Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez el Rozito » piątek, 2 kwietnia 2010, 23:39

Przepraszam za wcinkę, ale nie chcę zakładac następnego wątku "jaki aerograf..". Maluję Badgerem Omni Matrix, jest to bardzo wszechstronny aero z duuużą rozpiętością plamki (linia od 1mm do bardzo szerokiej). Minusem jest brak tylnej regulacji i przy tak dużej rozpiętości malowanie np. włoskiego camo na samolotach z II wś jest hmmm.... trudne, stresujące, skurcz w palcu łapie :-/ . Planuję zakup renegade velocity do super detali. Czy to dobry wybór?
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez iras67 » sobota, 3 kwietnia 2010, 13:15

Interesował mnie niedawno ten aerograf ze względu na materiały z którego wykonano najistotniejsze elementy ale zachorowałem na Infinity .Tu autor chyba jest zadowolony z tego Badgera :mrgreen:
http://cs.finescale.com/FSMCS/forums/t/125667.aspx?PageIndex=1
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2705
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Patterson » sobota, 3 kwietnia 2010, 14:05

Przymierzam się do zakupu Evolution i tu moje pytanie, jakie to ma wyjście? Bo widzę w ofercie mają dwa przewody, 1/4. 1/8.
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez gufel » sobota, 3 kwietnia 2010, 15:38

Witam! Tak jak moi poprzednicy nie chcę zaczynać nowego wątku. Mam zamiar zakupić drugi aerograf, dotąd używałem Paasche VSR 90. Mój wstępny wybór padł na Badger Omni Matrix i teraz pytanie a właściwie prośba do Was czy warto go zakupić czy też polecalibyście coś innego. Pzdr. "Gufel".
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Andrzej Hołowacz » sobota, 3 kwietnia 2010, 19:03

Patterson napisał(a):Przymierzam się do zakupu Evolution i tu moje pytanie, jakie to ma wyjście? Bo widzę w ofercie mają dwa przewody, 1/4. 1/8.


Mój miał końcówkę do standardowej szybko złączki - jaki jest gwint nie wiem - ale szybkozłączka wychodząca z 1/8 to nie problem !
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez erkamo » sobota, 3 kwietnia 2010, 20:11

gufel napisał(a): Mój wstępny wybór padł na Badger Omni Matrix i teraz pytanie a właściwie prośba do Was czy warto go zakupić czy też polecalibyście coś innego. Pzdr. "Gufel".

Kilka postów wstecz i masz odpowiedź od el rozito i irasa67. W pewnej klasie cenowej markowych produktów, nie zrobi się wieększego błędu kupując ten, czy inny aerek. :)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez kobza_75 » sobota, 3 kwietnia 2010, 22:06

Witajcie! dziś właśnie otrzymałem mój nowy aerograf INFINITY 2 w 1. Długo się zastanawiałem co wziąść EVOLUTION czy INFINITY, oba miałem w ręku i bardziej mi się spodobał ten ostatni. Zomówiony został u "SYPEC" Syposz Przemysław z firmy www.aerografia.com.pl (reklama jest na forum). Oczywiście zamówienie poprzedzone wymianą emaili, odpowiada nawet w weekendy, kontakt super. Narazie go oglądam , a że są święta i moja żoncie nie zniesie testowania go chociaż jest wyrozumiała to jak tylko zrobie test to wymik pokaże.
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.plhttp://kobzamodellfabrik.blogspot.com/ pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 370
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 10:04
Lokalizacja: Koszęcin K.M. Broń i barwa / IPMS SILESIA

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez luck1985 » sobota, 3 kwietnia 2010, 22:18

To już cena Iwaty :shock: Pojechałeś szeroko 8-)
Opisz wrażenia , chętnie przeczytam i nie tylko ja.
Avatar użytkownika
luck1985
 
Posty: 424
Dołączył(a): niedziela, 20 grudnia 2009, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez el Rozito » niedziela, 4 kwietnia 2010, 09:48

gufel napisał(a):... Mój wstępny wybór padł na Badger Omni Matrix i teraz pytanie a właściwie prośba do Was czy warto go zakupić czy też polecalibyście coś innego. Pzdr. "Gufel".


Jak już pisałem Omni Matrix ma bardzo dużą rozpiętośc szerokości kreski i doświadczeni użytkownicy będą zadowoleni. Bez problemu maluje wszystkimi rodzajami farb, odwracasz końcówkę lub zdejmujesz i kreska jak włos lub przekręcasz korpus podłączasz dolny zbiornik i ziuu jak z pistoletu (ju 88 w 32ce surfacerem w moment :mrgreen: ). Brak tylnej regulacji jest istotnym minusem (ale to można przerobic ;o) ). Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i jeżeli ktoś chce miec jeden aero do wszystkiego to nie ma lepszego wyboru. Polubiłem markę Badger i drugim psikaczem (do detali wyłącznie) będzie prawdopodobnie renegade velocity (rozważam również Iwatę HP-CS).
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez gufel » poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 11:54

Witam! Dzięki za odpowiedzi, chyba zdecyduję się na Matrixa lub 360 CS, w grę wchodzi ewentualnie bardzo tu zachwalany EVOLUTION SILVERLINE Two in One z H&S. Chociaż Badger ma możliwość podpięcia obrotowej głowicy i to mi się wydaje jest plus, no ale cóż sam już nie wiem, za duże teraz tego i wszystko dostępne :) . A ceny ogólnie rzecz biorąc podobne. Pzdr. Tymek "Gufel".
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez kobza_75 » poniedziałek, 5 kwietnia 2010, 18:41

Witam! Pierwsze malowanie INFINITY mam już za sobą, ale od początku to aerograf jest zapakowany w aluminiowe pudełko z przeźroczystym wieczkiem. Wewnątrz jest wyprofilowany plastik trzymający wszystko w całości. W zestawie są : dysza i igła 0,15 i 0,4mm, dwa regulatory strumienia do 0,15 (taki sam jest do 0,2mm) i 0,4mm , zbiorniczki 2ml i 5ml, końcówka Distance cap no i sam INFINITY. Niestety nie ma wieszczek do zbiorniczków w zestawie, na razie ich nie kupiłem. A dokupiłem sobie do tego igłę i dyszę 0,2mm, zbiorniczek 15ml, fPc i komplet uszczelek. Cały zakup na fotkach poniżej

Obrazek

Obrazek

Porównanie INFINITY do moich aerografów, to znaczy pierwszy był i jest nadal używany to znany chyba wszystkim ŁUKOWIAK – 12 lat na chodzie i tak w między czasie przewinęły się przez mój warsztat : BADGER 250 – 2 lata użytkowania i 3 pseudo IWATY – 5 lat użytkowania . Jak widać mogę coś powiedzieć w tym temacie, i tak spust chodzi miękko, plamka maksymalna działa super, wywarzenie aerografu jest takie że leci na dół do przodu i to uważam za duży plus a wykonania tylniej osłony igły (czerwony kolor) jest z aluminium, całość jest bardzo precyzyjnie wykonana oprócz samych igieł u mnie wszystkie 3 (0,15, 0,2, 0,4) są w dotyku jakby pofalowane ale sama końcówka jest polerowana, czyszczenie po malowaniu jest w porównaniu z w/w ekspresowe. Cóż więcej mam pisać? Uważam zakup za warty wydania kasy. Jak macie pytania to proszę pisać, w miarę możliwości odpowiem.

Malowanie odbyło się z dyszą 0,15mm i przy różnych wartościach ciśnienia a farba to czarny HUMBROL 33 i też różne rozcieńczenia, i tak na powierzchniach higroskopijnych malowanie grubości linii włosa wychodziło bez problemu ale na modelu to już inna bajka, ale jest realne do uzyskania. Minus HUMBROLA to gruby pigment i osadzał się bardzo szybko na igle, pisali o takim defekcie farb na różnych forach, farba musi mieć bardzo drobny pigment. Będę testował go nadal z innymi farbami i z dyszą 0,2mm i 0,4mm, jak ktoś będzie ciekaw efektów to niech napisze, chętnie wrzucę fotki. Efekt dzisiejszego malowania na fotkach poniżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
„Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Odpowiemy na każde pytanie. http://www.ipmspolska.org.plhttp://kobzamodellfabrik.blogspot.com/ pozdrawiam Krzysiek
kobza_75
 
Posty: 370
Dołączył(a): niedziela, 24 sierpnia 2008, 10:04
Lokalizacja: Koszęcin K.M. Broń i barwa / IPMS SILESIA

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez erkamo » wtorek, 6 kwietnia 2010, 22:17

kobza_75 napisał(a):. Będę testował go nadal z innymi farbami i z dyszą 0,2mm i 0,4mm, jak ktoś będzie ciekaw efektów to niech napisze, chętnie wrzucę fotki. Efekt dzisiejszego malowania na fotkach poniżej.

Ale drażnisz :twisted: . Z pewnością znajdzie się wielu ciekawskich. ;o)
Parę własnych spostrzeżeń dotyczących pojedynku Badger vs Infinity też nie zaszkodzi.
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Daniel iceman Gronowski » środa, 7 kwietnia 2010, 20:45

Powiem szczerze, że jak na psikawkę za tałzena to efekt malowania mnie nie powalił. Podobne rezultaty potrafię osiągnąć piwatą za stówę. Nie żebym się chwalił, ale właśnie sam się zastanawiam nad zakupem aerografu z wyższej półki i liczyłem na coś więcej :-/ Chętnie za to zobaczę powtórny test, ale z użyciem lepszej farby (Tamka, Gunze itp.) bo pigment humbrola wali po oczach, aż miło.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez dzejo » czwartek, 8 kwietnia 2010, 08:25

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Powiem szczerze, że jak na psikawkę za tałzena to efekt malowania mnie nie powalił. Podobne rezultaty potrafię osiągnąć piwatą za stówę. Nie żebym się chwalił, ale właśnie sam się zastanawiam nad zakupem aerografu z wyższej półki i liczyłem na coś więcej :-/

Niestety znam to z autopsji :mrgreen: tez liczyłem na więcej jak kupowałem ten sprzęt. Po jakimś czasie okazało się ze głównymi zaletami takiego aero (wg mnie) są: jakość i precyzja wykonania, bezproblemowa praca nieskażona zacinaniem się, płynnie chodzący spust i raczej brak niespodzianek typu niespodziewane kleksy, chyba że sam się o nie postarasz ;o). W przypadku Infinity jako duży plus dodałbym jeszcze niesamowitą łatwość czyszczenia.

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Chętnie za to zobaczę powtórny test, ale z użyciem lepszej farby (Tamka, Gunze itp.) bo pigment humbrola wali po oczach, aż miło.

Po testach na Humbrolach i MM, przesiadłem się z ciekawości na inne farby ( np. gunze C)z nadzieją ze wyciągnę coś więcej, ale efekt nie był piorunująco lepszy. Precyzyjną linię włosa wykonana na plastiku o wymaganym kształcie, można włożyć pomiędzy bajki, a malowanie po papierze to inna historia.

Wydaje mi się ze tego typu aerkami osiąga się podobne rezultaty jakie się osiągało piwatami (czy jak u mnie "ruskim aero", którego miałem już bardzo dobrze opanowanego), tyle ze trochę mniej "wysiłku" trzeba w to włożyć. Możliwe ze za mało maluje aby wycisnąć z Infinity coś więcej ...niestety nie szybko się o tym przekonam, dlatego z wielkim zainteresowaniem śledzę testy innych, bo może coś źle robię :mrgreen:, i może jeszcze się czegoś nauczę
pozdrawiam
Andrzej
dzejo
 
Posty: 397
Dołączył(a): poniedziałek, 17 grudnia 2007, 20:21
Lokalizacja: Koło

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez mr.jaro » czwartek, 8 kwietnia 2010, 10:43

dzejo napisał(a):...tez liczyłem na więcej jak kupowałem ten sprzęt.

Po testach na Humbrolach i MM, przesiadłem się z ciekawości na inne farby ( np. gunze C)z nadzieją ze wyciągnę coś więcej, ale efekt nie był piorunująco lepszy. Precyzyjną linię włosa wykonana na plastiku o wymaganym kształcie, można włożyć pomiędzy bajki, a malowanie po papierze to inna historia.


Sami plujecie sobie do zupy, ze tak sie wyraze. Juz wczesniej pisalem, ze stosowanie dysz 0,15mm do malowania farbami modelarskimi i oczekiwanie z tego tytulu mozliwosci wykonania mniejszej i bardziej rownomiernej plamki, anizeli tanszym sprzetem, to malo przemyslany pomysl. W tym wypadku przyslowiowa "szyjke od butelki" stanowi nie aerograf, a farba lub dokladniej mowiac, grubosc jej pigmentu. Na pelne wykorzystanie mozliwosci dyszy 0,15mm pozwala dopiero zastosowanie na przyklad specjalnych tuszy (a moze raczej powinno byc "tuszow"), uzywanych w grafice. Jednak ich uzycie w modelarstwie jest raczej klopotliwe, choc nie calkiem wykluczone.

Dodatkowo pozostaje jeszcze kwestia umiejetnosci wlasciwego dobrania parametrow malowania. Na ten temat toczylismy juz wiele dyskusji, wiec pozostawie to bez komentarza.
Ostatnio edytowano czwartek, 8 kwietnia 2010, 13:37 przez mr.jaro, łącznie edytowano 1 raz
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości