CŁO

CŁO

Postprzez Greszi » poniedziałek, 24 września 2007, 08:39

Cześć,

Temat był swego czasu wałkowany na s'PWM, ale nie doszukałem się wszystkich interesujących mnie informacji.
Chodzi o zakupy w Stanach. Wiem, że cło na modele wynosi 0%. Trzeba jedynie zapłacić VAT w wysokości 22% (od wartości 45€). Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Nie znalazłem niestety informacji o tym, jak traktowane są narzędzia. Czy też jak modele, czy to całkiem inna kategoria? A jeśli tak, to ile wynosi cło?
Tomek
Avatar użytkownika
Greszi
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: CŁO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 24 września 2007, 08:48

może to nie jest odpowiedź na twoje pytanie, ale VAt i/lub cło są naliczane nie od samej wartości towaru, ale tejże wartosci + koszta przesyłki.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: CŁO

Postprzez Greszi » poniedziałek, 24 września 2007, 13:36

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):może to nie jest odpowiedź na twoje pytanie, ale VAt i/lub cło są naliczane nie od samej wartości towaru, ale tejże wartosci + koszta przesyłki.

Ale to też cenna informacja. Nie byłem tego świadomy.


Przejrzałem właśnie taryfy celne na 2007 i choć dalej nie wiem, gdzie narzędzia modelarskie można zakwalifikować, to dochodzę do wniosku, że cło nie jest największym problemem. To co najwyżej kilka procent.
Gorzej z VATem - 22% to sporo.

Podejrzewam, że całkowita wartość przesyłki wyniesie do 200$. Czy komuś udało się otrzymać paczkę o podobnej wartości bez ingerencji Urzędu Celnego, czy raczej nie mam co liczyć na łut szczęścia ;o) i muszę szykować kasę na cło i VAT?
Tomek
Avatar użytkownika
Greszi
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: CŁO

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 24 września 2007, 13:47

Zamawiałem w sklepie w Hongkongu towar za jakieś 140 USD i przyszła paczka bez naliczonego cła, ale z pieczątką UC. Ale draz pisał, że naliczyli mu cło od wartości 120 zł kiedyś.
Myśle, że nie ma reguły i te paczki clą wyrywkowo.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:22
Lokalizacja: EPBY

Re: CŁO

Postprzez INsejn » poniedziałek, 24 września 2007, 16:25

Mi naliczyli tylko raz cło(4,7%) i vat od wartości 110 zl bodajże. Jakoś wszystko razem wraz z przepakowaniem na poczcie wyniosło 35 zł. A reszta paczek droższych i tańszych doszła normalnie.
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CŁO

Postprzez Grzegorz Szłyk » poniedziałek, 24 września 2007, 16:44

Z moich doświadczeń wynika, że cło naliczane jest zwykle wtedy gdy po otwarciu paczki jest w niej faktura = łatwo wtedy jest ustalić wartość/podstawę obliczenia cła, widząc modelarską zawartość nie są w stanie określić wartości a przy ogromnym wpływie nie chce im sie wszczynać procedur ją ustalającą, chyba... ;o)

heh moja 1 wiadomość Tu.
Grzegorz Szłyk
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:09
Lokalizacja: Toruń

Re: CŁO

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 24 września 2007, 17:10

elementy które zwiększają ryzyko oclenia to oczywiscie duze gabaryty, duża waga i faktura przylepiona do paczki..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: CŁO

Postprzez INsejn » poniedziałek, 24 września 2007, 18:06

Grzegorz Szłyk napisał(a):Z moich doświadczeń wynika, że cło naliczane jest zwykle wtedy gdy po otwarciu paczki jest w niej faktura = łatwo wtedy jest ustalić wartość/podstawę obliczenia cła, widząc modelarską zawartość nie są w stanie określić wartości a przy ogromnym wpływie nie chce im sie wszczynać procedur ją ustalającą, chyba... ;o)

heh moja 1 wiadomość Tu.


Ja jakoś musiałem jeździć i przywozić im fakture i powiedzieć co jest w środku zanim otworzyli i oclili. Jak mi w przyszłości zatrzymają paczkę z Luckymodel to nie mam zamiaru do nich jeździć, tylko niech sobie otwierają to znajdą zaniżoną fakturę :D
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CŁO

Postprzez Greszi » poniedziałek, 24 września 2007, 20:33

Widzę zatem, że dreszczyk emocji będę miał "murowany"...
Tomek
Avatar użytkownika
Greszi
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: CŁO

Postprzez Rumcajs » czwartek, 27 września 2007, 15:30

Greszi napisał(a):Widzę zatem, że dreszczyk emocji będę miał "murowany"...

Na pewno.
Kupowałem przeróżne artykuły modelarskie po "całym świecie" i mam takie doświadczenia, że jeśli do przesyłki jest dołączona faktura, a na paczce nie jest zaznaczone okienko GIFT, to masz tak na jakieś 90% pewny VAT. To się dotyczy wszystkich komercyjnych przesyłek, nawet tych z niskimi kwotami. Te 45 "ojro" obowiązuje w obrocie prywatnym - podarunki itp (rzeczony GIFT).
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: CŁO

Postprzez TomB(raider) » poniedziałek, 1 października 2007, 23:47

Jak to przesyłka z USA, to wliczą Ci cło, vat i co tylko będą mogli. Modele z USA są clone, modele z HK - nie i nie jest ważny kraj producent. Chyba, że coś w ciągu ostatniego roku się zmieniło...
Avatar użytkownika
TomB(raider)
 
Posty: 236
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 17:41
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Re: CŁO

Postprzez INsejn » wtorek, 2 października 2007, 00:55

Ja jakoś nigdy nie miałem żadnej paczki z USA oclonej, tylko z jedną z Japonii.
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: CŁO

Postprzez Greszi » wtorek, 2 października 2007, 15:00

Zobaczę już niedługo.
Dziś dostałem wiadomość, że paczka została wysłana.
Tomek
Avatar użytkownika
Greszi
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: CŁO

Postprzez Greszi » piątek, 12 października 2007, 08:58

No więc zobaczyłem.
Urząd celny stanął na wysokości zadania i złupił mi skórę.
Zapłaciłem VAT i cło.
Raz na wozie, raz pod wozem...
Tomek
Avatar użytkownika
Greszi
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: CŁO

Postprzez Krzysztofoslaw » piątek, 12 października 2007, 23:02

Choć nigdy nie ściągałem, to wiem (w sumie, to podejrzewam), że najlepiej mieć paczkę od osoby cywilnej. Wtedy tak nie zaglądają, ale jak już mówiełm - nie ściągałem i nie mam doświadczenia. Najlepiej mieć, że wszystko tam jest gratis do jakiegoś mało cennego elementu (kupujesz 3 modele w tym dwa gratis). Wartość paczki maleje i może nie osiągnąć poziomu oclenia :) sprytny patent, ktoś go wypróbuje? ;)
Krzysztofoslaw
 

Następna strona

Powrót do sklepy poza granicami naszego kraju

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości