Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez arhtus » wtorek, 13 kwietnia 2021, 12:26

Też jestem w sytuacji, że kompresor który posiadam musi być mały i dlatego mam chińczyka ze zbiornikiem wyrównawczym.
Pisząc przyzwoity kompresor miałem akurat na myśli też chińczyka, ale dwutłokowego za jakieś 500zł :) ale jakby budżet nie był problemem dla mnie, to bym sobie sprawił właśnie takiego HTC-20
Nie wiem czemu Iwata tak wycenia te swoje kompresory nie stosując w nich nawet jakiś małych zbiorników wyrównawczych, ale ja takich pieniędzy bym za nie nie dał, żeby to sprawdzić, nawet jakby kasa nie była dla mnie problemem :)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): piątek, 14 listopada 2014, 23:03

Reklama

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez greatgonzo » wtorek, 13 kwietnia 2021, 12:56

potez napisał(a):Jeśli jesteś w Polsce to poszukaj na MW wątku o kompresorach, robi je w oparciu o lodówkowce za ~600 pln jeśli dobrze pamietam ktoś z okolic Radzynia. Bardzi dobrej jakości produkty.


I dostosowuje projekty do potrzeb odbiorców.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez vincent » wtorek, 13 kwietnia 2021, 16:34

arhtus napisał(a):Też jestem w sytuacji, że kompresor który posiadam musi być mały i dlatego mam chińczyka ze zbiornikiem wyrównawczym.
Pisząc przyzwoity kompresor miałem akurat na myśli też chińczyka, ale dwutłokowego za jakieś 500zł :) ale jakby budżet nie był problemem dla mnie, to bym sobie sprawił właśnie takiego HTC-20
Nie wiem czemu Iwata tak wycenia te swoje kompresory nie stosując w nich nawet jakiś małych zbiorników wyrównawczych, ale ja takich pieniędzy bym za nie nie dał, żeby to sprawdzić, nawet jakby kasa nie była dla mnie problemem :)


W pełni się z Tobą zgadzam! :) Dlatego właśnie pytałem czy Iwatę w ogóle warto w ogóle rozważać. Nie ma sensu wywalać pieniędzy jeśli za logo nie idzie solidna i przemyślana konstrukcja :)
Przyjrzę się bliżej HTC-20 bo wygląda na całkiem fajny kompromis, tym bardziej że nie zamierzam w przyszłości wymieniać kompresora na lepszy. Chciałbym kupić raz a dobry :D

Co do domowej roboty lodówkowców wspomnianych przez Kolegów, po przeczytaniu tego wątku jestem jak najlepszego zdania o tych konstrukcjach! Jedynym mankamentem z mojej perspektywy jest ich wybitnie warsztatowy wygląd, który trudno pogodzić z niewielkim wnętrzem w miarę prosto urządzonego mieszkania.

Ktoś już wcześniej sugerował aby konstruujący te kompresory fachowiec montował je w czarnej monolitycznej obudowie, dzięki czemu zbiłby na nich fortunę. Jestem zdecydowanie "za"!
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 105
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 12:13

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez HubertKendziorek » czwartek, 15 kwietnia 2021, 20:51

Czy ktoś zetknął się z tym urządzeniem?
31 dB na papierze wygląda bardzo ciekawie. Cena mniej.

https://schneider-airsystems.pl/pl/p/Kompresor-modelarski-SEM-30-8-4-W-bardzo-cichy-8bar-230V-0%2C34kW/57
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2111
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 08:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » piątek, 16 kwietnia 2021, 08:15

wyglada na 20A z dużym zbornikiem wyrównawczym. olejowy, więc będzie cichy.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Aleksander » piątek, 16 kwietnia 2021, 09:17

Cena rzeczywiście zabójcza, można mieć za to 4 - 5 lodówkowców, również cichych i całkiem nieźle się sprawdzających w pracy.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez vincent » piątek, 16 kwietnia 2021, 09:51

"Ze względu na specjalną obudowę urządzenia i wynikające z tego wytwarzanie ciepła, nie wolno przekraczać cyklu pracy wynoszącego maksymalnie 50 %."

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić o co cho w tym stwierdzeniu?
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 105
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 12:13

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Aleksander » piątek, 16 kwietnia 2021, 10:53

Nie wiem, jak to się ma do "fabrycznych" zestawów, ale mój "lodówkowiec" nie lubi wysokich temperatur, np. stania przy grzejącym kaloryferze i się wtedy wyłącza. Facet w serwisie powiedział mi, że dobrze trzymać olejowy kompresor w chłodzie, albo mu podłączyć chłodzenie (np. wiatrak), wtedy lepiej działał (przy chłodnym oleju) - technicznie jestem kiepski w kompresorach, wiec nie wytłumaczę dlaczego, ale może chodzi o lepkość albo gęstość oleju przy różnych temperaturach lub smarowanie.

Tak samo pewnie jest w tym obudowanym - pewnie łatwiej się grzeje i przestaje działać - ale o wyjaśnienia trzeba pytać "technicznych".
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Soris000 » piątek, 16 kwietnia 2021, 19:47

Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 13:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Vierbein » niedziela, 18 kwietnia 2021, 18:20

potez napisał(a):Jeśli jesteś w Polsce to poszukaj na MW wątku o kompresorach, robi je w oparciu o lodówkowce za ~600 pln jeśli dobrze pamietam ktoś z okolic Radzynia. Bardzi dobrej jakości produkty.


Niestety już nie robi. Przynajmniej tak mi napisał całkiem niedawno.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez pamber » poniedziałek, 19 kwietnia 2021, 14:37

Na facebooku, na modelarskim bazarze jest na sprzedaż revell omega, kompresor olejowy. Nie moje ogłoszenie, piszę tylko informacyjnie.
pamber
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 30 października 2018, 16:45

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez stormag » środa, 5 maja 2021, 17:52

Soris000 napisał(a):https://schneider-airsystems.pl/pl/p/Kompresor-modelarski-SEM-30-8-4-W-bardzo-cichy-8bar-230V-0%2C34kW/57
To jest "zwykły lodówkowiec", tylko za prestiżową cenę...

Ja tam temu Schneiderowi przyjrzałbym się trzy razy przed kupnem, bo jakoś nie jest napisane wielkimi literami, że to kompresor olejowy (czego bym się spodziewał) - co więcej, jest tam ogólnikowo napisane, że to „sprężarka tłokowa”, „wyjątkowo cicha dzięki specjalnej izolacji akustycznej” (!!!), co właściwie prawie utwierdza mnie w przekonaniu, że to właśnie jakaś niedomówiona ściema...

Poza tym, zwłaszcza jeśli macie kontakt z kimś, kto jeździ do Niemiec, polecam https://www.ebay-kleinanzeigen.de/, gdzie można w całkiem przyzwoitych cenach i stanie (tudzież bardzo przyzwoitych cenach i średnio przyzwoitym stanie) znaleźć używane, markowe sprężarki olejowe. Tylko trzeba pokombinować z wyszukiwaniem właściwych fraz - ja polecam [nazwa konkretnej firmy]+[kompressor], bo przy ogólnikowym wyszukiwaniu wyskakuje dużo badziewia.
stormag
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa, 13 września 2017, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez iras67 » piątek, 7 maja 2021, 20:19

31 Decybeli tego Schnaidera to znośnie , konstrukcja raczej z tych cichszych .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez qba_22 » poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:18

to tak się wtrącę ...
Ja tez miałem dylemat - malowałem tg-180 i po lekkim tuningu nawet nawet szło.
Jednak jakoś tak "szarpało mnie" na coś lepszego.
PS-270 - ProconBoy - same pozytywy zachwyty itp itd ale jednak prawie 700 zł
Kupiłem na ebay w Japonii. Wyszło z przesyłką 110 $ czyli jakieś 430 zł. Przesyłka nadana 15.06 23.06 była w Polsce. Polatała po urzędach i dzisiaj dotarła.
Powiem wam że rzeczywistość przerosła oczekiwania ;-)
Za 430 zł mam naprawdę kawał dobrego areografu.
a cła i vat'u mi nie naliczyli choć przesyłka 2 raz była w urzędzie pocztowo-celnym
Tak więc jeśli macie 400 zł i 2 tygodnie cierpliwości to zakup na ebay z Japonii zaoszczędzi wam jakieś 250 zł i juz jest na kompresor ;-)
Kuba
qba_22
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 28 czerwca 2021, 13:12

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Pasqual » czwartek, 1 lipca 2021, 19:21

Chyba "bez VAT" od 1 lipca się skończył. Teraz wszystko ovatowują plus 8,50zł.
Już nie trzeba dowodów płatności, nic wysyłać itp. Wszystko jedno czy z Japonii, czy z Chin... eBay, Ali, AmiAmi, HLJ czy skądkolwiek.
Wszystkim wszystko naliczają jeśli wysyłane spoza UE. Od 1 lipca już 2 przesyłki, płacisz u listonosza lub na poczcie.
Pasqual
 
Posty: 29
Dołączył(a): sobota, 20 grudnia 2014, 14:44

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości