POZNAŃ - lista

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez czart » sobota, 8 grudnia 2012, 13:57

Totalna porażka.
Jedynie na Paderewskiego jest prawdziwy sklep modelarski.
Wybór modeli jest średni, w stosunku do salonów modelarskich w W-wie.
Jeżeli uważasz, że "... Na Paderewskiego 8 jest sklep modelarski bardzo dobrze zaopatrzony..."
To zobacz JADAR LUB MARTOLA - inny świat !!!!!

Inne upadły, na Półwiejskiej w suterynie zamknięte, Pantera też zniknęła z miasta. :roll:
W tak dużym mieście nie można kupić żadnych akcesoriów, luf, blaszek itp.

TOTALNA LIPA :cry:
W powietrzu są myśliwce, reszta to tylko cele powietrzne.
Obrazek
Avatar użytkownika
czart
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 4 kwietnia 2009, 11:39

Reklama

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez uki761 » sobota, 8 grudnia 2012, 14:55

Zgadzam się z kolegą w całej rozciągłości - w tym temacie Poznań sięgnął dna niestety...... :cry:
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez Grzegorz R. » sobota, 8 grudnia 2012, 21:30

Zgadzam sie z kolegami jezeli chodzi o sklepy w Poznaniu :( bardzo maly wybor... a akcesoriow brak
Grzegorz R.
 
Posty: 133
Dołączył(a): wtorek, 14 lutego 2012, 23:20
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez micmal » piątek, 14 grudnia 2012, 13:52

Pamiętam czasy, starej dobrej Pantery na św. Marcin...ach. Pierwszy Model Fan (taka gazeta znaczy się) wydawany był właśnie przez właścicieli Pantery. O ile pamięć mnie nie zawodzi, to było to pierwsze modelarskie czasopismo na wzór zagraniczny z recenzjami, poradami itd. A obecnie "patrzę w prawo, patrzę w lewo i nic się nie dzieje" (albo jakoś tak). To smutne, żeby w takim dużym mieście była taka lipa ze sklepami.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez Ajak » piątek, 14 grudnia 2012, 16:14

Nie powiem nic odkrywczego ale pewnie jest tak dlatego że koledzy modelarze z Poznania kupują głównie w necie bo taniej :mrgreen:

Ale to nic dziwnego bo tak robią wszyscy i nawet w Wawie punkty stacjonarne dowolnej branży poza spożywczą i stricte usługowe (czytaj - nie da się za bardzo kupić zdalnie) padają. Chyba musimy się do tego przyzwyczaić bo jeśli każdy woli aby 5zł taniej no to tak już będzie.
Avatar użytkownika
Ajak
 
Posty: 266
Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 14:44
Lokalizacja: EPMO

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez krz0011 » piątek, 14 grudnia 2012, 20:37

Ajak napisał(a):Chyba musimy się do tego przyzwyczaić bo jeśli każdy woli aby 5zł taniej no to tak już będzie.

Części pewnie rzeczywiście może chodzić o te 5zł taniej, jednak myślę że głównym problemem jest dostępność produktów. W Poznaniu można kupić modele Dragona, Tamiyę, Zvezdę i parę innych mniej lub bardziej popularnych firm, farby. Ale jeśli mam w perspektywie, że kupię model na miejscu, a za chwilę mam do niego zamawiać blaszki, przy okazji coś z chemii z AK, bo akurat kilka produktów mnie interesuje, może uzupełnić sobie cyjanoakryl Bond (nie wiem, czy gdziekolwiek w naszym mieście dostępny, a gęsty to świetna sprawa), jakikolwiek inny drobiazg którego na miejscu nie ma, to niestety lepiej od razu zamawiać z internetu. Utrzymują się sklepy, które poza sprzedażą w punkcie stacjonarnym wchodzą w handel internetowy - klienci z całej Polski - więcej zamówień - niższe ceny dla wszystkich. Taka jest tendencja, która raczej nie osłabnie, a jedynie będzie się nasilać.
krz0011
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez wukaemista » sobota, 26 stycznia 2013, 20:16

Wszystko co Koledzy piszą to prawda. Czasy się zmieniają i pewnie już nigdy nie kupimy w Poznaniu wszystkiego w jednym miejscu. Modele może tak, ale wybrana chemia czy akcesoria... to inna bajka. Ja ostatnio wpadłem na stronę http://www.rago.sklep2.pl to sklep z Poznania. Może i jest koszt przesyłki ale ceny niższe niż na Paderku i Wołynskiej. Poza tym facet mówi że może w lutym będzie w mieście punkt odbioru. Co tam każdy grosz się liczy. Z modelarskim pozdrowieniem. :mrgreen:
wukaemista
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 17 lutego 2012, 22:36

Re: Sklep modelarski Poznań

Postprzez krz0011 » niedziela, 27 stycznia 2013, 13:22

@wukaemista
Rozmawiałeś z gościem z Pólwiejskiej? Byłem 2 razy w zeszłym roku i za każdym zamknięte, jakby był punkt odbioru w mieście to by było już trochę lepiej. Poza tym Pantera wg. informacji z ich strony jest teraz na Dziadoszańskiej, był tam ktoś może? Mają chociażby płyny do kalek Agama których chyba nigdzie w Poznaniu poza nimi się nie dostanie. Jest też sklep Ro-Bud na Chwiałkowskiego, mają nawet stronę internetową, ale poza farbami Vallejo i ew. Model Masterami to nic wiele ciekawego się nie znajdzie.
krz0011
 
Posty: 28
Dołączył(a): czwartek, 18 sierpnia 2011, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez webajt » poniedziałek, 6 maja 2013, 14:41

W Poznaniu znajduje się firma Bojer. Sprzedają ich specjalność to budowa makiet. Sprzedają przez internet, telefon i e-maila modele statków w zestawach z wykorzystaniem drzew egzotycznych lub modele statków i nie tylko na indywidualne zamówienie
webajt
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 6 maja 2013, 14:20

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez mega-markt » środa, 11 września 2013, 11:00

Jesteśmy nową firmą na rynku.
Prowadzimy sprzedaż internetową także modeli .
W naszej ofercie znajdziecie modele elektryczne i spalinowe, także ogromny wybór części i akcesoriów.

Dzięki temu ,że jest to sprzedaż interetowa możemy zaoferować niskie ceny !

polecam odwiedzić nas na allegro : Mega-Markt_pl lub sklep : www.mega-markt.pl

Jeśli nie mamy jakiegoś modelu , możemy postarać się to dla Ciebie zorganizować.

pozdrawiam
mega-markt
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 11 września 2013, 10:51

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez rotpol13 » środa, 11 września 2013, 11:33

Modele plastikowe - w ofercie - zero!!!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez Coppercat » środa, 11 września 2013, 12:55

mega-markt napisał(a):Jesteśmy nową firmą na rynku.
Prowadzimy sprzedaż internetową także modeli .
W naszej ofercie znajdziecie modele elektryczne i spalinowe, także ogromny wybór części i akcesoriów.

Dzięki temu ,że jest to sprzedaż interetowa możemy zaoferować niskie ceny !

polecam odwiedzić nas na allegro : Mega-Markt_pl lub sklep : http://www.mega-markt.pl

Jeśli nie mamy jakiegoś modelu , możemy postarać się to dla Ciebie zorganizować.

pozdrawiam



Albo to jakiś żart, albo ja jestem na tyle ułomny, że nie potrafię znaleźć na stronie praktycznie niczego "modelarskiego" :evil:
Sklep ze wszystkim jest zazwyczaj sklepem z niczym :idea:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez rotpol13 » środa, 11 września 2013, 13:30

Niestety ja też nic nie znalazłem :(
Zastanawia mnie jeszcze w nazwie sklepu - ''bezpieczne zakupy", oraz dlaczego zamieszczona reklama zawiera tak wiele błędów stylistycznych (praktycznie w każdym zdaniu) i ortograficznych.
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez luck1985 » sobota, 28 grudnia 2013, 00:29

Odświeżam :)

Za dużo się nie zmieniło na naszym WLKP rynku :/
Zostały wspomnienia po klimatycznej Panterze na Św. Marcinie. Dziadoszańska, nie byłem, ale lecą już z zabawkami i wszystkim w podobnym temacie. Czasem franci2-nick na allegro, robi wyprzedaż modeli w dosyć ciekawych cenach.
Paderewskiego się trzyma i co mnie zastanawia za każdym razem- jak pan Przemek się tam utrzymuję :-> Miejscówka-Stary Rynek, ta kamienica, to nie są małe koszty... Dużo rzeczy ma schowanych i trzeba zapytać. Chemii Miga nie posiada, farby, to MM, Revell, ale głównie Gunze. Pigmenty Poznańskiej firmy.
Ale lubię ten sklep :mrgreen: Sprzedawca zawsze chętny do rozmowy, nie wiem czy skleja, ale często mi odradza zestaw który sobie upatrzyłem. Nie wciska na chama, lubi pokazywać i w ogóle spoko.
Temat dodatków- samemu w necie, bo on nie ma dobrych kontaktów żeby się tym zajmować, a zamawiać? Jak możemy samemu w necie zamówić. A nikt normalny nie zamów X zestawów blaszek, luf- bo nie sprzeda tego przecież.
Miło, że jest.

Na Półwiejskiej już padł z tego co czytałem.
Chwiałkowskiego- już opisany, bieda.
Kolejki mają swój sklep na Piekarach.

Został data land/model time na Sołaczu- visa vi przyrodniczego uniwerku.
Pan się rozkręcił- można płacić kartą!!!! Ma farby Gunze, Italeri, MM, metalizery Gunze. Wybór modeli ok, ale Dragon do policzenia na palcach jednej ręki- tu wygrywa Paderewskiego. Za to kładzie na łopatki Paderewskiego w temacie samolotów czy okrętów-żaglowce. Są te drewniane zestawy, są żaglowce Hellera.
Odnajdą się tam ludzie z kolejkami, grami bitewnymi. Sporo materiału od Tamiyi odkąd mamy pl dystrybutora. Washe, pędzle, kleje itp dodatki/fanty od Tamiyi.
Można kupić kamyki, drzewko, trawkę itp dodatki do makiety. Czasem coś doradzi- klimaty makiety kolejowych. Modele też sklejał, ale kolejka, to chyba bardziej jego temat.

Ma jedna negatywną cechę. Lubi wciskać- pokazując stary wypust Tamiyi, mydli mi oczy figurkami :lol:
I zostałem namówiony na podkład Vallejo za 50zł który z modelu zrobił mi pomarańcze.

Będąc w Łodzi- nie pamiętam ulicy, ale duża była ;) Przechodziłem obok sklepu- było po 21 i nie mamy ułamka tego sklepu u nas na miejscu. Poznań, Polska A, zachód.... eh.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: POZNAŃ - lista

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 28 grudnia 2013, 00:35

I ja kupiłem podkład Vallejo za 50 zeta i mnie efekt jego działania ,,podłamał'' a kupiłem go w sklepie w Łodzi !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do wielkopolskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości