WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Nowości, obniżki cen, wyprzedaże i ogólne informacje o sklepach.

WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez rrober » poniedziałek, 24 października 2016, 10:49

W listopadzie zacznie wychodzić seria zeszytów z regułami, kartami, akcesoriami itd. do gry WRZESIEŃ 1939.
Zeszytów będzie 5 (zawierają komplet umożliwiający grę 2 graczom). Cena standardowa 19,95 PLN za zeszyt. Zeszyty będą ukazywały się co 2 tygodnie.
https://www.facebook.com/ftf1939/?fref=ts

Seria dot. systemu gry bitewnej WRZESIEŃ 1939 jest związana z wcześniej wydawanymi zeszytami serii WRZESIEŃ 1939, do których były dołączane modele w skali 1/72 - z pewnością je znacie.

Obrazek
Obrazek
rrober
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2015, 19:09

Reklama

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez RAV » poniedziałek, 24 października 2016, 15:04

Nie uważacie, że grę lepiej wydać w jednym kawałku, w pudełku? Te "serie kolekcjonerskie" to się już pomału zaczyna robić jakaś patologia... Nie dość, że drożej wychodzi, to jeszcze "download" długo trwa i nie ma pewności, czy się nie "zerwie". No i na koniec dostajemy coś, co wygląda jak sterta gazet i luźnych gadżetów.

Wiem, wiem. Mogę nie kupować i się nie odzywać, jak nie umiem lepiej. Tak tylko pytam.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 24 października 2016, 15:59

Czy wychodzi drożej to nie wiem - bo na pewno VAT na czasopisma jest niższy niż na zabawki, a "serie" wychodzą jako czasopisma.
Stówa (5 numerów po 20 zł) za grę z dwoma taliami kart - oczywiście nie licząc figurek - to chyba w miarę normalna cena.

Ja czekam z niecierpliwością, bo już grałem (na konwencie Grenadier) i było bardzo fajnie.

Fot. z facebookowego profilu Konwentu Grenadier. Ja w zielonej koszuli, właśnie trafiłem z 3,7cm PaK 36 w polski samochód pancerny wz. 34. Na zdjęciu widać jeszcze jednego forumowicza.
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez rrober » poniedziałek, 24 października 2016, 20:02

Chodzi o zasięg dystrybucji - w wersji gazetkowej gra ma szanse trafienia do szerszego grona potencjalnych graczy bo dystrybucja idzie przez empiki i kioski z prasą. Poza tym oprócz talii kart będą także inne akcesoria do gry. Może będzie też edycja "pudełkowa".

PS.
Ja byłem przy innym stoliku i nie zmieściłem się w kadrze ;o)
rrober
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2015, 19:09

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez RAV » poniedziałek, 24 października 2016, 22:21

Empiki handlują grami na równi z czasopismami, a nawet lepiej je eksponują. Gra w kiosku? A nie lepiej w sklepie z zabawkami, że o specjalnych sklepach i stoiskach z grami nie wspomnę?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez rrober » wtorek, 25 października 2016, 08:33

Sieć EMPIK jest ograniczona - nie każdy mieszka w dużym mieście. Seria WRZESIEŃ 1939 (zarówno modele, jak i gra) jest dedykowana dla młodzieży - takiej od III-IV klasy SP w zwyż (modele są celowo uproszczone tzn. nie składają się z 200 części nie pasujących do siebie, ale z ok. 20 dopasowanych ;o) - sklejałeś to wiesz, zresztą bardzo podziwiam Twoje RAV-ie prace). A młodzieży łatwiej kupić zeszyt z modelem lub grą w kiosku, a nie w sklepie internetowym.
Poza tym w sklepie z grami będzie to jedna gra wśród miliona innych a w kiosku jest jedyna. :mrgreen:
rrober
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2015, 19:09

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez rrober » środa, 16 listopada 2016, 13:28

Już w sprzedaży

Obrazek
rrober
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2015, 19:09

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez GrzeM » niedziela, 20 listopada 2016, 18:05

A ja nie mogę znaleźć. W Warszawie. 35(t) jest, Hanomag jest, a zeszytu z kartami nie ma. W kiosku tak samo jak w Empiku.
Czy gra to jest osobna seria, czy ta sama co zeszyty z modelami? I czy można te 5 zeszytów z grą zaprenumerować? Osobno niż modele/figurki?

Zajrzałem na stronę http://wrzesien1939.pl/historyczna-gra-bitewna-wrzesien-1939/ i tu piszą, że zeszytów będzie 49? Nie bardzo rozumiem, początkowo była mowa o 5? Czy to jest razem z figurkami? Bardzo proszę o bardziej dokładną informację!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez RAV » niedziela, 20 listopada 2016, 18:24

Pisałem o tym tutaj.

Kolekcja ma liczyć 49 numerów, co przy cenie 19,95 zł/egz. daje 977,55 zł za całość przy kupowaniu numer po numerze. W prenumeracie pierwsze 23 numery dają prawie 60 zł oszczędności, a dalej nie wiadomo.

Instrukcja ma być podzielona na 5 części, które ukażą się w pierwszych 5 numerach wraz z dodatkami (karty, żetony, podstawki, okładka). W kolejnych numerach mają być listy jednostek i scenariusze, o dodatkach nic nie wiadomo. Nie znam się na tej kategorii gier, więc nie wiem, na ile te zeszyty będą niezbędne i czy gra będzie możliwa, jeśli poprzestanę na pierwszych pięciu. Liczyłem na to, że może kolekcja "Wrzesień 1939" zachęci mnie do grania, ale chyba jednak pozostanę przy wstawianiu modeli (które kupuję pojedynczo, więc sensownej armii nie stworzę) do gablotki.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez GrzeM » niedziela, 20 listopada 2016, 18:49

Dzięki RAV, to nieco wyjaśnia, ale wolałbym usłyszeć jasną deklarację wydawcy. Gra mi się podoba, ale trochę się czuję zdezorientowany.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez Tomek Rogala » poniedziałek, 21 listopada 2016, 16:22

GrzeM, ja jestem fanem planszówek i też zwróciłem uwagę na Wrzesień 1939. właśnie jestem na etapie przymierzania się i obliczania, jakie zakupy byłyby minimalne do "odpalenia" gry. Mogę dzielić się moimi spostrzeżeniami w miarę ich pojawiania się - wydawania dalszych części.
Modeli jak dotąd nie kupowałem, bo nie trafiały w moje modelarskie zainteresowania, natomiast opcja gry zmieniła moje podejście.
Nie sugerowałbym się sumarycznym kosztem wszystkich pojedynczych wydanych numerów kolekcji modeli, ponieważ po pierwsze, nie wszystkie są potrzebne do skompletowania minimalnej armii, po drugie... nawet wszystkie skompletowane takiej armii nie dają i tu kryje się haczyk.
Tutaj http://wrzesien1939.pl/kategoria-produktu/modele/ możesz sobie podejrzeć co dokładnie znajduje się w każdym pudełku z modelem, a w pierwszej części instrukcji podano skład minimalnego, 85-cio punktowego ugrupowania każdej ze stron dla rozegrania partii. Zauważysz, że tak jak np. jedno pudełko piechoty + dowództwo jest wystarczające, tak np. pluton czołgów to trzy sztuki (lub 5), a w pudełku zawsze masz tylko jeden. Czyli musisz mieć np. 3 Panzery I do stworzenia plutonu.
I tak właśnie należy do tej gry podchodzić. Zestawić chęć posiadania z siłą nabywczą i ustalić, na jak silną i jak bardzo zróżnicowaną armię możesz sobie pozwolić. Jeżeli jestes zainteresowany a dotychczas nie kupiłeś pierwszej cześci instrukcji, mogę na jutro przepisać minimalne składy dwóch armii i przez to wyliczyć ich koszt.
Pozdrawiam
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez rrober » poniedziałek, 21 listopada 2016, 16:46

GrzeM napisał(a):Zajrzałem na stronę http://wrzesien1939.pl/historyczna-gra-bitewna-wrzesien-1939/ i tu piszą, że zeszytów będzie 49? Nie bardzo rozumiem, początkowo była mowa o 5? Czy to jest razem z figurkami? Bardzo proszę o bardziej dokładną informację!


Pozwolę sobie odpowiedzieć w imieniu wydawcy, ponieważ znam sprawę (chociaż nie mam stosownego upoważnienia).
Do pełnej gry w system WRZESIEŃ 1939 wystarczy pierwsze 5 zeszytów - tworzą one zamkniętą całość reguł systemu plus niezbednych dodatków (z nich najważniejsze są karty). Być może jeden lub dwa zeszyty będą jeszcze zawierały dodatkowe wyjaśnienia, erraty, FAQ-i lub dodatkowe reguły szczegółowe np. prace sapersko-inżynieryjne lub rozwinięte przepisy użycia lotnictwa (seria zakładała wydanie samolotów do systemu w skali 1/144 - zobaczymy co z tego wyjdzie).

Pozostałe zeszyty będą zawierały dodatkowe akcesoria do gry, elementy makiet czy też stołu plastycznego do gry - dla tych co nie zechcą wykonać ich samodzielnie, podstawki pod oddziały, scenariusze historyczne, etaty oddziałów, informacje historyczne, może też dodatkowe modele i karty itd. - ale żaden z tych elementów nie jest konieczny do startu systemu i grania.
rrober
 
Posty: 13
Dołączył(a): czwartek, 4 czerwca 2015, 19:09

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 21 listopada 2016, 16:54

Tomek Rogala - dzięki! Serię modeli/figurek świetnie znam i mam już z niej sporo zestawów, a także figurek i pojazdów innych producentów. W samą grę też już grałem - na konwencie Grenadier latem tego roku (mam nawet zdjęcie na dowód - patrz wyżej). Chodziło mi o tę liczbę zeszytów z grą niezbędną do grania.
Pierwszy zeszyt z instrukcją już namierzyłem - w Martoli. Pewnie jutro kupię.

rrober - dzięki, teraz już wszystko rozumiem. Będę kupował pierwszych pięć, potem "się zobaczy" (ale podejrzewam że raczej będę inwestował w kolejne modele/figurki niż dodatkowe akcesoria - które łatwiej wykonać samemu). Trochę szkoda, że nie można zaprenumerować tych pierwszych pięciu.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez Tomek Rogala » poniedziałek, 21 listopada 2016, 17:02

GrzeM, faktycznie nie doczytałem wszystkiego.
Zdjęcia niestety nie widzę, jest tylko "obrazek".
Zerknę po pracy do instrukcji i na jutro obrobię info. Swoją instrukcję vol 1 kupiłem w dniu wydania w Empiku w Nowej Soli.

A'propos gier: jestem na zesłaniu na kontrakt właśnie do Nowej Soli i nie mam tu z kim grać... A mógłbym coś z Gdańska przywieźć, bo mam sporo i raz w miesiącu robię wycieczkę. Może jest ktoś chętny z okolicy Zielona Góra +30 km?
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Re: WRZESIEŃ 1939 system gry bitewnej 1/72 (20mm)

Postprzez Tomek Rogala » wtorek, 22 listopada 2016, 14:40

Wg pierwszego tomu instrukcji:

Minimalne zgrupowanie bojowe: 85 pkt.

Polska:
0 pkt. Dowództwo kompanii (poczet dowódcy kompanii) - zestaw Dowództwo Polskie, 19,95 zł
50 pkt. Pluton piechoty (dowództwo plutonu, sekcja wsparcia z kb. Ur, 3 drużyny strzeleckie po 6 fig.) - Piechota polska, 19,95 zł
35 pkt. Niepełny pluton czołgów (3 sztuki) - TKS, TK-3, TK-3, 3x19,95 zł
Niemcy:
0 pkt. Dowództwo kompanii (dowództwo kompanii) - Dowództwo niemieckie, 19,95 zł
35 pkt. Pluton piechoty (dowództwo plutonu, 3 drużyny strzeleckie po 4 fig., sekcja granatnika) - Piechota niemiecka, 19,95 zł
50 pkt. Niepełny pluton czołgów (3 sztuki) - Pz.IA, Pz.IIC, PZ.IIC, 3x19,95 zł

W pudełkach z dowództwem znajdują się odpowiednio sekcja z Ur i sekcja granatnika. 1 pudełko piechoty zawiera wszystkie potrzebne drużyny.

Razem 199,50 zł
Tomek Rogala
 
Posty: 96
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 13:32

Następna strona

Powrót do Oferty sklepów i firm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości