Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Plastmodel » środa, 25 lipca 2012, 10:26

Witam
Już wyjaśniam co do chemii....żaden przewoźnik nie przewiezie produktów chemicznych bez szczegółowej specyfikacji zawartości.... Więc nie ma żadnej możliwości zakupienia tego asortymentu... no chyba że się go odbierze osobiście u sprzedawcy....W moim poście nie chodziło o przechwalanie się ofertą czy niskimi cenami a jedynie poinformowanie iż gro modeli zupełnie niedostępnych na naszym rynku pojawiło się w naszym magazynie... Zaproponowałem jedynie do zapoznania się z ofertą, gdyż mamy bardzo dużo zapytań o modele niedostępne....To było tylko moją intencją.....Sklep modelarski traktuję jako osobiste hobby...gdyż od 25 lat jestem modelarzem i proszę mi wierzyć iż rentowność taiego przedsięwzięcia jest po prostu śmieszna....do nakładu pracy, zmrożonych pieniędzy itd. Sklep ten uruchomiłem tylko dlatego iż modelarstwo to moja życiowa pasja...Sam przez 25 lat kupowałem modele w naszych sklepach i szlag mnie trafiał jak po 2-3 tygodniach od zamówienia modelu ze stastusem dostępny otrzymywałem lakonicznego maila "Pana zamówienie zostało odrzucone-brak produktu u dostawców" Więc postanowiłem pokazać innym sprzedawcom iż można zupełnie inaczej obsługiwać Klientów....Oczywiście jest kilka Polskich sklepów gdzie byłem WZOROWO obsłużony i chylę czoła dla profesjonalizmy dla Tych firm.... to Szanowni Klienci tyle....I jeszcze jedno jeden z naszych sklepów który zamieszcza fotki wyprasek, to nie jest najtańszy sklep ale... Kochani czy zdajecie sobie sprawę ile czasu i pieniędzy zajmuje zrobienie takich fotek.. ????? Więc ja rozumiem iż poziom ich cen jest wyższy niż w innych sklepach. Szanowni Państwo szanujcie Polskie sklepy bo one płacą podatki, dają pracę naszym rodakom te pieniądze pozostają w naszym kraju, z tego mamy emerytury, darmowe szkolnictwo i całą resztę...A Chiny...cóż to temat rzeka....ciekawej czy Chińczyk załapłaci Waz za lekarza, policję strzaż pożarną itp...A tak na marginesie dwie największe firmy modelarskie z Czech się po prostu śmieją jak nam się opłaca sprzedawać w takich cenach....Vaclav Bilek to mój serdeczny przyjaciel i zawsze jak się spotykamy to się pyta "stary ile ty do tego interesu dokładasz".... dla zainteresowanych podaję strony nawiększych sklepów w Czechach, porównajcie Państwo ceny to może przestaniecie krytykować nasze rodzime firmy...
http://www.bilek-eshop.cz/
http://www.mpmshop.cz/

Z Wyrazami Szacunku
Zespół Plastmodel
www.plastmodel.pl
Sklep wybitnie przyjazny modelarzom. Szeroka oferta, doskonałe ceny, błyskawiczna realizacja zamówienia.
Avatar użytkownika
Plastmodel
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 18 lutego 2012, 03:01

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez LimaOscar » czwartek, 26 lipca 2012, 01:54

A ja (i nie tylko ja) kupuję chemię w Chinach. Kleje, farby, szpachlówki, rozcieńczalniki. Żadnego z tym nie ma problemu. No i nawet z shippingiem via air mail wychodzi to taniej niż u nas.Nieznacznie, ale jednak. To nie tak, że biorę w Chinach, bo o 5 pln taniej (nie byłoby sensu), ale zazwyczaj przy okazji zakupu modeli również i 'chemikalia' w zamówieniu się jakoś tak dziwnie znajdą ;). Poza tym nie wszystko u nas jest i czasem wręcz trzeba u 'Kitajców' kupić (i to niekoniecznie tych 'wolnych' - u tych 'czerwonych' bywa często taniej) ;)))
Tak więc jestem skłonny uznać brak możliwości zakupu chemii w Azji za kolejny 'miejski mit'. Nawet jeśli są jakieś restrykcje, to są (standardowo) martwym prawem.
Plane called the tower and asked for a time check, but wouldn't identify. Finally the tower gave up trying to find out who they were and said : "if you re EASTERN, it is 3:30, if you are OZARK, the little hand is on the 3 and the big hand is on the 6, if you are BRANIFF it is Thursday".
;)
Avatar użytkownika
LimaOscar
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:35

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Plastmodel » czwartek, 26 lipca 2012, 02:37

Witam
W detalu to całkiem możliwe...bo sprzedają bez żadnych dokumentów sprzedaży, natomiast firma która wystawi dokument sprzedaży który jest podstawą do transportu ze względów bezpieczeństwa transportu(statek, samolot) musi podać szczegółową zawartość opakowania... i nikt tego nie robi bo nikt tym w chinach nie dysponuje, więc przewoźnik tego nie przewiezie. To analogia do targu sprzed 20 lat gdzie można było kupić wszystko.... podobno łącznie z czołgiem :). Ja natomiast piszę o legalnym handlu i legalnych transakcjach.... Niestety w dalszym ciągu ściągamy gacie po same kostki za 5 przysłowiowych złotych....Szanowni Klienci macie pretensje że drogo, że sklepy słabo zaopatrzone itd... Zejdźmy wszyscy do szarej strefy bez Vatów, podatów innych kosztów.... i będziemy mieli Chińskie ceny. Tylko ten etap już w naszym kraju przerabialiśmy i był szaro, brudno a sklepy świeciły pustkami...Pracowaliśmy za przysłowiową miskę ryżu....Jednego nie potrafię zrozumieć....W całej europie w tej branży ceny są zdecydowanie droższe niż u nas ale żaden Niemiec, Czech, Austriak, Węgier nie podnieca się Chińskimi cenami, tylko kupuje w sklepach rodzimych, A u nas wielki żal jak to Chińczycy są wspaniali i tani...Jak doliczymy wszystkie normalne koszty czyli 19% podatku+23% Vaty+ok 15 % koszty transporu.. ceny są jednakowe.....W dodatku W każdym rodzimym sklepie Klient może reklamować każdy towar... Ciekawe jak Pan zareklamuje bubel w Chinach......

Pozdrawiamy
Zespół Plastmodel
www.plastmodel.pl
Sklep wybitnie przyjazny modelarzom. Szeroka oferta, doskonałe ceny, błyskawiczna realizacja zamówienia.
Avatar użytkownika
Plastmodel
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 18 lutego 2012, 03:01

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez micmal » czwartek, 26 lipca 2012, 09:15

Witam!
Teraz pewnie mi się oberwie... ale co mi tam. Szanowny Zespole Plastmodel, w całej rozciągłości popieram Wasze stanowisko. Niestety tak to już u nas jest, że te przysłowiowe 5 zł. ma taką siłę, że gdyby Arktyka była państwem i miała swoje sklepy modelarskie to pewnie i tam słalibyśmy zamówienia, bo taniej. Zrozumcie Koledzy stanowisko sklepów modelarskich. Przy wszystkich opłatach-podatkach, cłach itd... prowadzenie tego interesu nie jest łatwe (z drugiej strony a co dziś jest łatwe). Aby było jasne nie mam sklepu modelarskiego i w żadnym przypadku nie jestem "powiązany" z jakimkolwiek z nich-no może tylko tak po przyjacielsku. Psioczymy na to, że nie można u nas kupić produktów takiej lub innej firmy, ale jak już coś ciekawego się u nas pojawi to jakaś cisza następuje. Naturalnie rozumiem zamówienia słane za ocean po "coś" czego u nas za cholerę nie można kupić. Pewnie czemu nie, ale kupowanie łatwo dostępnej u nas chemii czy modeli to przesada, nawet jeżeli różnica wyniesie "naście" złotych. Jak chcę coś kupić to szukam, w którym sklepie jest najtaniej a i tak patrzę wtedy jak przebiegały tam moje zakupy i wtedy się decyduję. Utyskiwanie na to, że w sklepie gdzie można pooglądać zdjęcia instrukcji i wyprasek jest tak czy siak, że Plastmodel to tacy i owacy nie ma sensu. Te dwa sklepy znam i uważam za godne polecenia nawet jeżeli miały coś drożej. Znam też inny sklep z mnóstwem nowych firm i ciekawych rzeczy i co? Tylko zamawiać. Popatrzcie też na to w ten sposób jakie sklepy tacy modelarze, albo odwrotnie.
Edit dotyczył zdania ze słowem na d..., które jakoś tak nie pasowało.
Pozdrawiam Michał M.
Obrazek
Avatar użytkownika
micmal
 
Posty: 701
Dołączył(a): wtorek, 7 grudnia 2010, 13:31

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Plastmodel » wtorek, 31 lipca 2012, 02:34

Nawiązując po postu Pana który zasugerował iż lotnictwo marki Tamiya z napędem elektrycznym to totalny staroć i badziew....
Szanowny Panie, Pan tego nawet w życiu nie widział na oczy.... jakość wyprasek, zdetalowanie modelu ogólna poprawna wierność z oryginałem to w tej cenie mistrzostwo świata... Większość firm modelarskich które od lat zajmują się produkcją modeli do tej pory nawet nie zbliżyła się jakością do wspomnianych modeli marki Tamiya.... choć za swoje produkty żądają wyższych cen....Praktycznie każdy model Tamki sam się składa bez szpachli, nadlewk i całego innego syfu...Otóż Drogi Panie wszystkie modele Tamki zaczynające się od cyfry 8...lub 615 to serie SPECJALNE, bądź LIMITOWANE. Pierwszy taki model z napędęm elektrycznym widziałem w tamtym roku był to Lancaster w skali 1:48 i jak oglądałem zawartość pudła to szczena mi opadła po same kostki....Model mimo bardzo wysokiej ceny (niezależnej od naszego sklepu) sprzedał się w ciągu 3 dni i płakałem jak dziecko gdy go wysłałem do Klienta bo już nigdy więcej takiego cudeńka nie udało mi się kupić.....ani do sklepu ani do swojej szafy. Więc może nie Pan najpierw obejrzy zawartość pudeł z serii 8 lub 615... a później krytykuje...
Nie jestem jakimś fanatykiem Tamiya lecz uważam tą firmę za absolutnego lidera jeżeli chodzi o branżę modelarską...Jak każdemu producentowi też czasem mają małe wpadki ale natury merytoryki historycznej a nie JAKOŚCI WYKONANIA.

Z Wyrazami Szacunku
Zespół Plastmodel
www.plastmodel.pl
Sklep wybitnie przyjazny modelarzom. Szeroka oferta, doskonałe ceny, błyskawiczna realizacja zamówienia.
Avatar użytkownika
Plastmodel
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 18 lutego 2012, 03:01

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez tankmania » wtorek, 31 lipca 2012, 03:47

LimaOscar napisał(a):A ja (i nie tylko ja) kupuję chemię w Chinach. Kleje, farby, szpachlówki, rozcieńczalniki. Żadnego z tym nie ma problemu. No i nawet z shippingiem via air mail wychodzi to taniej niż u nas.


Ta? I wychodzi taniej z cłem, czy piszesz do Kitajca żeby wysłał z prywatnego adresu, a na deklaracji napisał "gift"?

Kupujecie se w Chinach to se kupujcie, ale nie cwaniakujcie na forum jakie to geszefty walicie bo tylko dureń nie wie na czym to polega. Dystrybutor z deklarcją takiego myku nie zrobi, a skoro połowa kupuje w Chinach to sklepikarze nie obkładają się towarem bo koniunktura jest o te "Chiny" mniejsza i kółko się zamyka. Proste jak budowa cepa.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Macio4ever » wtorek, 31 lipca 2012, 16:34

tankmania napisał(a):
LimaOscar napisał(a):A ja (i nie tylko ja) kupuję chemię w Chinach. Kleje, farby, szpachlówki, rozcieńczalniki. Żadnego z tym nie ma problemu. No i nawet z shippingiem via air mail wychodzi to taniej niż u nas.


Ta? I wychodzi taniej z cłem, czy piszesz do Kitajca żeby wysłał z prywatnego adresu, a na deklaracji napisał "gift"?

Kupujecie se w Chinach to se kupujcie, ale nie cwaniakujcie na forum jakie to geszefty walicie bo tylko dureń nie wie na czym to polega. Dystrybutor z deklarcją takiego myku nie zrobi, a skoro połowa kupuje w Chinach to sklepikarze nie obkładają się towarem bo koniunktura jest o te "Chiny" mniejsza i kółko się zamyka. Proste jak budowa cepa.


Nie ma nic do nowego sklepu, ba nawet cieszę się, że mają chemię, którą u nas ciężko z marszu dostać jak np rozpuszczalniki Tamiya w 250ml opakowaniach. Czekam jeszcze kiedy pojawi się w ofercie ten do emalii.

Tankmania: Zerknij jednak na cenę np. Gunze Silver Plate Next w oficjalnej polskiej dystrybucji vs. cena w hobbyeasy. Nie łamiąc żadnych przepisów celnych czy podatkowych i sprowadzając tylko tę 1 rzecz oszczędza się ponad 30zł na jednej farbce...

Myślę, że część rozmówców miała na myśli takie właśnie sytuacje.

Osobiście trzymam kciuki za powodzenie w utrzymaniu się na rynku.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Plastmodel » środa, 1 sierpnia 2012, 03:34

Witamy
Rozcieńczalnik do emalii.... Tamiya na stanie proszę linka:
http://plastmodel.pl/p/45/824/tamiya-la ... arska.html
W magazynie 7 szt tylko czekają na chętnych, cena 25,50,-

Pragniemy poinformować iż zmieniamy sposób pakowania modeli....
Każdy model dostanie dodatkowy solidny karton plus wypełniacz, mamy nadzieję że to całkowicie wyeliminuje ewentualne zagniecenia. Cena dostawy pozostaje bez zmian....

Dla modelarzy dłubiących w skali 1:16 mamy nie lada gratkę....udało nam się w końcu kupić takie cudeńko:
Trumpeter 1:16 German Kingtiger 2in1 (Henschel Turret Porsche Turret) (00910) w cenie 949,- na magazynie będą 3 szt

Pozdrawiamy
Zespół Plastmodel
www.plastmodel.pl
Sklep wybitnie przyjazny modelarzom. Szeroka oferta, doskonałe ceny, błyskawiczna realizacja zamówienia.
Avatar użytkownika
Plastmodel
 
Posty: 84
Dołączył(a): sobota, 18 lutego 2012, 03:01

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez matejson » środa, 1 sierpnia 2012, 08:41

Plastmodel napisał(a):Każdy model dostanie dodatkowy solidny karton plus wypełniacz, mamy nadzieję że to całkowicie wyeliminuje ewentualne zagniecenia.

No i super :)
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez klajus » środa, 1 sierpnia 2012, 09:12

Plastmodel napisał(a):Witamy
Rozcieńczalnik do emalii.... Tamiya na stanie proszę linka:
http://plastmodel.pl/p/45/824/tamiya-la ... arska.html
W magazynie 7 szt tylko czekają na chętnych, cena 25,50,-

Chyba nie... rozcieńczalnik do emalii to X-20.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez Macio4ever » środa, 1 sierpnia 2012, 10:55

klajus napisał(a):
Plastmodel napisał(a):Witamy
Rozcieńczalnik do emalii.... Tamiya na stanie proszę linka:
http://plastmodel.pl/p/45/824/tamiya-la ... arska.html
W magazynie 7 szt tylko czekają na chętnych, cena 25,50,-

Chyba nie... rozcieńczalnik do emalii to X-20.


Dokładnie - ten jest do lakierów, szpachlówek i podkładów.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez klajus » piątek, 3 sierpnia 2012, 15:14

I już zapas na mnie czeka w Polsce i jeszcze za taką cenę.
U nas jak był to po 10 Euro.....
Polecam sklep Plastmodel!
Gdyby jeszcze można było płacić przez PayPal, byłaby pełnia szczęścia!
Ostatnio edytowano piątek, 3 sierpnia 2012, 15:15 przez klajus, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez LimaOscar » czwartek, 9 sierpnia 2012, 04:48

tankmania napisał(a):
LimaOscar napisał(a):A ja (i nie tylko ja) kupuję chemię w Chinach. Kleje, farby, szpachlówki, rozcieńczalniki. Żadnego z tym nie ma problemu. No i nawet z shippingiem via air mail wychodzi to taniej niż u nas.


Ta? I wychodzi taniej z cłem, czy piszesz do Kitajca żeby wysłał z prywatnego adresu, a na deklaracji napisał "gift"?

Kupujecie se w Chinach to se kupujcie, ale nie cwaniakujcie na forum jakie to geszefty walicie bo tylko dureń nie wie na czym to polega. Dystrybutor z deklarcją takiego myku nie zrobi, a skoro połowa kupuje w Chinach to sklepikarze nie obkładają się towarem bo koniunktura jest o te "Chiny" mniejsza i kółko się zamyka. Proste jak budowa cepa.

No jasne - bardzo łatwo wyciąć fragment czyjejś wypowiedzi z kontekstu i rżnąć głupa ;). Przecież napisałem wyraźnie, że:
A ja (i nie tylko ja) kupuję chemię w Chinach. Kleje, farby, szpachlówki, rozcieńczalniki. Żadnego z tym nie ma problemu. No i nawet z shippingiem via air mail wychodzi to taniej niż u nas.Nieznacznie, ale jednak. To nie tak, że biorę w Chinach, bo o 5 pln taniej (nie byłoby sensu), ale zazwyczaj przy okazji zakupu modeli również i 'chemikalia' w zamówieniu się jakoś tak dziwnie znajdą ;). Poza tym nie wszystko u nas jest i czasem wręcz trzeba u 'Kitajców' kupić (i to niekoniecznie tych 'wolnych' - u tych 'czerwonych' bywa często taniej) ;)))]

Znakomitą większość zakupów robię w naszych krajowych sklepach i to też nie zawsze tych najtańszych. Kupuję po prostu tam, gdzie lubię i tam, gdzie jest największy wybór towaru. A że (jak napisałem wcześniej) zakupy robię też w Chinach, to i chemię tam przy okazji biorę. No bo że można tam akurat modele kupić zdecydowanie taniej niż w Polsce, to chyba nie trzeba tłumaczyć (często o 50% taniej). No a przede wszystkim produkty niektórych firm można kupić TYLKO za granicą (m. in. w Chinach). Więc proszę mi tutaj nie wmawiać, że chwalę się tym 'jakie to geszefty z Chińczykami robię' ;o)
Plane called the tower and asked for a time check, but wouldn't identify. Finally the tower gave up trying to find out who they were and said : "if you re EASTERN, it is 3:30, if you are OZARK, the little hand is on the 3 and the big hand is on the 6, if you are BRANIFF it is Thursday".
;)
Avatar użytkownika
LimaOscar
 
Posty: 35
Dołączył(a): niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:35

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez pik » czwartek, 9 sierpnia 2012, 13:32

Co do markowej chemii, to miałbym obawę przy kupnie z Chin. Akurat ten asortyment jest relatywnie łatwo podrobić.

Inna sprawa, że kupując w kraju też nie ma się żadnej gwarancji, że towar pochodzi od wytwórcy, którego nazwa jest na etykiecie... ;o)
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Plastmodel-nowy sklep dla modelarzy

Postprzez kashato » czwartek, 9 sierpnia 2012, 15:04

Kupowałem chemię z Chin i jest to ten sam produkt co u nas w sklepach, ale myślę że zależy to od sklepu gdzie się kupuje.
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 11:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości