Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Konkurs lotniczy organizowany przez użytkowników PWM

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez BOMI21 » niedziela, 1 czerwca 2014, 15:43

Mojego MiGa też.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Reklama

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez quest » niedziela, 1 czerwca 2014, 16:45

Można już głosować?
Jak tak, to gdzie i jak?
Bo nie widzę..
quest
 
Posty: 234
Dołączył(a): poniedziałek, 31 października 2011, 15:35

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez Siema » niedziela, 1 czerwca 2014, 17:02

Ja również proszę o przeniesienie mojego Lynxa do warsztatu w dziale lotniczym.

Co do nagrody dla modelarza M za najbardziej przypadający mi do gustu model i warsztat, to, mimo nikłej ilości kandydatów, zostanie ona przyznana. Zastrzegam sobie prawo do wydania werdyktu do momentu zakończenia głosowania na modele, choć pewnie wyrobię się do połowy tygodnia, musze mieć jednak czas, żeby przejrzeć warsztaty i galerię.

Pozdrawiam
Pozdrawiam!
Paweł Siemaszko
Avatar użytkownika
Siema
 
Posty: 515
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 14:28
Lokalizacja: Siedlce/WWA

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez dewertus » niedziela, 1 czerwca 2014, 17:36

spiton napisał(a):Czemu niby Solo nie może zrobić ze swoją nagrodą tego co chce ?
Solo zawiódł się na koledze Alexie, który zrobił niezłego Sabre'a i pewnie czułby się źle, gdyby tak wyszło, że jego nagroda powędrowała do osoby ,której nie lubi. To chyba normalne. I Solo jako wolny człowiek, ma prawo zmienić zasady przyznawania nagrody. Bo to JEGO nagroda.


Widzisz Seba, w/g mnie są przynajmniej dwa powody, dla których decyzja kolegi SOLO wywołała takie a nie inne komentarze:
1. Jeśli się nie mylę ocenie podlega model a nie modelarz. Ja, podobnie jak każdy z nas ma na tym forum "sympatie" i "antypatie". Nie podoba mi się zachowanie kilku osób (które także brały udział w konkursie) ale nie jest to powodem do niedocenienia ich umiejętności, warsztatu i jakości modeli, które budują. Dojrzałość i odpowiedzialność osoby, która podejmuje się sędziowania poznaje się po tym czy potrafi oddzielić przedmiot oceny od jego twórcy i pomimo różnicy poglądów czy przekonań docenić wartość i jakość przedmiotu osądu.
2. Jak to mawiał Pawlak: "mnie słowo droższe od pieniędzy"... Jeśli na początku kolega Solo zadeklarował, że ufundowany przez niego model otrzyma osoba, której model zdobędzie największą ilość głosów, to znaczy że osąd oddał w "ręce" społeczności forumowej. Powodem takiej decyzji była obawa co do umiejętności postępowania właściwego sędziemu czyli zachowania bezstronności (o czym sam napisał viewtopic.php?f=631&t=59821&start=135#p697471). Jak się złożyło taką a nie inną deklarację trzeba umieć ponieść tego konsekwencje a nie zmieniać zdanie jak polityk...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez spiton » niedziela, 1 czerwca 2014, 17:57

Hubert, realia są takie, że koledzy z SF moim zdaniem traktują głosowania dosyć poważnie i "mobilizują elektorat" żeby "ich" koledzy wygrywali różne forumowe plebiscyty. Dlatego w przypadku, w którym można by przytrzeć nosa koledze Solo, zmuszając go do przekazania nagrody w ręce osoby, której tej nagrody przekazać by nie chciał.
Moim zdanie postąpił dobrze. Nie dał się wmanewrować w nieprzyjemną dla siebie sytuacje.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 1 czerwca 2014, 18:25

dewertus napisał(a): Jeśli na początku kolega Solo zadeklarował, że ufundowany przez niego model otrzyma osoba, której model zdobędzie największą ilość głosów, to znaczy że osąd oddał w "ręce" społeczności forumowej. ...
Jak się złożyło taką a nie inną deklarację trzeba umieć ponieść tego konsekwencje a nie zmieniać zdanie jak polityk...


spiton napisał(a):Hubert, realia są takie, że koledzy z SF moim zdaniem traktują głosowania dosyć poważnie i "mobilizują elektorat" żeby "ich" koledzy wygrywali różne forumowe plebiscyty. Dlatego w przypadku, w którym można by przytrzeć nosa koledze Solo, zmuszając go do przekazania nagrody w ręce osoby, której tej nagrody przekazać by nie chciał.
Moim zdanie postąpił dobrze. Nie dał się wmanewrować w nieprzyjemną dla siebie sytuacje.


Spiton, jeśli popierasz decyzję kolegi Solo, oznacza to że Wy obaj nie dorośliście do tego by fundować jakiekolwiek nagrody, w jakichkolwiek konkursach...
Jeśli bowiem funduje się nagrodę i określa się reguły jej przyznania ( m.in kto wybiera nagrodzony model ), to nie zmienia się reguł podczas gry, bo wychodzi się na osobę / firmę niepoważną... ( żeby nie napisać dosadniej... ) - i to niezależnie od tego czy model pretendujący do nagrody jest "wrogi" czy też nie...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez rotpol13 » niedziela, 1 czerwca 2014, 18:28

spiton napisał(a):...realia są takie, że koledzy z SF moim zdaniem traktują głosowania dosyć poważnie i "mobilizują elektorat" żeby "ich" koledzy wygrywali różne forumowe plebiscyty.


Sprzedam przysługujące mi zgodnie z regulaminem trzy głosy - oferty na PRIV :D
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez spiton » niedziela, 1 czerwca 2014, 18:35

Tomasz Mańkowski napisał(a):
Spiton, jeśli popierasz decyzję kolegi Solo, oznacza to że Wy obaj nie dorośliście do tego by fundować jakiekolwiek nagrody, w jakichkolwiek konkursach...
...


Zawsze mnie cieszy, jak ludzie hołdujący postępackim ideą tolerancji nie tolerują prawa człowieka do postępowania nie zgodnie z przyjętymi regułami ,-)).
Solo, nie przemyślał sprawy. Ja bym napisał, funduje taka a taka nagrodę i przyznam ją autorowi modelu, któremu będę miał ochotę ją przyznać. Jeśli takiego nie będzie to trudno. nagroda przepadła. Tak bym napisał. I BYŁBYM KONSEKWENTNY. Solo. Następnym razem przekopiuj sobie ta formułkę ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez Tomasz Porosiło » niedziela, 1 czerwca 2014, 18:37

spiton napisał(a):...realia są takie, że koledzy z SF moim zdaniem traktują głosowania dosyć poważnie i "mobilizują elektorat" żeby "ich" koledzy wygrywali różne forumowe plebiscyty.


ależ oczywiście spiton! na jutubie są już wywiady na ten temat
Avatar użytkownika
Tomasz Porosiło
 
Posty: 458
Dołączył(a): środa, 15 lipca 2009, 14:01

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 1 czerwca 2014, 18:47

spiton napisał(a):...ludzie hołdujący postępackim ideą tolerancji ...

A po polsku i bez metafor ?
spiton napisał(a): Solo, nie przemyślał sprawy.

Masz rację, ale "słowo się rzekło, kobyłka u płota", bo inaczej reakcja jest taka jak w tym wypadku...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez rotpol13 » niedziela, 1 czerwca 2014, 18:56

spiton napisał(a):

Ja bym napisał, funduje taka a taka nagrodę i przyznam ją autorowi modelu, któremu będę miał ochotę ją przyznać. Jeśli takiego nie będzie to trudno. nagroda przepadła. Tak bym napisał. I BYŁBYM KONSEKWENTNY.


Ty, tak z głowy takie rzeczy...widać dobry towar musicie mieć na Podhalu :lol:

Szkoda, że nie ufundowałem Lamborghini :mrgreen:
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez Solo » niedziela, 1 czerwca 2014, 19:14

Mała uwaga: Spiton nie wiem dlaczego napisał, że ja tej nagrody nie chcę komuś personalnie przyznać.
Zapewniam, że wybiorę najlepszy model odrzutowca jaki pojawił się w konkursie, nie oglądając się na prywatne sympatie czy antypatie.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez rotpol13 » niedziela, 1 czerwca 2014, 19:24

Solo napisał(a):Mała uwaga: Spiton nie wiem dlaczego napisał, że ja tej nagrody nie chcę komuś personalnie przyznać.
Zapewniam, że wybiorę najlepszy model odrzutowca jaki pojawił się w konkursie, nie oglądając się na prywatne sympatie czy antypatie.

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez spiton » niedziela, 1 czerwca 2014, 20:13

Kamil, ja za nazwanie kogoś półgłówkiem, potem zasugerowanie mu ćpania, dostał bym od razu przynajmniej ostrzeżenie.
Ty rozumiem masz tu plecy. Fajnie być anonimowym i mieć plecy ? pewnie fajnie. Oczywiście jak się ma psychikę kaprala.Albo klawisza.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Konkurs lotniczy 2014 - ustalenia regulaminu

Postprzez rotpol13 » niedziela, 1 czerwca 2014, 20:30

spiton napisał(a):Kamil, ja za nazwanie kogoś półgłówkiem, potem zasugerowanie mu ćpania, dostał bym od razu przynajmniej ostrzeżenie.
Ty rozumiem masz tu plecy. Fajnie być anonimowym i mieć plecy ? pewnie fajnie. Oczywiście jak się ma psychikę kaprala.Albo klawisza.



Widać, jedni ''mobilizują elektorat'', drudzy ''mają plecy'' - inni od lat świętują ''Dzień Niepełnosprawności Umysłowej'' :)

Wolny kraj, każdy może zaistnieć!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotniczy konkurs modelarski 2014

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość