Taśmy maskujące - Hobby 2000

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Taśmy maskujące - Hobby 2000

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 19 października 2021, 10:24

W dziedzinie taśm maskujących Tamiya od dawna nie jest już monopolistą - choć wciąż jednak punktem odniesienia. Jak zatem wypadają taśmy maskujące Hobby 2000?

Taśmy maskujące - Hobby 2000

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Reklama

Re: Taśmy maskujące - Hobby 2000

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 19 października 2021, 11:08

Recenzjemodeli.pl napisał(a):Jak zatem wypadają taśmy maskujące Hobby 2000?


Chyba nie otrzymałem jasnej odpowiedzi w recenzji. Można zastąpić tamkę czy jednak nie? (mówimy o wersji papierowej).

H2k planuje rozszerzać linię narzędziową?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Taśmy maskujące - Hobby 2000

Postprzez Recenzjemodeli.pl » wtorek, 19 października 2021, 13:07

Łukasz_K napisał(a):Chyba nie otrzymałem jasnej odpowiedzi w recenzji.


Nieco mocniejszy klej, ale wciąż słabszy niż Tamiyowski, mają taśmy z U-star i AK-interactive. To wbrew pozorom ma swoje zalety – gdy maskuje się powierzchnie, gdzie ryzyko zerwania farby wraz z taśmą jest duże, okazują się niezastąpione (a przynajmniej wygodniejsze od Tamiyi, której klej niejednokrotnie wymaga osłabienia poprzez kilkukrotne przyklejenie i odklejenie jej od jakiejś płaszczyzny). Pod tym względem nowe taśmy z Hobby 2000 wydają się być identyczne z Tamiyą. A być może mają nawet bardziej trwały klej – co nie znaczy, że mocniej trzymający. Powierzchni trzymają się tak samo mocno, ale nawet kilkukrotne odklejenie i przyklejenie nie osłabia w istotny sposób przyczepności


..a sam papier jest bardzo podobny - o czym nie wspomniałem, aczkolwiek gdyby z kolei różnił się od tamiyowskiego w jakiś istotny sposób, to już adnotacja na ten temat by się pojawiła

Łukasz_K napisał(a):Można zastąpić tamkę czy jednak nie? (mówimy o wersji papierowej).


Zupełnie zastąpić się nie da, choćby ze względu na rozpiętość szerokości dostępną u obydwu producentów. Natomiast w zakresie wspólnym, jak najbardziej traktować je można zamiennie

Łukasz_K napisał(a):H2k planuje rozszerzać linię narzędziową?


nic mi na ten temat nie wiadomo
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: Taśmy maskujące - Hobby 2000

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 19 października 2021, 14:56

Recenzjemodeli.pl napisał(a):w zakresie wspólnym, jak najbardziej traktować je można zamiennie


O to to, takiej odpowiedzi szukałem, dzięki.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości