CŁO

Re: CŁO

Postprzez INsejn » poniedziałek, 15 października 2007, 16:30

Tomasz Mańkowski napisał(a):Pytasz o dokumenty do odprawy celnej?
Dla osoby fizycznej chyba takiej możliwości nie ma.


No właśnie to pozostaje tylko wydrukowanie przepisów i udowadnianie, że ma się rację a mimo tego to i tak mogą błędnie zinterpretować zawartość paczki ;o)
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: CŁO

Postprzez Tomasz Mańkowski » poniedziałek, 15 października 2007, 18:14

No cóż... masz prawo być obecny przy rewizji celnej, a potem jeśli decyzja celnika będzie błędna - masz prawo do odwołania...
No tyle tylko, że to jest strasznie "upierdliwa" procedura, no ale "w imię zasad" można udowadniać swoje racje...
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: CŁO

Postprzez kamil87 » czwartek, 15 listopada 2007, 14:19

Hej
Zamowilem ze Stanow używanego laptopa i otrzymalem dzis list z zawiadomieniem z poczty, ze moja przesylka zostala zatrzymana w celu przeprowadzenia procedury celnej. Na przesylce bylo zaznaczone jako gift i opis przedmiotu jako Laptop. Bez zadeklarowanej wartosci. W pismie otrzymalem adnotacje, że w paczce nie bylo rachunku. Czy w tej sytuacji wyslac do urzedu celnego wydruk aukcji internetowej na ktorej kupilem tego laptopa? Czy dalej utrzymywać, ze to prezent i wyslac tylko oswiadczenie, ze wartość lapopta wynosi np. 100$ ??
kamil87
 

Re: CŁO

Postprzez Cichociemny » czwartek, 15 listopada 2007, 18:23

Czyli jednym słowem pytasz czy kłamać. No wiesz...
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: CŁO

Postprzez Michał Gontarz » sobota, 17 listopada 2007, 00:48

A czy ktoś kupował może w Squadronie? Jeśli tak, to jakie były koszty przesyłki i doświadczenia z UC? Czy panowie w Squadronie chętnie zaznaczają "Gift" i w sumie wszystko inne na ten temat(bo nie znam się i nie wiem, o co mógłbym jeszcze zapytać :oops: )

Zamierzam z kolegą złożyć zamówienie, ale zacząłem po prostu panikować po przeczytaniu tego tematu :->
Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
Michał Gontarz
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 09:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: CŁO

Postprzez Rumcajs » środa, 21 listopada 2007, 12:52

Michał Gontarz napisał(a):A czy ktoś kupował może w Squadronie? Jeśli tak, to jakie były koszty przesyłki i doświadczenia z UC? Czy panowie w Squadronie chętnie zaznaczają "Gift" i w sumie wszystko inne na ten temat(bo nie znam się i nie wiem, o co mógłbym jeszcze zapytać :oops: )

Zamierzam z kolegą złożyć zamówienie, ale zacząłem po prostu panikować po przeczytaniu tego tematu :->


Panie czy panowie ze Squadrona nigdy nie zaznaczają "GIFT" tylko "komercyjne okienko".
Fakturę zapewne będziesz miał w pudełku, bądź przyklejoną na jego wierzchu. VAT do zapłaty prawie na 100% pewny. Dawniej ściągając na jeden raz kilka- kilkanaście osłonek vacu + jakieś tam koła True Details (wartość zamówienia od 30$ - 60$) płaciło się 8-11$ przesyłki + VAT oraz koszty otwarcia i zamknięcia paczki przez pocztowców [ "taśma z logo poczty" ;o)].
Obecnie po zniesieniu w USA opcji nadania paczki jako listu (czy coś takiego) tzw. "tanich paczek", za 4 zestawy z vacu Falcona + kilka zestawów vacu Squadrona musiałem zapłacić zdaje się 21$ przesyłki. Jednak, co mnie zdziwiło, paczka przeszła bez dodatkowych opłat w Polsce. Tylko pytanie na ilę często się tak uda?
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Poprzednia strona

Powrót do sklepy poza granicami naszego kraju

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości