MediaMix Hobby

MediaMix Hobby

Postprzez draz » wtorek, 30 października 2007, 11:04

Zastnawiam się nad zakupami w MMH. Wiem, że na starym forum ju było trochę o tym sklepie, ale pomimo to chciałbym aby kilka osób sie tuttaj o nim też wypowiedziało. Później przeniosę wątek do działu handlowego.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z wysyłką - tego, że czas oczekiwania to około 3 tygodnie jestem świadom, natomiast jak wygląda z bezpieczeństwem wysyłki? Czy wysyłają zwykłą pocztą czy tez może międzynarodowym poleconym?
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MediMix Hobby

Postprzez Macio4ever » wtorek, 30 października 2007, 15:29

Ja jestem bardzo zadowolony. Przesyłki dochodzą w 8-10 dni czasami nawet poniżej 8. Pakowane dobrze. Masz opcje SAL lub EMS
Z wad wymieniłbym ceny wyższe niż w hlj.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: MediMix Hobby

Postprzez draz » wtorek, 30 października 2007, 18:39

No dobra, tom zamówił. Obadamy jak to będzie. MiniMan też sobie chwali.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: MediMix Hobby

Postprzez michal.s » wtorek, 30 października 2007, 20:10

Pamiętam jeszcze z starego forum, że ogólnie chwalil ten sklep.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MediMix Hobby

Postprzez TomekWnęk » wtorek, 30 października 2007, 23:09

Kupowałem tam blaszke do gallardo. Zamówiona w ten sam dzień co samo gallardo z polskiego modelcentrum dotarła do mnie szybciej. Na list czekałem chyba 3 dni. Przekonało mnie to do zakupów zarówno w europie (hiroboy) jak i dalej (mediamix, HLJ). Problem tylko z cłem bo ceny przy dzisiejszych kursach super są. Przy zamawianiu np 3 modeli paczka osiąga wartość powiedzmy ponad 300zł więc celnik może mieć jakieś ale
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MediMix Hobby

Postprzez draz » środa, 7 listopada 2007, 18:56

Sklep mistrz. Zamówienie poszło w zeszły wtorek, w czwartek wysłano, wczoraj wieczorem/dziś rano dotarło. Także tydzień i jest. Zwykłu list, czyli jak się zgubi to jesteśmy stratni, ale przy mniejszych zamówieniach nie ma problemu.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: MediMix Hobby

Postprzez TomekWnęk » środa, 7 listopada 2007, 20:23

draz napisał(a):Sklep mistrz. Zamówienie poszło w zeszły wtorek, w czwartek wysłano, wczoraj wieczorem/dziś rano dotarło. Także tydzień i jest. Zwykłu list, czyli jak się zgubi to jesteśmy stratni, ale przy mniejszych zamówieniach nie ma problemu.

To samo trzeba powiedzieć o Hiro (drugie moje zakupy u nich i znów ok). Pewnie sporo osób wie ale pochwale ten sklep. Zamówienie złożone w środe popołudniu, natychmiast potwierdzenie. We wtorek rano siostra przysłała sms żebym przyjechał bo leży dla mnie awizo. Paczki z polskich sklepów 'idą' dłużej, a (nie porównując kosztów przesyłki) w zagranicznych sklepach jest taniej.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MediMix Hobby

Postprzez wuen » środa, 7 listopada 2007, 21:11

Dorzucę swoje tzw. 3 grosze - podczas wizyty w siedzibie internetowego sklepu w Wawie usłyszałem, że panie są zaskoczone boomem na modele samochodów i dodatków - coś drgnęło w "naszej" branży...
Ostatnio także czekałem prawie 2 tygodnie na SLR'a i okazało się, że jest nieosiągalny...
Na szczęście udało mi się kupić ostatni egzemplarz w przedstawicielstwie Tamiy'i ...
Nie pozostaje nic innego jak zawiązać jakąś "spółę" i ściągać modele i dodatki z zagranicy...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: MediMix Hobby

Postprzez TomekWnęk » środa, 7 listopada 2007, 21:17

wuen napisał(a):Na szczęście udało mi się kupić ostatni egzemplarz w przedstawicielstwie Tamiy'i ...
W Hit-bis/W&W? :shock: Są dystrybutorem T ale SLR'a jeszcze nie mieli :-/
Nie pozostaje nic innego jak zawiązać jakąś "spółę" i ściągać modele i dodatki z zagranicy...
też o tm myśle ;o)
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MediMix Hobby

Postprzez portalus » środa, 7 listopada 2007, 22:38

TomekWnęk napisał(a):"wuen - Nie pozostaje nic innego jak zawiązać jakąś "spółę" i ściągać modele i dodatki z zagranicy..."
też o tm myśle

Nie takie proste, do wykonaia tylko w wąskim gronie zaufanych osób.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: MediMix Hobby

Postprzez wuen » środa, 7 listopada 2007, 22:57

Można zawiązać "regionalne klany" - weekendowe spotkania celem wymiany doświadczeń, spostrzeżeń oraz rozliczeń związanych z zakupami...
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: MediMix Hobby

Postprzez TomekWnęk » czwartek, 8 listopada 2007, 09:38

portalus napisał(a):Nie takie proste, do wykonaia tylko w wąskim gronie zaufanych osób.

Oczywiście że nie proste. Kombinowałem żeby jakiś sklep założyć. Jednak brak mi odwagi, doświadczenia... etc.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MediMix Hobby

Postprzez michal.s » czwartek, 8 listopada 2007, 16:04

TomekWnęk napisał(a):Kombinowałem żeby jakiś sklep założyć.


Rozmawiałem nie z jednym właścicielem sklepu modelarskiego i wszyscy mówili że ciężko to utrzymać, wszystkich ratuje tylko sprzedaż wysyłkowa a jeden zrezygnował z stacjonarnego sklepu. Niemniej jednak wszyscy mówili "Trzeba mieć drugie źródło dochodów, żeby dokładać z własnej kieszeni do sklepu modelarskiego".

Chyba że to tylko na Podkarpaciu i Małopolsce tak się dzieje...
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MediMix Hobby

Postprzez draz » czwartek, 8 listopada 2007, 16:49

Jak ściągąć, to tylko jakoś na lewo bez akcyzy, cła, Vat'u i inncych dociążaczy. Jak sprzedawać - tylko nieoficjalnie. Podatek, zus, to, tamto, sramto dobije każdego. MazzBoss padł - bo mieli ceny za wysokie, a ceny mieli za wysokie, bo właśnie owo to tamto i sramto musieli do nich doliczyć. Finalnie pobyli się wszystkiego na allegro za grosze.

Chyba każdy z nas myślał o założeniu sklepu z cywilami - ale tylko Diecast i same pudełka bez dodatków w jakimś wypasionym centrum handlowym w warszawie. Na zasadzie zabawek dla dużych chłopców.

Boom o którym mówicie to tylko wzmożone zainteresowanie.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: MediMix Hobby

Postprzez TomekWnęk » czwartek, 8 listopada 2007, 22:44

draz napisał(a):Jak ściągąć, to tylko jakoś na lewo bez akcyzy, cła, Vat'u i inncych dociążaczy. Jak sprzedawać - tylko nieoficjalnie. Podatek, zus, to, tamto, sramto dobije każdego. MazzBoss padł - bo mieli ceny za wysokie, a ceny mieli za wysokie, bo właśnie owo to tamto i sramto musieli do nich doliczyć. Finalnie pobyli się wszystkiego na allegro za grosze.

Chyba każdy z nas myślał o założeniu sklepu z cywilami - ale tylko Diecast i same pudełka bez dodatków w jakimś wypasionym centrum handlowym w warszawie. Na zasadzie zabawek dla dużych chłopców.

Boom o którym mówicie to tylko wzmożone zainteresowanie.

Smutna prawda. Na szczęście żyjemy takich czasach że nie jest wielkim problemem robienie zakupów na całym niemal świecie. Choć nie powiem miło by było żyć z modeli, chociażby z handlu nimi.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do sklepy poza granicami naszego kraju

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości