Problem z aerografem Paasche GTX Vision

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Problem z aerografem Paasche GTX Vision

Postprzez Pelikan » piątek, 29 marca 2024, 00:16

Witam

Zachciało mi się na zająca mieć drogi aerograf no i mam. Kupiłem sobie Paasche GTX Vision za prawie 1200 zł. Aerograf wizualnie wygląda bardzo porządnie. Taki H&S albo Iwata może się schować a wiem bo mam porównanie bo mam obydwa. Ale żeby nie przechwalać mam też pewne z paasche problemy. Napewno aerograf ten nie lubi gęstej farby. Musi być naprawde rzadka bo inaczej aerograf się zapcha. Nie udało mi się też wszystko jeszcze rozgryżć z jego użytkowaniem. I mam tutaj pytanie do kogoś kto może ma ten aerograf. Czy to pokrętło od dołu aerografu służy do regulacji ciśnienia? Jeśli tak to w którą strone mam kręcić aby zmniejszyć a w którą aby zwiększyć ciśnienie? Jeśli to do tego jest bo nie wiem tylko się domyślam...
Pelikan
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2019, 03:05

Reklama

Re: Problem z aerografem Paasche GTX Vision

Postprzez Smoke » wtorek, 2 kwietnia 2024, 17:06

To zależy czy patrzysz na pokrętło od dołu czy od góry.
Smoke
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2016, 17:45

Re: Problem z aerografem Paasche GTX Vision

Postprzez giberes » wtorek, 2 kwietnia 2024, 18:50

Raczej standardowa śruba, wkręcasz - zamykasz, wykręcasz - otwierasz. To raczej mała dysza, nie wiem jakimi farbami malujesz, ale błotko może sprawić problemy.
Non omnis moriar, zostanie po mnie parę modeli, które żona wyrzuci.
Avatar użytkownika
giberes
 
Posty: 281
Dołączył(a): niedziela, 22 sierpnia 2010, 19:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z aerografem Paasche GTX Vision

Postprzez Pelikan » wtorek, 2 kwietnia 2024, 22:24

OK dzięki za pomoc. Już to opanowałem chociaż może zabrzmi to śmiesznie miałem problem z koordynacją z ruchem wskazówek zegara.
Maluje farbami gunze C i H, tamiyą i hataką orange. Błotkiem też ale rzadko ale nie miałem z farbami miga czy AK większych problemów. Przy tych farbach ważne jest aby dać bardzo rzadką farbe i niskie ciśnienie i nie ma w ogóle problemów. Zresztą tak jak pisałem aerografy Paasche nie lubią gęstej farby.
Pelikan
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2019, 03:05


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości