Najnowszy Super Model numer 16

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez robmario » wtorek, 18 marca 2008, 09:30

Szkutnictwo zagości praktycznie na stałe w SM. Już do następnego numeru szykujemy hiciora z innej planety.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez shivadog » wtorek, 18 marca 2008, 11:22

Witam,

ja ponarzekam na zdjęcia P-47, nie za bardzo coś oświetlenie, jak by przy nocnej lampce były robione. Trochę mało 1:48, ale rozumiem, że "każdy w swoją stronę kołderkę ciągnie".

Ogólnie fajnie,
pozdrawiam

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez robmario » wtorek, 18 marca 2008, 11:28

W imieniu Damiana Majsaka i na jego prośbę zamieszczam poniższy post:
Witam Wszystkich!
Cieszę się, że tak wnikliwie wertujecie Super Model.
Widzę, że macie sporo uwag do ostatnich numerów, do dystrybucji, itp.
Myślę, że czas usystematyzować Wasze propozycje i uwagi. Nie przypominam sobie, aby jakiś numer Super Modelu spotkał się w Redakcji z samymi zachwytami ( w tym jesteśmy więc do siebie podobni). Ciągle nam w nim czegoś brakuje i ciągle mamy do Pisma zastrzeżenia. Być może mamy rację, że Super Model jest ciągle niedopracowany a może po prostu nauczyliśmy się ciągle tropić wady w naszym życiu i otoczeniu zamiast cieszyć się z życia i być bardziej życzliwymi dla otoczenia.
Rozmawiałem niedawno z pewnym Kanadyjczykiem, który śledząc polskie fora (nie tylko modelarskie) zwrócił uwagę na to, że jest na nich więcej kłótni i więcej frustracji niż rzeczywistej spontaniczności, życzliwości i radości. Jego obserwacje są trafne.
Kiedy miałem 20 lat nie mogłem pomarzyć o takim Forum, nie miałem szans na internetowe zakupy. Kiedy kupowałem modele w jedynym sklepie modelarskim w Lublinie - to było coś, to był udany dzień.
Wiele bym dał za tamte czasy, gdy człowiek cieszył się z zakupu każdego modelu, każdej książki, i każdego czasopisma. W sklepie spotykałem MODELARZY, z którymi można było stać w ciasnej piwnicy godzinami i gawędzić o modelach i literaturze. Zapominaliśmy o niepewności i kłopotach, pustych portfelach i niezapłaconych rachunkach...
Pamiętam czasy takich pism jak AIR SHOW, Fanatyk Plastiku, Model Styl czy wydawane na ksero Lotnictwo firmy Bartland i biuletyny IPMS . Każde miało moc niedoróbek. Każde było amatorskie i oszczędnie wydane. Ale każde miało w sobie coś i każdemu z nich dawaliśmy szansę - będziemy kupować, to będą wydawać, będą się rozwijać...
Napiszcie do nas - redakcja@kagero.pl. Napiszcie prosto z mostu co Wam się w SM nie podoba a co Wam się podoba. Napiszcie, co powinniśmy zrobić dla rozwoju Magazynu. Podajcie też adresy (najlepiej numery) kiosków, do których Wam najbliżej - postaramy się ułatwić Wam kupowanie SM... a my - obiecuję - zrobimy z tymi listami co trzeba i jeśli się uda docenimy KAŻDY Wasz głos. Prosimy tylko o dopisanie w tytule maila hasła SUPER MODEL, to ułatwi trafienie do odpowiedniego działu.
Serdecznie pozdrawiam i jednocześnie z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkiego najlepszego dla wszystkich Forumowiczów i Czytelników
Damian Majsak
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez Cichociemny » środa, 19 marca 2008, 00:12

Wreszcie dorwałem i czytam.

ZIO BY NAITT napisał(a):To ja też ponarzekam - tylko jeden model z biało-czerwoną szachownicą ...

Ale za to jaki. Dla mnie, wielbiciela śmigłowców (szczególnie z szachownicą), w sam raz.

Narzekań na proporcje tematów nie rozumiem, ale pewno będą zawsze.

Płytki nie zdążyłem jeszcze przeglądnąć całej, ale wydaje mi się że tym razem nie ma wpadek w stylu nieobróconych zdjęć. Poza tym podoba mi się to, iż dostęp dla posiadaczy różnych systemów operacyjnych nie jest utrudniony przez dodanie zbędnych odtwarzaczy itp (jak ma to miejsce np. w Aeroplanie). Aczkolwiek plików "Thumbs.db" nie trzeba było nagrywać ;o)

Ogólnie pozytywne wrażenia, czekam na następny numer...
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez c3p0 » środa, 19 marca 2008, 16:35

Ja tam lubie to pismo!

P.S. Strona 45 punkt 7 - jest WADOM winno być WAMOD. Z tego "czeskiego" błędu uśmiałem sie do łezzzzzzzzzz :)
Powrót w "komarzym" stylu :P
Avatar użytkownika
c3p0
 
Posty: 103
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez Rhol » czwartek, 20 marca 2008, 22:37

Dzisiaj dopiero zakupiłem SM i jestem mile zaskoczony, wygląda jakoś inaczej - ciekawiej. Mimo że nie sklejam cywilnych to cieszy mnie, że w końcu więcej ich w SM. Tylko jedna rzecz niestety nie daje mi spokoju. Skoro jest już plakat (i to bardzo fajny), to czemu na jego tylnej stronie są części artykułu? Nie chcę niszczyć całości artykułu i tym samym nie mogę skorzystać z plakatu. Najlepiej jakby dać tam jakieś reklamy, ewentualnie drugi plakat.
Rhol
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 3 października 2007, 13:53
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez Cichociemny » czwartek, 20 marca 2008, 22:49

Rhol napisał(a):Tylko jedna rzecz niestety nie daje mi spokoju. Skoro jest już plakat (i to bardzo fajny), to czemu na jego tylnej stronie są części artykułu? Nie chcę niszczyć całości artykułu i tym samym nie mogę skorzystać z plakatu. Najlepiej jakby dać tam jakieś reklamy, ewentualnie drugi plakat.

Też mnie zastanawiała sensowność takiego dodatku w niektórych czasopismach (nie tylko SM). Ostatnio "Lotnictwo" wprowadziło zmiany- m.in. plakat jest na jednostronnie zadrukowanej rozkładówce.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez Akahoshi » piątek, 21 marca 2008, 21:54

Mam pytanie odnośnie wystawy Telford 2007.
Czy to wystawa modelarstwa lotniczego? Wniosek mi się taki nasunął po obejrzeniu zdjęć, gdzie latadeł jest jakieś 85%, a pozostałe 15% to cywilne, pancerka, szkutnicze i figurki.
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Najnowszy Super Model numer 16

Postprzez Modelarz » poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 21:24

Dzisiaj przypadkiem natrafiłem na ostatni egzemplarz w moim Empiku. Oczywiście kupiłem i na 4 godziny zniknąłem przed monitorem oglądając fotki. Artykuły nie muszą w 100 procentach traktować o pancerce, w formie papierowej uwielbiam nawet samochody - w końcu nie byle jakie 8-)
Początkowo krzywo spojrzałem na kolejnego Pz IV ale Renault mnie ucieszył.
Tyle mojego marudzenia, dajcie więcej stron i trzymajcie taką formę dalej !
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości