest źle.
Ale ponieważ nie wypada tu gadać o „przywarach” konkurencji :P to dodam tylko, że u mnie ich strony ładują się też w okolicach 2-3 sekund, ale to jest straaasznie długo w porównaniu do 0,3-0,5 s s tu, na PWM-ie :D
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1413
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez Seweryn » środa, 12 grudnia 2018, 09:14

Modelwork aktualny to porażka, zrezygnowałem calkowicie z odwiedzin tego forum.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez cooper69 » środa, 12 grudnia 2018, 11:05

Zamienił stryjek siekierkę na kijek... tak to wygląda po zmianach silnika na modelwork.
Na początku było rzeczywiście szybko ale teraz to wspomnienie (siedzę w branży it już ok. 30-tu lat więc mam jako takie pojęcie) i nie poprawia tego bardzo szybki internet i wysokiej klasy urządzenia sieciowe. Na mac i PC niezależnie od przeglądarki spowolnienie.
I nie piszę tego z żadnych innych powodów poza rozczarowaniem.
Do czasu zmiany najlepszy pod względem działania i ergonomii używania był zdecydowanie modelwork, potem pancernyklin, przerwa... i reszta.
Teraz... jest tak jak w zacytowanym przysłowiu.
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 864
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy Silnik Forum?

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 13 grudnia 2018, 03:08

Też nie trawię nowego MW
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9972
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości