Pomoc z instrukcjami

Tutaj piszemy w sprawie zagubionej instrukcji do modeli

Pomoc z instrukcjami

Postprzez Peter_D » niedziela, 26 sierpnia 2012, 10:08

Panowie.
Miałbym prośbę. Gdybyście kiedyś w wolnym czasie mogli poskanować instrukcje do swoich modeli to ja bym był bardzo wdzięczny.
Wrzuciłbym je wtedy do mnie na stronę
http://galaxykits.com/instructions/

Będę wdzięczny za pomoc
Piotrek


UPDATE:
Natomiast jeśli ktoś miałby za dużo papierowego balastu i chciałby się go pozbyć, to z chęcią mogę go przygarnąć pokrywając koszty w jedną stronę.
Ostatnio edytowano niedziela, 26 sierpnia 2012, 12:37 przez Peter_D, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 09:24

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez GrzeM » niedziela, 26 sierpnia 2012, 11:39

I trzaskał kasę na reklamach, dzięki pracy innych? A może jednak jakieś uczciwsze warunki współpracy, co?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez Peter_D » niedziela, 26 sierpnia 2012, 12:22

GrzeM >> Chyba Cię poniosło ;)

Z reklam nie mam nic, do momentu aż nikt nie kliknie, czyli jak do tej pory nic się nie zmieniło i nic nie zyskałem.
Reklamy są bo są. Nie są nachalne, nikomu nie przeszkadzają.
A ta praca innych to chyba na chwilę obecną też wpadła Ci do głowy na wyrost, bo do tej pory sam musiałem znaczną większość papierów poskanować, co więcej, część modeli było kupionych właśnie dla instrukcji.

Ale jeśli chciałbyś uczciwe warunki współpracy to nie ma problemu. Podzielimy się kosztami serwera, domeny i czasem potrzebnym do obsługi systemu. Bardzo chętnie.
Strona jest prowadzona hobbystycznie i chyba z pożytkiem dla poszukujących instrukcji i informacji o modelach, a wszelkie "konspiracyjne spiski" można schować między bajki ;)
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 09:24

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez Jedrek » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 10:20

Jako użytkownik Internetu często szukam informacji modelarskich w sieci i zaglądam na różne strony przeglądając inboxy, instrukcje itp. i nie martwi mnie czy właściciele tych stron zarabiają na reklamach. Wręcz jestem za tym by zarabiali i wszelkiego tego typu portale istniały jak najdłużej w sieci.
Sam udzielam się na findmodelkit.com wrzucając do sieci własne zdjęcia inboxów czy instrukcji (społecznie, za free co by nie było niedomówień) i dobrze wiem ile czasu to zajmuje. Wręcz chciałbym by właściciel zaczął coś w końcu zarabiać na reklamach gdyż to oznaczałoby stabilność portalu, jego rozwój i szybszy serwer.
Cóż, takie czasy, że większość woli brać niż dawać… a pamiętam jeszcze jak kiedyś ludzie się garnęli do tworzenia wszelkiego rodzaju baz, spisów itp.

Peter_D jak znajdziesz chwilę, poprzeglądaj moje instrukcje, to są zdjęcia więc nie to samo co skan. Jeśli Cię zainteresują daj znać na maila lub PW. Z racji zaangażowania na fmk raczej nie znajdę czasu by rozerwać się pomiędzy dwa portale ale przesłać mailem co nieco mogę :)
Jedrek
 
Posty: 206
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:15

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez klajus » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 10:22

Jeżeli szukam jakiejś instrukcji idę tu:
ttp://www.1999.co.jp/eng/plamo/
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 13:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez Peter_D » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 10:53

Zarabiać czy nie, to akurat jest problem odległy, a właściwie nieistniejący (jak dla mnie, bo to nie o to chodzi) ale nie lubię jak ktoś, kto palca nie przyłoży do tematu, a tylko jedzie na pracy innych, nagle wyskakuje z takimi płytkimi tekstami i szuka wszędzie konspiracji.

Ogólnie to w internecie jest sporo instrukcji, nie da się ukryć.
Kiedyś szukałem instrukcji do jednego modelu, namordowałem się strasznie ale nic nie znalazłem.
Dlatego chciałem zrobić taką bazę danych w taki sposób by było to najbardziej profesjonalnie jak się da.
By pliki ze schematami były w jednej całości, najlepszej jakości jak się da, czytelne i do tego by można było je sobie swobodnie ściągnąć.
Często się trafiają instrukcje albo w wielkości do 900px, skompresowane a do tego jeszcze ze znakami wodnymi. Czasami ciężko jest coś odczytać. Chciałem właśnie tego uniknąć.
Z tego co wiem już kilku osobom stronka pomogła i to cieszy najbardziej.

Co więcej może być ona jako pomocnik przy wyborze modelu przez zakupem, bo zobaczyć co tam jest takiego w pudle i jak się składa.

>> Jedrek. Dzięki wielkie. Zobaczę oczywiście Twoje rzeczy z FMK i z pewnością coś wyłuskam :)
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 09:24

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 10:59

Może faktycznie trochę mnie poniosło :-) Ale myślę, że byłoby lepiej, gdybyś wyjaśnił na wstępie jaki charakter ma Twoja strona (społeczny czy komercyjny) i na jakich warunkach Ty (lub ktoś inny) korzystasz z pracy ludzi, którzy przesyłają swoje skany instrukcji, a dopiero potem zapraszał do współpracy.
To kwestia dobrych obyczajów, ale także podstawa wszelkiej wspólnej działalności.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez Peter_D » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 11:12

GrzeM >> Luzik, zero prolemu ;)
Właściwie to nawet o tym nie pomyślałem by jakoś to wyjaśniać, a to tylko za sprawą tego, że dla mnie to było oczywiste (w moim mniemaniu ;)).
Dla mnie to zwyczajny projekt stronki z bazą danych instrukcji od ludzi i dla ludzi. Nie jest sponsorowane przez żadną korporację czy sklep internetowy i pewnie nigdy nie bedzie. Ot takie moje własne pospolite ruszenie. Mam sporo modeli, do których instrukcji właściwie nie można już nigdzie znaleźć to pomyślałem sobie, że się nimi podzielę za free.
Ot może się komuś przyda, a jeśli ktos w ramach rewanżu wrzuci coś od siebie to bedzie czadzik, bo to zawsze jedna instrukcja do przodu :)
Nawet jeśli nie wrzuci nic tylko napisze, że instrukcja "uratowała mu życie" ;) to też dobrze. Przynajmniej nie będę myślał, że robię to sam dla siebie :)
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 09:24

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez Peter_D » sobota, 7 grudnia 2013, 13:16

Hej hej, stronka ostatnimi czasy przeszła kilka drobnych modyfikacji.
Ładowanie zdjęć "na żądanie", przyspieszenie działania serwisu, kilka drobnych modyfikacji kodu oraz możliwość dodawania inboxów oraz własnych, gotowych modeli :) Zachęcam do dodawania fotek, wszystkim się przydadzą.

No i już jest 1200 instrukcji w wysokiej rozdzielczości, z czego ja osobiści jestem bardzo dumny.
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 09:24

Re: Pomoc z instrukcjami

Postprzez Peter_D » sobota, 19 kwietnia 2014, 13:31

Cześć.
Chciałbym się pochwalić nową funkcjonalnością na mojej stronie z instrukcjami nad która pracowałem przez ostatnie kilka dni.
Jest to opcja tworzenia listy posiadanych modeli, a także tych, które planujemy sobie kupić. Opcja rekomendowana dla tych, którzy mają więcej niż jeden model w szafie ;)
Listę taką można tworzyć na podstawie już wprowadzonych instrukcji lub dodając każdy model ręcznie.

W przyszłości wprowadzone modele będą również służyły jako rozszerzenie ogólnej bazy modeli.
Oczywiście zachęcam do używania oraz podsyłania swoich uwag i propozycji.
Avatar użytkownika
Peter_D
 
Posty: 363
Dołączył(a): środa, 27 lutego 2008, 09:24


Powrót do Zagubione instrukcje do modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości