Jagdwaffe over Africa - Kagero

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez Aleksander011 » poniedziałek, 9 marca 2009, 13:23

shivadog napisał(a):Zobacz zwykłą kalkulację dla zawartości insertu z tego właśnie Topcolorsa i ewentualną wartość, gdyby to były zestawy kalkomanii i masek do wykonywania modeli

Mariusz, no nie do końca to porównanie jest trafne, zapomniałeś bowiem o napisach eksploatacyjnych, które pojawiły się tylko raz w Kagero ,a mianowicie w 1szej części ML o Bf 109 G, a napisy takowe,
to przeważnie 60% kalkomanii, a do tego powtarzam, że np skala 1:32 ma nie trafione malowania do oferty modeli.....
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez RAV » poniedziałek, 9 marca 2009, 13:51

robmario napisał(a):Topcolors jak sama nazwa wskazuje to przede wszystkim opisy i wizualizacje malowań samolotów i pancerki opracowywane w oparciu o dokumenty i mam nadzieję dosyć wierne rzeczywistości, będące między innymi podstawą do wykonania ewentualnie replik tych maszyn przez modelarzy.

Przydałoby się obok malowidła pokazać zdjęcia, na podstawie których powstało. W każdej tego rodzaju rekonstrukcji jest jakaś część domniemań i zanim zabiorę się za model, chciałbym wiedzieć, co autor malowidła wiedział, a czego się tylko domyślał. Bierzcie przykład np. z "Polskich Skrzydeł" Stratusa.

robmario napisał(a):Zobacz zwykłą kalkulację dla zawartości insertu z tego właśnie Topcolorsa i ewentualną wartość, gdyby to były zestawy kalkomanii i masek do wykonywania modeli:
Kalkomanie skala 1:32
Bf 109 E - 2 kpl - 80 zł; Bf 109 F – 1 kpl - 40 zł; Bf 110 – 1 kpl - 40 zł
Kalkomanie skala 1:48
Bf 109 E - 2 kpl - 40 zł; Bf 109 F – 1 kpl - 20 zł; Bf 110 – 1 kpl - 20 zł
Kalkomanie skala 1:72
Bf 109 E - 2 kpl - 30 zł; Bf 109 F – 1 kpl - 15 zł; Bf 110 – 1 kpl - 15 zł
Maski skala 1:32 - 10 zł
Razem 310 zł
Ceny zestawów kalkomanii wzięte z pierwszego lepszego sklepu internetowego dla kalkomanii Techmodu. Biorąc nawet pod uwagę że na tamtych zestawach są jeszcze dodatkowo oznaczenie w postaci krzyży i napisy eksploatacyjne czyli dla uproszenia traktując zestaw Kagero jako 60% tamtych zestawów, to wartość insertu powinna wynosić około 190 zł.

To jest albo kompletna ignorancja, albo ściema z premedytacją. Porównujesz zestaw Techmodu, zawierający kilka wersji oznakowań indywidualnych, pełny zestaw oznakowań państwowych (czasem kilku państw) i eksploatacyjnych, instrukcję i opakowanie, z fragmentem arkusika zawierającym przeważnie dwie cyfry i dwa godła, twierdząc, ze to drugie stanowi 60% pierwszego. Masz nas za idiotów?

robmario napisał(a):A gdzie jeszcze pełnokolorowa publikacja ze świetnymi rysunkami, kompletnym opisem i tekstem wstępnym.

W Waszym magazynie...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jagdwaffe over Africa - Kagero

Postprzez robmario » poniedziałek, 9 marca 2009, 14:22

RAV zaręczam że wszystkie kolorówki powstają na podstawie zdjęć przede wszystkim. Niestety nie do wszystkich mamy prawa autorskie, które musiałyby zwiększyć koszt publikacji to po pierwsze. Po drugie zwiększyłyby objętość czyli też i cenę. Poza tym a właściwie to w głównej mierze nasz pomysł na Topcolors jest właśnie taki jak prezentujemy i z tego co się orientuję akceptowany przez zdecydowaną większość. Mniemam że gdybyśmy dawali zdjęcia pojawiłyby się również głosy o ich niepotrzebnej obecności ale cóż takie już jest życie wydawcy. Pomysł Stratusa jest bardzo atrakcyjny ale to ich pomysł, nasz jest inny. Wracając do kalkomanii to napisy eksploatacyjne pomijamy z rozmysłem dając tak jak pisał Shivadog tematycznie powiązany komplet malowań do danego teatru działań. Zamieszczenie napisów w 3 skalach dla 3 typów maszyn w jedym Topcolorsie to raczej mało trafiona propozycja. Już nic więcej nie zmieściłoby się na arkuszu. A co zrobić w przypadku gdy samolotów jest 6-7. Co do kosztów to musicie wiedzieć że najdroższy jest w kalkach kolor a właściwie ilość użytych kolorów, co w przypadku godeł i oznakowań jednostek ma bardzo duży wymiar. Objętość materiału oczywiście także, ale ten pierwszy aspekt jest decydujący. Sam jestem modelarzem i wiem że nie mam problemu z pozyskaniem oznaczeń narodowych i wspomnianych napisów na większość maszyn, natomiast sam szukam głównie właśnie godeł i oznaczeń indywidualnych najtrudniejszych do pozyskania. Pomysł napisów eksploatacyjnych jest możliwy do zrealizowania w monotematycznym Topcolorsie - takowe też będą jak we wspomnianym Bf 109 G.
Co do ściemy jaką próbuje mi się zarzucić to nie widzę nigdzie takowej. Patrzę na temat z punktu widzenia odbiorcy i dla mnie owe dwie cyfry i dwa godła (co najmniej) to podstawowy materiał do ozdobienia modelu. Resztę znajduję najczęściej w pudełku. Topcolorsy są dla tych którym pudełkowe wzory malowania nie odpowiadają.
Co do tekstów w magazynach to nie do końca prawda ale pozostawiam Ci prawo do swojej oceny.
Przypominam tylko, że dyskusja miała dotyczyć Topcolorsów a nie całości działań OW Kagero. Pozostaje mi tylko cieszyć, że RAV nabywa wszystkie nasze publikacje, choćby tylko w celach porównawczych.
Jak zawsze witam Mariusz Łukasik
Obrazek
Avatar użytkownika
robmario
 
Posty: 270
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:40
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości