Zakupy w LuckyModel

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Mierzu » czwartek, 14 stycznia 2010, 21:54

Ostatnio zamówiłem w sklepie "laky model" towaru za około 99$ ( oczywiście z opcją low value :lol: ). Okazało się po wpłacie pieniędzy na ich konto za pośrednictwem PayPal, że dwóch modeli nie ma na stanie i sklep przesłał mi dzisiaj informację, że wysyła z ośmiu pozycji 6 pozycji ( coś za około 75$). Moje pytanie ( może ktoś się juz z tym spotkał): Czy zwrócą mi pieniądze na Paypal, czy pieniądze które nadpłaciłem zostaną do następnego zamówienia?
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 07:24
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 14 stycznia 2010, 22:17

Mierzu napisał(a):pieniądze które nadpłaciłem zostaną do następnego zamówienia?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez wuen » czwartek, 14 stycznia 2010, 22:19

Nie koniecznie - można poprosić o zwrot - wpłacą ale ze sporym opóźnieniem - ja czekałem prawie miesiąc
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 07:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Mecenas » piątek, 15 stycznia 2010, 07:05

Mnie pytali co chcę zrobić z kasą z zamówienia, którego nie mogą zrealizować: zwrot czy "credit". Ja akurat wybrałem credit i od razu dokonałem zakupu innych produktów i to chyba była najszybsza metoda na wyciągnięcie swojej kasy :)
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 15 stycznia 2010, 08:34

Mecenas napisał(a):najszybsza metoda na wyciągnięcie swojej kasy


i najtańsza..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez tomek1123 » piątek, 15 stycznia 2010, 14:47

Też polecam ten wariant. Kilka razy u nich przetestowany, zwłaszcza po przedświątecznych wyprzedażach :lol:
Avatar użytkownika
tomek1123
 
Posty: 63
Dołączył(a): piątek, 24 października 2008, 13:25

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Mierzu » piątek, 15 stycznia 2010, 18:28

No dobra. Wrzucili mi kasę na credit. Dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Mierzu
 
Posty: 174
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 07:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez universe2 » niedziela, 28 marca 2010, 20:42

Witam,

Na imię mam Michał i od dłuższego czasu czytam to forum. Modelarstwem przez małe "m" zajmowałem się jakieś 10 lat temu i teraz chciałbym wrócić do dawnej pasji. Na forum znalazłem wiele pożytecznych informacji i sugestii.

Mam jednak pytanie odnośnie zamawiania modeli/dodatków z zagranicy, mianowicie moje pytanie brzmi czy istnieją jakieś ograniczenia przy zamawianiu chemii modelarskiej? Czy w polskim prawie są jakieś przepisy zabraniające zamawiania np. farb, szpachli, narzędzi itp.?

I jak to wygląda z cłem (wiem, że temat był wałkowany). Dobrze myślę, że mogą mi dowalić 22% VAT-u plus cło? Jeśli tak to jaka jest stawka cła na modele? No i oczywiście jak go uniknąć? Ma ktoś jakiś patent? Czy to zależy od szczęścia?

Jakie sklepy internetowe poza granicami polecacie?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
universe2
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 28 marca 2010, 20:55

universe2 napisał(a):I jak to wygląda z cłem (wiem, że temat był wałkowany).


Owszem, był, nawet w tym wątku.
oraz tu:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=67&t=389
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez universe2 » niedziela, 28 marca 2010, 21:24

OK. Dzięki za szybką odpowiedź. A co jeśli chodzi o zamawianie chemii? Są jakieś przeciwskazania?
universe2
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 28 marca 2010, 21:27

Zanim farby tamiya nie zagościły w ofercie martoli, czyli przez minione 4 lata, mniej więcej, ciągnąłem je z LM stosunkowo systematycznie. Nie mam pojęcia, jak wygląda to od strony prawnej, jaka jest teoria- praktyka pokazuje, ze problemu nie ma. Trzeba jednak miec na uwadze, ze w przypadku tychże farb, stosunkowo wysoki jest koszt przesyłki- ze względu na wagę szklanych słoiczków
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 28 marca 2010, 21:34

universe2 napisał(a):mianowicie moje pytanie brzmi czy istnieją jakieś ograniczenia przy zamawianiu chemii modelarskiej? Czy w polskim prawie są jakieś przepisy zabraniające zamawiania np. farb, szpachli, narzędzi itp.?

Co do chemii ( szczególnie farb czy rozpuszczalników ) istnieją międzynarodowe przepisy - ale dotyczące sposobu ich transportu.
Np. farb w szklanych opakowaniach czy tzw. żrącej chemii nikt ( z Japonii czy USA ) Ci oficjalnie nie wyśle przesyłką lotniczą - a na transport morski, to powinieneś zamówić tego przynajmniej kontener ;o)
I przy okazji - jak już ten kontener z farbami będziesz miał w Gdyni, to Urząd Celny zapyta cię o badania w PZH ( czy coś podobnego ) - oczywiście przy jednej / dwóch farbkach to nikt Cię o takie kwity ścigać ( raczej ) nie będzie.
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 23:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez Maxek » niedziela, 28 marca 2010, 23:14

Zamawiałem farbę z Lucky Model bez żadnych problemów (wysyłka samolotem). Na pewno w jednej dostawie było 12 farbek + 400 ml rozcieńczalnika.
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 20:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez universe2 » poniedziałek, 29 marca 2010, 17:22

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi. Maxek jak przesyła dotarła do Ciebie to była odprawa celna? Jeśli tak to czepiali się tych farb czy zero problemów.

Może niektórym wydają się te pytanie głupie, ale nie chce mieć jakiś nieprzyjemności przez parę farbek.
universe2
 

Re: Zakupy w LuckyModel

Postprzez :piaskov: » poniedziałek, 29 marca 2010, 17:34

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):Zanim farby tamiya nie zagościły w ofercie martoli, czyli przez minione 4 lata, mniej więcej, ciągnąłem je z LM stosunkowo systematycznie.


W mojehobby.pl były cały czas.
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 18:11
Lokalizacja: Tczew

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do sklepy poza granicami naszego kraju

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości