7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 21 czerwca 2015, 00:50

Obrazek
Za tydzień odbędzie się premiera nowej gry edukacyjnej IPN „7. W obronie Lwowa”, w której zadaniem graczy jest powstrzymanie natarcia bolszewików na Lwów.
Akcja rozgrywa się podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Zadaniem 7. Eskadry Myśliwskiej jest powstrzymanie 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego, nacierającej w kierunku Lwowa. Przed 95 laty garstka pilotów, w tym amerykańskich, zdołała tego dokonać – teraz ich wyczyn mogą powtórzyć chętni do rozgrywki.

Gra jest pierwszą częścią lotniczej trylogii. Kolejne tytuły mają być poświęcone historii eskadr noszących to samo „gwiaździste godło” - 111 i 303. Przeznaczona jest zasadniczo dla dwóch osób. Posiada zarówno wariant zaawansowany, jak i prosty, dla dzieci od 8 roku życia.

Premiera odbędzie się w dniach 27-28 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, podczas XI Małopolskiego Pikniku Lotniczego.
Ze strony http://www.kresy.pl/wydarzenia,spolecze ... -ipn-video
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Reklama

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez RAV » niedziela, 21 czerwca 2015, 01:16

radoslaw6363 napisał(a):Gra jest pierwszą częścią lotniczej trylogii. Kolejne tytuły mają być poświęcone historii eskadr noszących to samo „gwiaździste godło” - 111 i 303.

Czy te gry przypadkiem ne ukazały się już jakiś czas temu?
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez Vierbein » piątek, 26 czerwca 2015, 19:39

Głowy nie dam, ale ten Oeffag podejrzanie przypomina mi pracę naszego forumowego kolegi DUDE. Poniżej link do galerii, niestety fotki u mnie nie są widoczne: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=23324 :roll: IPN wykupił :?:
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez LordDisneyland » sobota, 27 czerwca 2015, 22:52

Cieszy kolejna gra nawiązująca do dziejów lotnictwa polskiego. Szkoda, ze najwyraźniej nie będzie możliwości pogrania w pojedynkę...
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez RAV » sobota, 27 czerwca 2015, 23:37

Kupiłem dzisiaj na Pikniku Lotniczym w Krakowie. Na stoisku IPNu tanio jak barszcz - wszystkie trzy gry z serii w cenach 13-15 zł za sztukę (kupiłem dwie, bo "111" już miałem). Dodatkowo są stoły do ping-ponga przerobione na plansze do "303" i "7..." z bardzo pomocnymi instruktorami, więc już w "Siódemkę" grałem, fajnie było.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez LordDisneyland » niedziela, 28 czerwca 2015, 00:14

To jak za darmo....kuuuuuurczę :shock:

"111" mam w wersji print-n-play, a wolałbym normalną. No cóż, może i mnie kiedyś uda się za takie grosze tę trojkę nabyć ;o)
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez Cichociemny » niedziela, 28 czerwca 2015, 00:23

Vierbein napisał(a):Głowy nie dam, ale ten Oeffag podejrzanie przypomina mi pracę naszego forumowego kolegi DUDE. Poniżej link do galerii, niestety fotki u mnie nie są widoczne: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=23324 :roll: IPN wykupił :?:

Nic nowego. Przy opracowywaniu "111" wykorzystano zdjęcia modelu wykonanego przez Arkadego72: http://scalefun.com/forum/viewtopic.php?f=68&t=1122
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez dewertus » niedziela, 28 czerwca 2015, 00:28

LordDisneyland napisał(a):To jak za darmo....kuuuuuurczę :shock:

"111" mam w wersji print-n-play, a wolałbym normalną. No cóż, może i mnie kiedyś uda się za takie grosze tę trojkę nabyć ;o)

Ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz? W Empiku jest za 19,49PLN... http://www.empik.com/ipn-111-gra-edukac ... ,zabawki-p
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez LordDisneyland » niedziela, 28 czerwca 2015, 01:24

Ha! No ! Właśnie sprawdzałem ich stronę, podjadę w poniedziałek do księgarni IPN na Marszałkowską, to i komiksów kupię ;o)

Nie mam pojęcia, skąd wzięło mi się przekonanie, ze to ok. 50 złociszy za grę :) Pewnie "Kolejka" mnie zmyliła :mrgreen:

Tak czy siak- dzięki temu tematowi kolekcja planszówek znowu się powiększy :) zatem dzięki...

PS no i zamiast pracować przykładnie, gram w 303 na stronie IPN :)
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez DUDE » niedziela, 28 czerwca 2015, 21:35

Vierbein napisał(a):Głowy nie dam, ale ten Oeffag podejrzanie przypomina mi pracę naszego forumowego kolegi DUDE

IPN poprosił to udostępniłem,. Jestem wielce kontent jak się takie projekty rodzą :)
A serwer to musiałem zmienić, bo ówczesny dostawca okazał się być bufonem i gburem, bez wyczucia rynku. Biada mu.
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez LordDisneyland » środa, 1 lipca 2015, 00:54

Siódemkę kupiłem, 111 kupiłem, niestety- ku głośno manifestowanemu rozczarowaniu córy- 303 już nie było, niedługo mają dodrukować kolejną partię albo też już kolejne wydanie wchodzi do sklepów... Panie w " IPN -przystanek historia" na warsiawskiej Marszałkowskiej bardzo życzliwe i pomocne, grę starają się sprowadzić. Polecam wszystkim warszawiakom i nie tylko, zwłaszcza że w czytelni skarby prawdziwe :) Dużo lepsze miejsce, niż za czasów "Cristal-Budapest" 8-)

Dzięki panowie za impuls, inaczej stracilibyśmy z rodziną z oczu fajną, polską grę.

A- i polecam "Komiks w PRL,PRL w komiksie", rzecz wydana przez rzeszowski oddział IPN.
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez GrzeM » środa, 1 lipca 2015, 12:12

DUDE napisał(a):IPN poprosił to udostępniłem,. Jestem wielce kontent jak się takie projekty rodzą :)

Szacun i rispect!!! Postawa prawdziwie obywatelska!!!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez Vierbein » środa, 1 lipca 2015, 12:45

DUDE napisał(a):IPN poprosił to udostępniłem,. Jestem wielce kontent jak się takie projekty rodzą :)


Gratulacje! A te zdjęcia to przywróć swojej galerii, bo szkoda, że teraz są niewidoczne. Admini na pewno pomogą :)
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez GrzeM » niedziela, 9 sierpnia 2015, 14:21

Mamy wszystkie trzy i ostro gramy. Czasami dzieciak podchodzi do sprawy twórczo i wysyła do obrony Warszawy dodatkowe dywizjony spitfajerów, a niemieckie naloty wspiera bolszewicką konnicą od wschodu. Jest niezła zabawa!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: 7 W Obronie Lwowa – nowa gra

Postprzez LordDisneyland » środa, 23 września 2015, 20:50

Informacja dla Warsiawiaków:
http://przystanekhistoria.ipn.gov.pl/ph ... esnia.html
Może kogoś z was zainteresuje, ja się najprawdopodobniej z córką wybiorę 8-)
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości