Umieszczanie obrazków na forum

Coś nie działa tak jak trzeba ? Czegoś brakuje ? Planowane przerwy w działaniu forum.

Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 1 listopada 2007, 09:55

Przestudiowałem regulamin i za bardzo nie wiem co robię wbrew :-/
9. Zaleca się umieszczanie zdjęć na forum w postaci plików graficznych o max szerokości 800. px lub miniaturek prowadzących do plików graficznych.
Ostatnio edytowano czwartek, 1 listopada 2007, 21:17 przez Mariusz Jarzyna ze Szczec, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Reklama

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 1 listopada 2007, 11:13

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Przestudiowałem regulamin i za bardzo nie wiem co robię wbrew :-/
9. Zaleca się umieszczanie zdjęć na forum w postaci plików graficznych o max szerokości 800. px lub miniaturek prowadzących do plików graficznych.


Mariuszu! Przytoczyłeś tylko fragment pkt. 9 regulaminu. W dalszej części jest następujące zdanie:

"Zabrania się umieszczania hiperlinków prowadzących do stron html z obrazkiem oraz adresów obrazków bez znaczników "

Zwróc uwagę, że linki do Twoich obrazków są umieszczone w znacznikach [url][/url]

Chodzi o to, że Twoje miniaturki prowadzą właśnie do strony z obrazkiem, a nie samego obrazka. Zamysłem takiego sformuowania regulaminu było to, aby nie zmuszac użytkowników do oglądania reklam firm hostujących obrazki.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez RAV » czwartek, 1 listopada 2007, 12:25

wojtek_fajga napisał(a):Zamysłem takiego sformuowania regulaminu było to, aby nie zmuszac użytkowników do oglądania reklam firm hostujących obrazki.

Ale z drugiej strony oznacza to korzystanie z usług hosta przy jednoczesnym ograniczaniu jego dochodów (wynikających z liczby odsłon reklam). Trochę to nieuczciwe, moim zdaniem. Host może się bronić w ten sposób, że przy bezpośrednim wywołaniu obrazki nie będą się pojawiać i wtedy wszystkie "cwaniackie" zdjęcia na PWN znikną.
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 1 listopada 2007, 14:05

a ja ci jednak proponuje zmienić serwis hostujący, bo z tego co widzę, to jedynie ten zasrany fotosik wymaga kombinacji, by wkleić bezpośredni link do zdjecia, lub miniaturę linkującą bezpośrednia do obrazka, a nie do strony z popupami, reklamami, bannerami i obrazkiem [który nie zawsze już sie chce otworzyc po tyych wszystkich fajerwerkach].
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 1 listopada 2007, 16:48

Darku dam fotkę jak tylko zgłębię tajemnicję tych url i hostów. Osssochoodzi :shock:
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 1 listopada 2007, 19:56

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Darku dam fotkę jak tylko zgłębię tajemnicję tych url i hostów. Osssochoodzi :shock:



Mariuszu! Jak masz problemy z umieszczaniem obrazków - napisz jakie, chętnie pomogę.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 1 listopada 2007, 20:04

RAV napisał(a):Ale z drugiej strony oznacza to korzystanie z usług hosta przy jednoczesnym ograniczaniu jego dochodów (wynikających z liczby odsłon reklam). Trochę to nieuczciwe, moim zdaniem. Host może się bronić w ten sposób, że przy bezpośrednim wywołaniu obrazki nie będą się pojawiać i wtedy wszystkie "cwaniackie" zdjęcia na PWN znikną.


Po dyskusji w gronie administracyjno moderatorskim zalecam korzystanie z serwisów imageshack i photobucket, które generują same linki bezpośrednio do obrazków.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez Pit » czwartek, 1 listopada 2007, 21:08

Fotosik generuje m.in kod do umieszczania zdjęć bezpośrednio na forum, w pełnej rozdzielczości, nie ma żadnych reklam. Wrzucam w ten sposób zdjęcia od lat i nie mam najmniejszych problemów. Tak zresztą jest wygodniej dla przeglądających wątek (moim zdaniem).

ps. sorry za offtopa, może by wydzielić dywagacje nt. serwisów hostujących zdjęcia?
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez draz » czwartek, 1 listopada 2007, 21:31

Ja używam photobucketa i nie narzekam. Jedynie raz przez te wszystkie lata na moment padł im serwer, jednak po chwili wszystko wróciło do najlepszego porządku.

Jeżeli chodzi o fotosika - już wolę nawet nie klikać na miniaturkę i nie widzieć relacji, bo:
1. ładuje mi się strona ze zdjęciem nadzwyczajnie długo - okolice pół minuty,
2. pincet reklam na stronie,
3. ekstra reklama wyskakuje mi na fotce jaką chcę zobaczyć,
4. zanim zobaczę fotkę w rozdzielczości, w jakiej ona jest, muszę ją kilka razy kliknąć.

Kolejna kwestia - ustosunkowanie się do oglądania reklam dorzucanych przez hostingowca.
Są formy hostujące, które generują podlinkowanie do foty bez reklam, jako i jakoś żyją. Skoro host jest tak pazerny, że nie potrafi obyć się bez pierdyliarda reklam, to jego sprawa. Skoro my możemy ich nie oglądać, to nie widze w tym nic złego. To tak, jak zarzucić komuś nieuczciwość, bo podczas filmu nie ogląda reklam w TV. Ludzie wybiorą ten serwis, który jest przyjaźniejszy, łatwiejszy, mniej nachalny i z którego się łatwiej społecznie korzysta. W tym wypadku fotosik daje ciała i jak dalej tak będzie, stracą ludzi, więc i reklamodawców nie będzie i pójdą z torbami.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez Tomek 'Siodło' Siedlecki » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 21:31

Z powyższych powodów, wymienionych przez Draza, obecny jest 9 punkt regulaminu forum.

Dla wszystkich osób, które jednak upierają sie by korzystać z fotosika poniżej porady Wojtka jak zrobic by był wilk syty i owca cała.

Post skopiowany z wątku Skyraidera o Dromaderze.


wojtek_fajga napisał(a):Aby przeedytowac Twój post w ten sposób, aby miniaturka prowadziła bezpośrednio do obrazka należy:


1. wyświetlic obrazek w serwisie fotosik lub innym
2. kliknąc prawym klawiszem myszy na obrazku i wybrac "Kopiuj adres obrazka", adres obrazka zostanie zachowany w schowku systemowym

Obrazek








3. przejśc do trybu edycji posta na forum i odnaleźc w poście linię dotyczącą edytowanego obrazka; w tej chwili link ma zakończenie html, co oznacza, że prowadzi on do strony www a nie bezpośrednio do obrazka

Obrazek



4. zastępujemy powyższą linijkę zawartością schowka systemowego poprzez zaznaczenie linijki i ctrl+v; link ma w tej chwili zakończenie jpg, co oznacza, że prowadzi on bezpośrednio do obrazka; od tej chwili po kliknięciu miniaturki w Twoim poście, otworzy się nowe okno przeglądarki załaduje się szybko sam obrazek bez reklam, które większośc użytkowników denerwują

Obrazek








Wyżej opisany sposób umieszczania obrazków jest dobry przy dużej ilości obrazków w poście. Jeżeli chcesz pokazac tylko kilka obrazków, to warto je umieścic bezpośrednio w poście.

Sposób jest następujący:

1. kopiujemy adres obrazka do schowka systemowego w sposób opisany powyżej

2. przechodzimy do trybu edycji posta na forum, wybieramy przycisk img

Obrazek



3. otworzy się okienko, w którym należy wkleic zawartośc schowka systemowego (ctrl+v)

Obrazek



Po tych operacjach pojawi się nowa linijka w poście. Od tej chwili obrazek będzie się wyświetlał bezpośrednio w poście. Warto przy tym pamiętac, że szerokośc obrazków w postach na tym forum jest ograniczona do 800 px i takie najlepiej umieszczac w serwisach hostujących obrazki. Większy obrazek zostanie automatycznie przeskalowane do szerokości 800 px, ale spowoduje to niepotrzebne przesyłanie nadmiaru danych.

Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek 'Siodło' Siedlecki
 
Posty: 53
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 11:28

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez mart72 » wtorek, 24 lutego 2009, 11:50

Niestety, wyżej opisany sposób nie działa ( nie ma opcji "kopiuj adres obrazka")a przynajmniej ja tego nie potrafię zrobić, mój wątek wylądował w koszu :( pomimo, że reklam nie widać.
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 08:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez Cichociemny » wtorek, 24 lutego 2009, 12:13

mart72 napisał(a):Niestety, wyżej opisany sposób nie działa ( nie ma opcji "kopiuj adres obrazka")a przynajmniej ja tego nie potrafię zrobić, mój wątek wylądował w koszu :( pomimo, że reklam nie widać.

Pewnie używasz IE, co? Adres obrazka możesz skopiować po kliknięciu w niego prawym klawiszem i wybraniu właściwości. W otwartym oknie będzie pole adresu.

Z mojej strony jeszcze dwie rady:
- zainstaluj prawdziwą przeglądarkę,
- zrezygnuj z fotosika i przejdź np. do photobucketa,
a wszystko stanie się łatwiejsze.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Umieszczanie obrazków na forum

Postprzez mart72 » wtorek, 24 lutego 2009, 12:32

Cichociemny napisał(a):- zainstaluj prawdziwą przeglądarkę,
- zrezygnuj z fotosika i przejdź np. do photobucketa,
a wszystko stanie się łatwiejsze.

Przeglądarkę sobie na razie zostawię a do Photobucketa się zapisałem właśnie.
Zobaczymy czy będzie łatwiej ;o)
Pozdrawiam i dzięki bardzo
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 08:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki


Powrót do Sprawy pwm.org.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość