Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Postprzez k_smugala » środa, 3 listopada 2010, 00:36

PROFESJONALNE USŁUGI LASEREM
Grawerowanie, cięcie, znakowanie, nacinanie...
Sklejka, balsa, drewno,plexi, karton, tektura, papier, guma, tworzywa sztuczne

pole pracy lasera 600mm x 900 mm

>>> wysyłka gratis <<<

http://www.laser-poznan.pl

>>> Wystawiamy faktury Vat <<<
k_smugala
 

Reklama

Re: Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Postprzez mr.jaro » środa, 3 listopada 2010, 11:09

k_smugala napisał(a):PROFESJONALNE USŁUGI LASEREM
Grawerowanie, cięcie, znakowanie, nacinanie...
Sklejka, balsa, drewno,plexi, karton, tektura, papier, guma, tworzywa sztuczne

Brzmi interesujaco, a ja bede potrzebowal skorzystac z tego typu uslugi. Na Waszej stronie internetowej nie doszukalem sie jednak kilku istotnych informacji.

Pierwsza sa ceny uslugi. Ja wiem, ze jednoznaczne okreslenie ceny zalezy od kilku czynnikow i w duzej mierze od jakosci dostarczonych plikow. Niemniej jednak dobrze byloby przynajmniej z grubsza znac "rzad wielkosci". Mozna prosic o pare slow na ten temat?

U nas dostawcy tego typu uslug proponuja generalnie dwie opcje: Material wlasny lub material klienta, przynajmniej w odniesieniu do najbardziej popularnych materialow (sklejka, balsa, folia...). Czy u Was tez istnieje taka mozliwosc?

Jakich formatow plikow wymaga oprogramowanie Waszego urzadzenia? Rozumiem, ze "plt" i "dwg" to standard, ale chyba na tym sie mozliwosci Waszego urzadzenia nie zamykaja...

k_smugala napisał(a):>>> wysyłka gratis <<<

Do Niemiec tez?

Dziekuje
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Postprzez k_smugala » środa, 3 listopada 2010, 12:27

witam!
cięcie wyceniamy po wczytaniu pliku do programu który obsługuje laser... roboczo godzina wynosi 80 zł netto...
sklejka 3mm tnie się akurat dość szybko ( 2 razy szybciej niż plexi 3mm) i cena za roboczo godzine nie obrazuje w żaden sposób kosztów wycięcia danego modelu... czy elementów...

jeżeli chodzi o formaty to obsługujemy, plt, cdr, dxf , pracujemy głównie na corelu 9 i 12-tce, ale dostajemy pliki z różnych programów i jak na razie nie było żadnych niespodzianek...

materiały jakie posiadamy zawsze na stanie to plexi bezbarwna od 2 do 5 mm , sklejka od 3 - 5 mm, plexi biała od 2-5 mm,
inne możemy zamówić lub przyjąć od klienta...

jeżeli chodzi o wysyłkę do Niemiec to akurat pisząc na forum wysyłka gratis nie brałem tego pod uwage ponieważ nigdy nie wysyłałem i nie znam kosztów takiej usługi, natomiast przy większym zamówieniu myślę że jest to do zrobienia
k_smugala
 

Re: Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Postprzez mr.jaro » czwartek, 4 listopada 2010, 10:33

Dzieki za informacje - teraz juz mam pewne wyobrazenie. Dla wyjasnienia: w moim przypadku chodziloby (chodziloby, gdyz projekt jeszcze nie jest gotowy) wylacznie o sklejke brzozowa i balse o niewielkich (do okolo 4-5mm) grubosciach w ilosciach pozwalajacych na zbudowanie dwoch modeli szybowcow o rozpietosci okolo 4m. Moznaby powiedziec - zlecenie typowe dla modelarstwa. Mysle tez, ze nasze pliki (o ile wiem, istotna jest ciaglosc konturow, bo tzw. offset przy grubosci ciecia laserem i podobnej wielkosci modelu nie odgrywa zadnej roli) nie powinny stwarzac specjalnych klopotow. Jedynym dla mnie "haczykiem" bylaby kwestia kosztownej wysylki materialow do ciecia, ze wzgledu na ich wymiary wyjsciowe (deseczki balsowe i arkusze sklejki). Ale jesli nie stronicie od mozliwosci zdobycia materialow na miejscu, propozycja staje sie interesujaca. Ale o szczegolach pogadamy, kiedy projekt bedzie gotowy. Jeszcze raz dziekuje.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Postprzez qwerek » piątek, 27 marca 2015, 16:39

jak coś profesjonalne cięcie laserem poznań wykonuje firma LevelUp
qwerek
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 2 października 2014, 12:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Postprzez Artur Domański » piątek, 27 marca 2015, 18:34

Polecam tą firmę
http://www.swiatmodeli.eu/
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Cięcie laserem sklejki modelarskiej

Postprzez maciek233 » poniedziałek, 14 grudnia 2015, 14:38

Sprawdźcie http://cks-laser.pl/technologia/ciecie-blach/ , bardzo dobra firma, wykonuje dla mnie cięcia , nawet w metalu. Robią to bardzo dokładnie, przykładają się do każdego elementu . Wydaje mi się że warto oddać element do specjalisty , samemu w łatwy sposób można go uszkodzić
maciek233
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 14 grudnia 2015, 14:24


Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości