POZNAŃ - lista

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez Piotrek.S. » niedziela, 1 stycznia 2012, 17:52

Do Pantery na Dziadoszańskiej to można zaglądnąć żeby kurz na pólkach pooglądać. Jak dla mnie zostaje Wołyńska i Paderewskiego choć do Kieleckiej i Jagiellońskiej w Wa-wie daaaaleko.
Umysł ludzki jest jak spadochron.
Działa lepiej kiedy jest otwarty.
Avatar użytkownika
Piotrek.S.
 
Posty: 215
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 08:48
Lokalizacja: Oborniki

Reklama

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez Fred-k2 » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 01:24

Ja mam bardzo dobre wspomnienia z Paderewskiego, jak jeszcze byłem mały gzub i ojciec mi kupował Bburago to nie mogłem się napatrzeć na tę ścianę modeli, obsługa bardzo miła, Pan Przemek zawsze coś fajnego pokazał. Dobrze się składało, że do kościoła mnie rodzice wozili obok do Franciszkanów to można było co niedziele na wystawę popatrzeć :) Teraz lubię wpaść choćby farbkę kupić.

Pantera w Kupcu była o tyle dobra, że jakieś farby Tamiya można było dostać, chociaż jak przychodziła dostawa to trzeba było szybko jechać dopóki nie wywiało podstawowych kolorów. Ostatnio po dość długiej przerwie (bliżej mam na Dziadoszańską) wpadłem obejrzeć motorki a tu zamiast sklepu kino :-/
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 15:37

Piszesz o czasach jak sklep byl bliżej placu wolności, teraz jest troche niżej i nie ma tego powera co kiedyś ;)
Aha, nie wiem czy ktoś pisał i nie wiem czy jest ten sklep- Chwiałkowskiego gdzies w połowe ulicy sklep i kolejki elektryczne.Kolejek więcej, ale modele też były.


Sklep istnieje, strona:
http://www.artykulymodelarskie.pl/

Kiedyś tam byłem- z rok może więcej.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez uki761 » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 17:32

Sklep istnieje, trochę modeli mają ale niewiele. Z farb tylko Vallejo ale w dość dobrej cenie. Głównie sklep " kolejkowy".
Nazywa się "ro-bud" czy jakoś tak.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez Fred-k2 » wtorek, 10 stycznia 2012, 00:09

luck1985 napisał(a):Piszesz o czasach jak sklep byl bliżej placu wolności, teraz jest troche niżej i nie ma tego powera co kiedyś ;)

Wiem, wiem ;o) Wtedy to można było się zachwycić. Sklep w między czasie był jeszcze w jednym miejscu, mniej więcej w połowie dawnej i obecnej miejscówki, z dwoma ścianami całkowicie przeszklonymi, miało to miejsce w trakcie tych remontów. Tam to była kicha, ciasno i jak w butiku z butami.
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » wtorek, 10 stycznia 2012, 00:16

Nikt w tym mieście nie pociśnie sklepem z prawdziwego zdarzenia. Wszystko można kupić w necie, taniej i jeszcze pod same drzwi podrzucą. A sklep na Padarewskiego ma jedną wade- trzeba dac auto na parkingu i gibać kawałek do sklepu, chyba ze szybko wpadniemy i wypadniemy przed strażą miejską..... największy minus tej miejscówki.
Blachy,maski.... tego w poznaniu się nie kupi. Żal..... Wawa ma takie sklepy, ale to większe miasto więc większy zbyt tego towaru.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez Fred-k2 » wtorek, 10 stycznia 2012, 00:20

Dokładnie. Ja czasem na Paderewskiego skoczę kupić model jak akurat jest coś fajnego na stanie, choć wiadomo że w necie taniej by można znaleźć. Gdyby blaszki były to też bym może na miejscu kupował, chyba że przebitka ceny była by znaczna. Szkoda że nie ma gdzie "pomacać" tych modeli, miło przed kupnem zrobić sobie in-box, a Pan Przemek zawsze da zawartość do obejrzenia ;o)
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » wtorek, 10 stycznia 2012, 00:26

Jak model średni to powie :D To mi sie podoba, nie ma syndromu sprzedawcy typowego-byle sprzedać.
A blaszki i dodatki wiadomo, sklep łatwo tym zastawić, ale kto to kupi pózniej. Dużo sklepów w necie oferuje, ale i tak trzeba czekać aż dodatki przyjdą do sklepu.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez morfeusz747 » piątek, 13 stycznia 2012, 22:24

luck1985 napisał(a): A sklep na Padarewskiego ma jedną wade- trzeba dac auto na parkingu


Dlatego ja jeżdżę tramwajem, tanio i blisko z przystanku (w miarę). A sklep to chyba najlepszy w Poznaniu, duży wybór modeli tylko ceny ciut za wysokie :) Ale to uroki bliskość Starego Rynku itp :)
morfeusz747
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 18:52

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez wukaemista » piątek, 17 lutego 2012, 22:47

Faktyczne sklepy modelarskie upadają. Ale to MY też mało kupujemy. Byłem ostatnio na Półwiejskiej. Bieda, ale facet wskoczył też do netu. Prowadzi sklep jakoś tam powiązany z kimś, coś tam tłumaczył. Chodzi o to że zamawiając w tym sklepie, przy wybraniu odbiór osobisty, towarek odbieramy na Półwiejskiej bez kosztów przesyłki. Wygląda zachęcająco. Co do adresu tego sklepu : www.rago.sklep2.pl .
wukaemista
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2012, 22:36

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez mamt1971 » wtorek, 30 października 2012, 15:52

Proponuję odświeżyć adresy sklepów modelarskich w Poznaniu bo niektóre są nie aktualne,a niektóre zostały przeniesione w inne miejsce,prośba do kolegów modelarzy z Poznania oczywiście jak mogą.
mamt1971
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2012, 13:20

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez mamt1971 » wtorek, 30 października 2012, 15:57

Na Paderewskiego 8 jest sklep modelarski bardzo dobrze zaopatrzony i bardzo miła obsługa.Pan lub Pani (małżeństwo)wytłumaczą pomogą doradzą ja jak jestem w Poznaniu nie szukam innego tylko pale zeluwy właśnie tam
mamt1971
 
Posty: 22
Dołączył(a): poniedziałek, 9 stycznia 2012, 13:20

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez bARTZ » poniedziałek, 5 listopada 2012, 01:12

mamt1971 napisał(a):Proponuję odświeżyć adresy sklepów modelarskich w Poznaniu

Na Paderewskiego chyba jedyny typowo modelarski sklep w poznaniu, chyba że o którymś nie wiem? :-|
bARTZ
 
Posty: 204
Dołączył(a): poniedziałek, 16 maja 2011, 21:05
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » poniedziałek, 5 listopada 2012, 01:41

Jeszcze Wołyńska.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez raptorf22 » środa, 7 listopada 2012, 15:56

Na dzień dzisiejszy:

1.ul. Paderewskiego,duży wybór
2. ul. Wołyńska, duży wybór
3. ul. Dziadoszańska "Pantera" ale asortyment to straszna k...pa,
4.ul. Półwiejska --- upadł po 19 latach bytności
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do wielkopolskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość