Tymczasowe klejenie elementów

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Tymczasowe klejenie elementów

Postprzez Albatros » piątek, 23 września 2022, 21:07

Witam,
mam pytanie: czym najlepiej skleić tymczasowo elementy modelu? Chodzi mi nie o klejenie większych elementów, które można złapać taśmą, a raczej tymczasowe połączenie drobnych elementów w kokpicie (pracuję nad waloryzacją kokpitu w Fokkerze DVII w 1/32) i chciałbym złożyć całość do kupy przed malowaniem, aby wszystko sobie spasować a potem rozłożyć częściowo do malowania (kilka elementów muszę malować osobno - drewniana podłoga, zbiornik paliwa, zasobniki amunicyjne itp, a dodatkowo jeszcze położenie kalkomanii z lozenge…). Zbiornik i zasobniki amunicyjne wykonałem samodzielnie z zaprojektowanych blaszek i muszę sobie podopasowywać wszystko a potem rozłożyć i pomalować. Gdzieś mi chyba mignęło że można to zrobić maskolem, czy to może zadziałać? Czy jakieś inne patenty?
Albatros
 
Posty: 70
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 09:42

Reklama

Re: Tymczasowe klejenie elementów

Postprzez _OldMan_ » piątek, 23 września 2022, 21:54

Obrazek

Do kupienia TUTAJ
Avatar użytkownika
_OldMan_
 
Posty: 250
Dołączył(a): sobota, 31 sierpnia 2019, 18:52

Re: Tymczasowe klejenie elementów

Postprzez Albatros » piątek, 23 września 2022, 22:26

O, o coś takiego mi chodziło, dzięki bardzo :)
Albatros
 
Posty: 70
Dołączył(a): piątek, 31 marca 2017, 09:42


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości