Techmodowe lozenge

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Techmodowe lozenge

Postprzez sama_rama » niedziela, 9 maja 2021, 23:08

Witam,
Mam takie jedno krótkie pytanie: jaka jest ogólna opinia kalkomanii Lozenge firmy Techmod?

Patrząc na skany i zdjęcia na stronie mojehobby.pl to trochę odbiegają z kolorów w np. Polish Wings Fokker E.V i innych. Ale skany mogą się mylić.
Czy odpowiadają (tak ogólnie, w wyobrażeniach) do przepuszczalnych kolorów Lozenge?
Wiem że dyskusja co do oryginalnych kolorach Lozenge nie jest zakończona, i chciałbym tylko wiedzieć czy pasują do tak normalnie uznawanych za przypominających kolorów.

Teraz używam Lozenge firmy HGW, i musze powiedzieć że są one dość uciążliwe. Nie tylko są one pól przezroczyste (aby można było zrobić "shading" na skrzydłach pod kalkomanii) co zmusza do naprawdę starannego nakładania, ale są także bardzo delikatne.
I dlatego szukam alternatywy.
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 12:54

Reklama

Re: Techmodowe lozenge

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 10 maja 2021, 11:45

No cóż, lozengi Techmodu są jakie są (przede wszystkim mocno już stare) - a kolory takie jak widać. Nakładają się dobrze, jeśli używasz płynu.
Kalki do Fokkera E.V/D.VIII Arma Hobby opracowaliśmy bardzo starannie, opisałem to na blogu:
http://armahobbynews.pl/blog/2017/12/09/flugzeugstoff-czyli-drukowane-plotno-lozenge/
Jestem też autorem rozdziału o malowaniach z przywoływanej przez Ciebie książki Tomasza Kopańskiego Polish Wings o Fokkerze E.V/D.VIII.

Wzorzec z Sevres wśród kalkomanii lozengowych to obecnie Aviattic:
https://www.aviattic.co.uk/172-lozenge-decals.html
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Techmodowe lozenge

Postprzez sama_rama » poniedziałek, 10 maja 2021, 20:37

A to szkoda :(
Niestety jak kolory nie takie, to całość odpada.

Właśnie opis kolorów lozenge w w książce of E.V skłoniło mnie do kupna kalkomanii HGW, które musze powiedzieć, pasują w kolorze jak położone na beżowym (płóciennym) podkładzie , ale są denerwujące. :?

Dziękuje za odpowiedz.
sama_rama
 
Posty: 77
Dołączył(a): sobota, 13 marca 2021, 12:54


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości