POZNAŃ - lista

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » niedziela, 27 lutego 2011, 11:03

Dzisiaj sie nazywa RAGO:
http://rago.otwarte24.pl/
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Reklama

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez Mr. Headshok » niedziela, 27 lutego 2011, 15:49

luck1985 napisał(a):Dzisiaj sie nazywa RAGO


RAGO to nie dawne "Pod Semaforem" ;o)

Ale to nieistotne. "Pod Semaforem" już dawno nie ma, a "Rago"...? Cóż, proponuję tam zajrzeć, żeby się przekonać.
Pozdrawiam,
Tomasz Koebsch
Avatar użytkownika
Mr. Headshok
 
Posty: 1335
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2007, 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » niedziela, 27 lutego 2011, 17:13

Rago jest po prawej , a pod semaforem po lewej. To tego sklepu nie znalem ;)
Rago male, cos tam sie znajdzie od biedy ;)
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez Yantom » wtorek, 19 kwietnia 2011, 16:30

Pantera w Kupcu Poznańskim będzie czynna do końca maja.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez raptorf22 » wtorek, 7 czerwca 2011, 16:01

Co się dzieje w tym mieście z sklepami modelarskimi?
Byłem wczoraj w Rago na ul. Półwiejskiej, masakra ten sklep zaraz przestanie istnieć, wybór marny, nawet podły, farby to parę sztuk z MM parę z Pactry i tyle. Własciciel nie wie kiedy będzie dostawa i czy wogóle będzie, myśli nad zamknięciem.
Pantera na ul.Dziadoszańskiej podobnie, więcej zabawek niż modeli, wybór naprawdę marny, pełno Mastercraftów , a np. Italerii prawie wcale nie widziałem, porażka.
Co jest nie kupujemy modeli?
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » wtorek, 7 czerwca 2011, 16:30

Internet...
Paderewskiego ale to pancerka, weteran pojazdów nie znajdzie tam nic dla siebie.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez raptorf22 » wtorek, 13 grudnia 2011, 12:33

Wczoraj miałem trochę wolnego to przejechałem się po poznańskich sklepach modelarskich. No coż zmienia się to powoli na gorsze:
"Pantera" na ul. Dziadoszańskiej bez zmian, szkoda tam jechać wogóle, modeli prawie wcale nie ma,wybór naprawdę marny. Miały być dostawy na jesień a tutaj lipa i dno, trochę farb kupisz i to na tyle.
"Rago" ul. Półwiejska, kiedyś fajny sklep teraz kilka modeli na półkach, reszta jakieś badziewia. Stan opłakany.
"Modelarz" na ul.Paderewskiego, tutaj wybór jest, chemie się dostanie bez problemu, farby itp.
i tutaj moje zdziwienie sklep na ul. Wołyńskiej Model Time czy jakoś tak, modeli bardzo dużo w tym nowości w cenach dobrych. Co się stało że dwa znane i zawsze zopatrzone sklepy upadają, ale np na ul. Pderewskiego gdzie czynsz zapewne odpowiedni sklep ma się całkiem dobrze?
Będąc w stolicy na ul. Kieleckiej aż się ugina od modeli i dodatków, szkoda że Poznań tak ubogo wypada pod tym względem.
To na tyle z grudniowego przeglądu poznańskich sklepów.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez portalus » wtorek, 13 grudnia 2011, 19:52

Mam takie same odczucia. "Modelarz: tak jak kiedyś był nieruchawy tak teraz jest całkiem do rzeczy i realizuję przez niego uzupełnienia Gunze oraz inne rzeczy. Jak coś potrzebuję to e-mail/tel i jak mają zamówienie kompletne to dzwonią i żona odbiera i jest git - tak jak to powinno wyglądać.
Tego na Wołyńskiej nie znam - trzeba się wybrać.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez uki761 » wtorek, 13 grudnia 2011, 20:18

Sklep na ul. Wołyńskiej się rozwija, wprowadził farby Gunze ma być i Tamiya ( o ile już nie jest) - nareszcie...
Modeli też trochę jest, ogólnie oceniam ten sklep pozytywnie, można też trawę kupić (do dioram oczywiście :mrgreen: )
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez rastula » wtorek, 20 grudnia 2011, 16:26

uki761 napisał(a):Sklep na ul. Wołyńskiej się rozwija, wprowadził farby Gunze ma być i Tamiya ( o ile już nie jest) - nareszcie...
Modeli też trochę jest, ogólnie oceniam ten sklep pozytywnie, można też trawę kupić (do dioram oczywiście :mrgreen: )



Sklep na Wołyńskiej nazywa sie DATALAND i zajmuje sie też naprawą zegarków.

Byłem tam raz i musze powiedzieć, że wybór modeli jest całkiem imponujący a obsługa miła i kompetentna

Akurat nie było farb, które chciałem kupic ( Vallejo) ale był szeroki wybór Itallieri ( czyli ponoć Vallejo właśnie, tyle ze tańszych)

na minus to organizacja sklepu - taki typowy z ladą, o wszystko trzeba poprosić, zapytać a człowiek by czasem pobuszował swobodnie w kartonach

trochę mi niestety w te rejony nie po drodze...


ogólnie to się zgadzam że Poznań modelarzom nie oferuje wiele ... na szczęście jest sieć, no ale ...
Avatar użytkownika
rastula
 
Posty: 136
Dołączył(a): wtorek, 22 listopada 2011, 13:49

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez portalus » wtorek, 20 grudnia 2011, 19:44

Byłem około 13 i był nieczynny - w zeszły piątek to miało miejsce.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez raptorf22 » wtorek, 20 grudnia 2011, 22:37

Hmmmm,może coś wyskoczyło że miał zamkniętę. Byłem w niedzielę handlową i był otwarty do 14.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez portalus » niedziela, 1 stycznia 2012, 11:55

Między świętami odwiedziłem sobie sklep na Paderewskiego - super zaopatrzony w Revella oraz ten przy AR na Wołyńskiej (totalny miszmasz).
Co mnie zaskoczyło, że nigdzie nie mieli Eduarda - szukałem Miga-21 profipak bo naszła mnie ochota na srebrną rurę a to moja ulubiona.
Wracając do sklepu na Wołyńskiej - trochę więcej przestrzeni oraz bardziej tematyczne ułożenie i by było OK.
Na moje to w dalszym ciągu nie mamy prawdziwego salonu modelarskiego w Poznaniu czy też jego okolicach.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez uki761 » niedziela, 1 stycznia 2012, 13:11

Zgadzam się z powyższą opinią. Największa kultura jednak na Paderewskiego.
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » niedziela, 1 stycznia 2012, 16:58

Wypowiem się i ja ;)

(Miga byś znalazł w Panterze- w Kupcu mieli kilka modelu Edka i coś z rur było, a teraz są w okolicach Franowa- za daleko dla mnie)

Wołyńska. Kolesia kojarze z dawnych młodych lat- pracował w sklepie na Głogowskiej- Komputery,Kamery itp sprzęt. Ma takie typowe gadanie sprzedawcy-czasem mam wrażenie, że lubi wcisnąc coś. Jako takie pojęcie ma i czasem coś doradzi- kolor, sposób wykonania danej czynności.Mały sklep to i trudno się odszukać. Jak się jest sam na sam to spokojnie wpuści między modele i można sobie samemu odszukać. Sklep się zmienia na lepsze z miesiąca na miesiąc. Kiedyś mi np nie chciał odpakować modelu- lubię oglądać wypraski, powiedział, że nie otworzy, bo ktoś może nie będzie chciał kupić otwartego modelu.A przecież dobrze wiemy, że lubimy zaglądać do pudełek i zobaczyć zawartość- szybki rzut oka na instrukcje, malowania,jakośc wyprasek,ich detal itd.Sklep dla kogoś kto lubi się w skali 72 i bardziej nastawia się na latadła.Takie mam wrażenie, bo...

Pancerka, tutaj wymiata Pan na Paderwskiego.Ja wróciłem do hobby i mam sporeeee braki na półce, ja ktoś skleja od pewnego czasu, może mieć kłopot z wyszukaniem jakiegoś unikatu czy pojazdu którego nie ma.
Gościa bardzo lubie, komunikatywny,doradzi,pokaże,powie- i co najlepsze, powie jak jest. Chcialem jakiś model zobaczyć, to mi od razu powiedział że szkoda kasy, zestaw z błędami i w ogóle BE. Za to mam szacun. Czasem zapoda jakimś rabatem, ale za to ze mnie nie wsadził na mine(jakiś samolot Italeri) czasem celowo przepłace u niego- w necie można dostać taniej.
Namówił mnie na farbki Gunze którymi teraz maluje.
Mówie mu czego szukam, ostatnio coś w klimatch Elefanta. Działko,otwarty od góry- Dragony byly po 180 i więcej, przeważnie kupuje te zestawy Dragona, ale było przed świetami i kasy zabrakło. Pokazał mi model Trumpka, mówił że dobry i fajny zestaw. 120zl chyba. Cena ok, bo stara dostawa. Już tak pare razy poleciałem za jego słowami i jak mówił tak było. Nie wiem czy sam skleja czy opinie zbiera od klientów. Ale mogę polegać na jego zdaniu w 100%. Nie bawi się w blachy,dodatki do modeli, powiedział mi to otwarcie i kazał szukać w necie. Podobnie Tamiya- cięzki temat w naszym kraju.

To tyle.
Pantera była szacun, ale w czasach św Marcina. Był klimat. Pózniej te zabawki i sklep trącił kiczem.
I zgadzam się, brakuje sklepu z pierdol***iem w tym mieście.
Chciałbym wejść do dużego sklepu i chciałbym kupić w jednym miejscu od razu wszystko. Wbijam między regały wybieram modeł, za ladą chemia, farbki, obok na stojaczku blaszki, lufy itp. Takie sklepy mają japońce na tych tutorialowych filmikach. Czasem wyjdzie kolo na sklep i widać tą moc- takie coś powinno być u nas ;)
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do wielkopolskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość