PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez ZBIGNIEW KALOTA » niedziela, 9 marca 2014, 22:57

Witam .
Przystępuję do konkursu z modelem Dromadera . Model dobrze znany wszystkim bo powstawał na tym forum . Chcialbym go troszkę podrasować tzn. będzie oklejony folią alu i jak Bóg da to odtworzę nitowanie i wszelkie śruby .
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mały inbox;
Obrazek

i zdjęcie z gazetą , jest to gazeta z "epoki " . Czy ktoś pamięta jeszcze takie wydanie ?
Obrazek
Zbyszek
Klub Modelarski '' ROZBITEK '' GOK Rędziny
Avatar użytkownika
ZBIGNIEW KALOTA
 
Posty: 212
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez rotpol13 » niedziela, 9 marca 2014, 23:10

W końcu jakiś normalny samolot w konkursie :D
Co do ''SP'' to pierwszy numer kupiłem w 1976 roku w Karpaczu - płachta jak stara ''Polityka" :)
Kibicuję!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez BOMI21 » poniedziałek, 10 marca 2014, 23:15

Super - bardzo ciekawy temat. Pacze i kibicuję.
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez xmald » wtorek, 11 marca 2014, 00:08

A i ja Zbyszek chętnie popatrzę bo sam model jak i samolot bardzo ciekawy!
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez Alex976 » sobota, 12 kwietnia 2014, 18:11

No, no... Super temat, a Dromader to ciekawa konstrukcja. Zaglądam 8-)
nie lubię pigwy i malin
Obrazek
Avatar użytkownika
Alex976
 
Posty: 1682
Dołączył(a): wtorek, 1 stycznia 2013, 19:08

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez LordDisneyland » sobota, 12 kwietnia 2014, 18:17

Pytanie , czy wątek będzie kontynuowany, bo na razie cisza... a byłoby ciekawie pooglądać Dromadera w budowie !
Born to lose - out to lunch
- Ian "Lemmy" Kilmister
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez tombie » sobota, 12 kwietnia 2014, 23:26

nie ukrywam iz ciekaw jestem efektów
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 11:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez ZBIGNIEW KALOTA » niedziela, 13 kwietnia 2014, 00:02

Panowie dajcie mi proszę jeszcze parę dni .! Kończę remont chaty i biorę się za model . W między czasie gdzieś między gipsowaniem , szlifowaniem a machaniem wałkiem z farbą oddzieliłem części od ramek wlewowych , masakra ! Wyszlifowałem skrzydła z wszystkiego co się na nich znajdowało na gładko , zakupiłem nity HGW i będę oklejał folią i nakładał HGW . Namierzyłem blaszki z śrubami motylkowymi do paneli na kadłubie , może jutro a właściwie dziśiaj troszkę podziałam .
Zbyszek
Klub Modelarski '' ROZBITEK '' GOK Rędziny
Avatar użytkownika
ZBIGNIEW KALOTA
 
Posty: 212
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez ZBIGNIEW KALOTA » niedziela, 4 maja 2014, 22:32

D..a ale se hobby wybrałem ...!!!!! A trzeba było znaczki zbierać .Walczę z silnikiem drugi dzień , makieta onego to pół produkt bo drugie pół trzeba samemu dorobić a z tego 3/4 do przeróbki bo bardzo uproszczone . W 48 by przeszło ale to bardzo razi w oczy .Mam czasami wrażenie że to inny samolot .Ale nie płaczemy , samo się nie zrobi . Rozwierciłem otwory w tablicach przyrządów a są trzy, kalki które są przewidziane do nich dam od spodu . Część podmienię na inne lepszej jakości .Wiele elementów jest bardzo pokrzywiona trza prostować , klapy , lotki , stery , drzwi kabiny i cały tył kadłuba . Moje skrzydła nie mają wzmocnień w postaci zatopionych w żywicy drutów a z tego co widziałem w innych odlewach to raczej było coś takiego .Chyba wyfrezuje rowki i zaleję druty ,boje się że z czasem i to krótkim opadną skrzydła .Szkoda że w dokumentacji do modelu nie ma zdjęć egzemplarza SP-ZUO którego składamy z niego . Analizując zdjęcia tylko kabiny widać już że każdy egzemplarz miał w kabinie co innego . No nie w 100% ale nieraz w 30-40 .W jednym są zegary na tablicy obok sztucznego horyzontu ,w drugim zamiast 4 są 2 a jeszcze w innym same zaślepki . Bądź mądry i pisz wiersze człowieku , wiem że czasem na lotniskach wkładano co było a jak nie było to była dziura , ale podstawowe musiały być , też tak robiłem tylko że nie w dromaderze . Forma kadłuba z której jest mój odlew była pęknięta od spodu , powstał próg ok 1mm ale tubka CA i papier ścierny załatwiły sprawę . Na wielu elementach całe stada dziur , słabo odpowietrzony odlew . Na skrzydłach to pół biedy ale ster kierunku niczym się nie różni od tego np. B-17 powracającego znad Berlina i mającego bliskie spotkanie 3 stopnia z FW-190 czy Me-109 chyba z 20 przestrzelin tzn. dziur i to na krawędzi spływu . Tu część zaleję ca a resztę przykryję folią alu. Wszystkie zaczepy sterów do zrobienia od nowa bo są odlane szczątkowo . Lubię taką rzeźnie tylko muszę skoczyć po nervosol i dalej do przodu . Zamówiłem już blaszkę z śrubami motylkowymi , po niedzieli będzie ale zanim je zamontuję na panelach wokół silnika muszę powyższego skończyć .
cdn.
Zbyszek
Klub Modelarski '' ROZBITEK '' GOK Rędziny
Avatar użytkownika
ZBIGNIEW KALOTA
 
Posty: 212
Dołączył(a): sobota, 17 listopada 2007, 23:40
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez tombie » wtorek, 6 maja 2014, 22:30

działaj działaj publika patrzy 8-)
-------------------------------------
Emet Brown czyli Tomasz Bień


Obecnie w budowie:
P-51D Mustang 1:48 Airfix - relacja jest prowadzona na mojej stronie facebookowej P-51D Mustang 1:48 Airfix_2017 - @EmetBrownRecenzja


Obrazek
Avatar użytkownika
tombie
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 29 września 2010, 11:41
Lokalizacja: Lipowa k/Żywca

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez Maciek_66 » piątek, 9 maja 2014, 20:22

Wtrącę swoje trzy grosze. Zacząłem ten model, obawiałem się mocno deformacji skrzydeł. Dlatego skleiłem cały płat, a w kadłubie przygotowałem na niego gniazdo.
Obrazek

Pasuje do kadłuba, w którym poprawiłem nierówne przetłoczenia kadłuba (zrobiłem od nowa):
Obrazek

W silniku gwiazdowym cylindry powinny być rozmieszczone równo, niestety w tym modelu tak nie jest. Nie miałem siły tego poprawiać, dodałem trochę detali.
Obrazek

Przygotowałem ściany kabiny, pasują do kadłuba.
Obrazek

Ja go niestety nie dokończę - poległem na nierównych powierzchniach sterowych. Imitacje przetłoczeń blachy są fatalne. Ręcznie tego nie poprawię, innej metody nie znam, zresztą nie mam serca do tego zestawu, choć samolot piękny. Zamieściłem zdjęcia, bo może skorzystasz z moich pomysłów. model jest trudny, a błędy geometryczne będą widoczne. Dopasowanie blaszek wiatrochronu to masakra. Ja to w miarę zrobiłem, ale po latach leżenia w pudełku w tym stanie żywica się zdeformowała i teraz już nie pasuje. Zdjęcie ukazuje jaki był plan przygotowania podzespołów, aby możliwe było osobne pomalowanie i w miarę bezbolesne złożenie w całość.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez BOMI21 » piątek, 9 maja 2014, 20:34

Niesamowita robota :D
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: PZL M-18 DROMADER RESIN 1:35

Postprzez SKYRAIDER » czwartek, 7 sierpnia 2014, 23:09

Będę zaglądał, bo zapowiada się inaczej niż ja robiłem.
Wystarczy nawiercić otwory pod druty na 3/4 cm w skrzydle i przez cały kadłub
na wylot. Będzie trzymać, ostatnio wklejałem na Poksipol, rewelacja.
Avatar użytkownika
SKYRAIDER
 
Posty: 1111
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:26
Lokalizacja: EPTO


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości