Jak zacząć na PWM ???

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Jak zacząć na PWM ???

Postprzez prezes_ » wtorek, 21 grudnia 2021, 12:38

Witam wszystkich ,
mam kilka pytań:
Po pierwsze nie wiem gdzie w swoim profilu mam ustawić swój podpis ;
po drugie i najważniejsze jak mam wgrać zdjęcia - szczególnie chodzi mi o zdjęcia z dysku google'a;
po trzecie nie wiem gdzie mógłbym znaleźć informację dotyczącą kontaktu z administratorami/moderatorami danego działu na forum.

Pozdrawiam wszystkich
i za pomoc z góry dziękuję.
prezes_
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2021, 11:35
Lokalizacja: Ełk

Reklama

Re: Jak zacząć na PWM ???

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 21 grudnia 2021, 13:18

Cześć,
ad1. Panel użytkownika -> zakładka Profil -> menu Podpis

ad2. Nie polecam zdjęć z dysku googla nie wszyscy są zalogowani bądź ty nie jesteś zalogowany i się nie wyświetlają. Bardziej pomocny jest jakiś serwis hostujący typu imgur.com czy postimages.org. Niezależnie na co się zdecydujesz preferowanym sposobem wrzucania zdjęć jest linkowanie do ich fizycznego adresu na serwerze. Wklejasz dany link do postu, zaznaczasz go i naciskasz z menu kontekstowego przycisk Img (wymienione powyżej serwisy posiadają opcję skopiowania adresu obrazu już gotowego do wklejenia na forum BBC wtedy nic nie musisz wciskać żeby obraz się załadował). Prawidłowy link na forum wygląda wtedy tak:

Kod: Zaznacz cały
[img]https://i.imgur.com/ZGQOnwC.jpeg[/img]


ad3. jeżeli masz jakieś wątpliwości czy pytania śmiało pisz do mnie (albo zadaj pytanie ogólnie na którymś dziale jak teraz, na pewno dostaniesz odpowiedź).

EDIT
odnośnie ad1. przypomniało mi się ;o)
Jarek Gurgul napisał(a):Żeby trochę opanować ten zalew, włączyliśmy funkcję rejestracji nowych użytkowników w grupie - nomen omen - "Nowi użytkownicy", która nie ma prawa posiadać podpisu.

Przejście do zwykłej grupy "Zarejestrowani użytkownicy" następuje automatycznie, po napisaniu przez "nowego" 20 postów.

Oczywiście nie unikniemy w ten sposób śmiecenia na forum przez "roboty" made in china, które wprost w postach walą reklamami, ale może jednak uda się wyeliminować część tych "sprytnych" spamerów wrzucających reklamy w podpisy.

...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Jak zacząć na PWM ???

Postprzez prezes_ » wtorek, 21 grudnia 2021, 14:46

Dziękuję Koledze za pomoc .
Porady bardzo się przydały.
prezes_
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 21 grudnia 2021, 11:35
Lokalizacja: Ełk

Re: Jak zacząć na PWM ???

Postprzez Pashal » wtorek, 21 grudnia 2021, 17:30

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pashal
 
Posty: 1629
Dołączył(a): piątek, 4 czerwca 2021, 14:10


Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości