Jagdwaffe over Africa - Kagero

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 16 stycznia 2009, 10:59

Pytanie, a właściwie trzy, do Mariusza.

Czy w wydaniu tego
Obrazek
na polski rynek również będą kalki i folia?

Jeśli tak, to mógłbyś zdradzić skalę i 'malowania'?
I ostatnie - kiedy mniej więcej pozycja ukaże się na rynku?

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez robmario » piątek, 16 stycznia 2009, 13:12

Jarku nie wiem nic na temat szczegółów dystrybucji, ale kalki i maski mają być kompletne na wszystkie 15 malowań w skalach 1:72, 1:48 i 1:32. W serii Topcolors nie było z tego co wiem róznicowania na rynek polski i zagraniczny w temacie insertów. Najlepiej poślij maila do Kagero z zapytaniem o terminy. Moja rola zakończyła się w momencie złożenia do druku.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez shivadog » piątek, 16 stycznia 2009, 13:58

Mariusz - a możesz zdradzić listę samolotów z kalkami?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez robmario » piątek, 16 stycznia 2009, 14:23

Jest 8 sztuk Emili, 4 sztuki Friedricha i 3 malowania Bf 110. Nie pamiętam szczególowej listy ale są zarówno jeszcze kontynetalne kamuflaże, jak i mieszane oraz oczywiście czysto pustynne. Jak dla mnie ciekawe i oryginalne. ;o)
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez GrzegorzS » sobota, 17 stycznia 2009, 14:43

Na pewno jest dostępny już teraz na subskrybcję. Zamówiłem na podstawie kuponu z ostatniego Aero, ale był też taki w Super Modelu. Cena mnie mocno skusiła i choć na przykład "Corsairy nad Rabaulem" nie wiem czy bym kupił pojedynczo, to w całości mam je za darmo i jeszcze pozostałe, czyli monografia P-40 vol 2, Topdrawings z Fw 190 D oraz ten Topcolors mam z rabatem 25 zł. Teraz jak Robmario napisał o takiej zawartości, tym bardziej się cieszę.
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez robmario » piątek, 23 stycznia 2009, 09:48

Już jest w ogólnej sprzedaży. Info na stronie Kagero
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez shivadog » sobota, 7 marca 2009, 11:14

Dzięki forumowej promocji stałem się "szczęśliwym" posiadaczem tego opracowania.
Kolorowe plansze wyglądają wspaniale, kalkomanie też na pierwszy rzut oka nie budzą zastrzeżeń.
Jest jednak duże "ale", na okładce jest duży napis informujący o kalkomaniach i maskach,
ale nigdzie nie ma najmniejszej nawet wzmianki, że maski są tylko do skali 1:32 (kompletne chyba tylko do Bf 110)!
Mam ogromne wrażenie, że kupowanie Topcolors to kupowanie kota w worku i to nie za małą w końcu kwotę.
Rozumiem, że jest pewnie parę osób (raczej nie za wiele), które zamierzają robić 110 w 1:32, ale nie odkryją one,
że w tej publikacji jest interesująca je maska, a osoby zainteresowane bardziej popularnymi skalami
mogą słusznie poczuć się oszukane, dla nich nie ma tu ani masek ani krzyży tylko kalki z numerami i godłami,
a to jak za tą kwotę (nawet promocyjną) wydaje mi się nieco za mało.
Dodatkowo dla osób, które zamierzają korzystać z tych masek przydałby się choć mini opis, ale to już może nadmiar szczęścia.

Pozdrawiam,

Jerzy

PS. Ktoś potrzebuje masek do Bf 110 w 1:32?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez robmario » poniedziałek, 9 marca 2009, 10:22

Shivadog, temat który poruszyłeś nie jest nam obcy ale jest spory z tym problem. Nie możemy przy każdym Topcolorsie robić pełnego spisu tego jakie malowania, w jakiej skali i w jakim zakresie (godła, numery, znaki państwowe) znajdują się w środku publikacji oraz co znajdziemy na arkuszach masek. To zajęloby całą stronę a wolimy w to miejsce dać jeszcze jedno malowanie. W tym egzemplarzu jest komplet kalkomanii do wszystich skal czyli 1:72, 1:48, 1:32 oraz właśnie maski do kabiny Bf 110. Myślę że to dosyć uczciwa proporcja zawartości do ceny biorąc pod uwagę że dostajemy 15 malowań.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez Aleksander011 » poniedziałek, 9 marca 2009, 10:41

robmario napisał(a):Myślę że to dosyć uczciwa proporcja zawartości do ceny biorąc pod uwagę że dostajemy 15 malowań.


Właśnie, i ja coś dorzucę od siebie..Jestem długoletnim klientem Kagero i wszystkie, poza paroma wyjątkami kalkomanie dodawane do różnych publikacji w skali 1:32
za Chiny nie pokrywają się z zestawami modelarskimi, dostępnymi na rynku, dotyczy to szczególnie Bf-109. Ot, choćby te ostatnie Topcolors.Są kalkomanie do wersji
E-7, F-2/4...ale bez żywic modeliku takiego nie zrobisz, a co za tym idzie trzeba wybulić np..120zl za zestawik do konwersacji Hasegawy Airesa, o ile w ogóle można go jeszcze kupić...
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez RAV » poniedziałek, 9 marca 2009, 11:19

robmario napisał(a):Nie możemy przy każdym Topcolorsie robić pełnego spisu tego jakie malowania, w jakiej skali i w jakim zakresie (godła, numery, znaki państwowe) znajdują się w środku publikacji oraz co znajdziemy na arkuszach masek. To zajęloby całą stronę a wolimy w to miejsce dać jeszcze jedno malowanie.

A co Wam przeszkadza zamieścić taki spis na WWW? Albo w ogóle jakikolwiek opis danej pozycji?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez shivadog » poniedziałek, 9 marca 2009, 11:20

Topcolors to faktycznie jest zestaw kalkomanii i masek, plus kolorowe obrazki stanowiące niejako instrukcje. Jeśli użyjesz zarówno masek jak i kalkomanii to cena jest ok. Jednak jeśli nie trafisz ze skalą są to wyrzucone pieniądze. Wyjąkowo interesuje mnie ten teatr działań, mam w planach 2x109 oraz 110E w skali 1:48, w zafoliowanym Topcolorsie dostałem maski do 110 w skali 1:32 oraz drobne oznakowania do 109 oraz 110C, czyli praktycznie mam do wykorzystania tylko 2 małe znaczki do 109. Nie widzę problemu, żeby na stronie internetowej zrobić w miarę dokładny spis zawartości: kalkomanie skala 1:72, 1:48, 1:32 + kompletne maski do Me-110.
Jeszcze lepiej jak by były bokorysy z informacją, skan masek i kalek. Większość firm produkujących kalkomanie czy maski jakoś sobie radzi z informowaniem do jakich skal jest ich produkt, nie wiem jaki macie z tym problem.
Wiem jedno, więcej Topcolorsa nie kupię jeśli nie będę wiedział co dokładnie jest w środku.

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez Aleksander011 » poniedziałek, 9 marca 2009, 11:59

RAV napisał(a):A co Wam przeszkadza zamieścić taki spis na WWW? Albo w ogóle jakikolwiek opis danej pozycji?

za dawnych ,dobrych lat Kagero robiło "opisówke" na swojej stronie-fajne to było.Teraz trzeba praktycznie kupować kota w worku...

shivadog napisał(a):Wiem jedno, więcej Topcolorsa nie kupię jeśli nie będę wiedział co dokładnie jest w środku.

jest jedno wyjście, ja czekam ,aż pokaże się pozycja w Jadar Hobby, tam oni skanują coś niecoś i wtedy można mieć już
rozeznanie co w środku... :shock:
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez shivadog » poniedziałek, 9 marca 2009, 12:11

Aleksander011 napisał(a):jest jedno wyjście, ja czekam ,aż pokaże się pozycja w Jadar Hobby

W Jadarze też nie umieścili info co jest na maskach ale jest już lepiej bo cokolwiek jest, nie ustrzegli się też błędów.

Ze strony Jadaru:
W tej książce dokonano wyboru najciekawszych malowań niemieckich samolotów i dodano do niej dużą (format A-4) kalkomanię w skalach 1/35 oraz 1/48. Książka zawiera folię maskującą kabiny modeli.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez robmario » poniedziałek, 9 marca 2009, 12:13

shivadog napisał(a):Topcolors to faktycznie jest zestaw kalkomanii i masek, plus kolorowe obrazki stanowiące niejako instrukcje.
Jerzy

I tutaj niestety nie jest tak jak piszesz. Topcolors jak sama nazwa wskazuje to przede wszystkim opisy i wizualizacje malowań samolotów i pancerki opracowywane w oparciu o dokumenty i mam nadzieję dosyć wierne rzeczywistości, będące między innymi podstawą do wykonania ewentualnie replik tych maszyn przez modelarzy. Ale nie tylko...
Kalkomanie i maski do tych publikacji są tylko dodatkiem i ukłonem w stronę modelarzy, którzy ewentualnie nabędą tę publikację. Gdybyśmy produkowali kalkomanie ze schematami malowania to owszem macie racje, powinny być tak jak piszecie, ale nasze zamierzenie jest inne. Zobacz zwykłą kalkulację dla zawartości insertu z tego właśnie Topcolorsa i ewentualną wartość, gdyby to były zestawy kalkomanii i masek do wykonywania modeli:
Kalkomanie skala 1:32
Bf 109 E - 2 kpl - 80 zł; Bf 109 F – 1 kpl - 40 zł; Bf 110 – 1 kpl - 40 zł
Kalkomanie skala 1:48
Bf 109 E - 2 kpl - 40 zł; Bf 109 F – 1 kpl - 20 zł; Bf 110 – 1 kpl - 20 zł
Kalkomanie skala 1:72
Bf 109 E - 2 kpl - 30 zł; Bf 109 F – 1 kpl - 15 zł; Bf 110 – 1 kpl - 15 zł
Maski skala 1:32 - 10 zł
Razem 310 zł
Ceny zestawów kalkomanii wzięte z pierwszego lepszego sklepu internetowego dla kalkomanii Techmodu. Biorąc nawet pod uwagę że na tamtych zestawach są jeszcze dodatkowo oznaczenie w postaci krzyży i napisy eksploatacyjne czyli dla uproszenia traktując zestaw Kagero jako 60% tamtych zestawów, to wartość insertu powinna wynosić około 190 zł. A gdzie jeszcze pełnokolorowa publikacja ze świetnymi rysunkami, kompletnym opisem i tekstem wstępnym. Warto czasami przed napisaniem postu chwilę pokalkulować. Czego oczywiście wszystkim i sobie życzę
PS
Oczywiście nie zmienia to faktu, że warto zastanowić się na poziomie redakcji nad umieszczaniem dokładniejszego opisu zawartości na stronach internetowych. Przekażę tę uwagę.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez shivadog » poniedziałek, 9 marca 2009, 12:49

Dlatego też ja wolę kupić zestaw kalkomanii u was z fajnymi kolorówkami,
które mogą być pomocne przy wykonywaniu modelu.
robmario napisał(a):Topcolors jak sama nazwa wskazuje to przede wszystkim opisy i wizualizacje malowań samolotów i pancerki opracowywane w oparciu o dokumenty i mam nadzieję dosyć wierne rzeczywistości, będące między innymi podstawą do wykonania ewentualnie replik tych maszyn przez modelarzy. Ale nie tylko...

Wydawnictwo to według mnie jest dodatkiem do kalek i masek, a nie na odwrót. Jest to po prostu superzestaw do malowania.
Nie wierzę, że gdyby nie było w Topcolors kalkomanii i masek byście sprzedali więcej niż kilka egzemplarzy,
nawet przy dużo niższej cenie.
Rozpisywanie tego na ceny poszczególnych kompletów kalek Techmodu nie ma sensu, zestawy kalek są różne i mają różne ceny, u was jest jedna bardzo duża i wspaniała kartka kalkomanii zestawiona pod kątem teatru działań. Nie 12 jak w Twojej rozpisce, nie zmienia to jednak faktu, że jest zestaw kalkomanii z maskami z efektownym opisem.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Następna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości