Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Marcin B. » środa, 10 lutego 2010, 16:33

Jaki moglibyście mi polecić aerograf, do którego mogłbym uzywać puszek ze sprężonym powietrzem?

Muszę jednak sprawić sobie aerograf, natomiast mając małe mieszkanie, małe dziecko (1.5 roku) i czas na modelowanie po 20:00 nie mogę sobie pozwolic na kompresor.

Aerograf może być tani, nie musi to być jakaś wypasiona konstrukcja. Tak naprawdę ma słuzyc do nakładnia podkładu i ewentualnie do robienia kamuflarzu, oraz do lakierowania.

Nie bedę nim malował karoserii samochodu na wysoki połysk na wystawę.
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton
Avatar użytkownika
Marcin B.
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 16:49
Lokalizacja: Toruń

Reklama

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 10 lutego 2010, 16:39

faj3r napisał(a):Jaki moglibyście mi polecić aerograf, do którego mogłbym uzywać puszek ze sprężonym powietrzem?


Dowolny..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Timi » środa, 10 lutego 2010, 16:40

Kompresor ze sprężarki lodówkowej jest naprawdę cichy, a w cenie 2 czy 3 butli będziesz miał porządny kompresor.
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Marcin B. » środa, 10 lutego 2010, 17:06

nawet nie będę miał go gdzie trzymać. to też jest problem. Stanowisko pracy mam "mobilne". Przygotowałem sobie przenośny warsztat, po pracy składam i idzie na szafę, ale kompresora już nie będę miał gdzie wcisnąć.

Myślałem o MA3000, ale no nie mam miejsca i tyle. Poza tym boją się o ten hałas. Małego na prawdę budzi cokolwiek, a nie znam nikogo w Toruniu, kto by miał takie coś.
A musi być wszystko tak rozplanowane, żeby mój synek sie do tego nie dobrał, bo już sam chodzi.
Musze zmienić mieszkanie na większe, no ale na razie jakoś sobie musze rodzić - stąd moje pytanie.

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze chciałem zapytać, jakie puszki z powietrzem kupować?
Widziałem takie do trąbek na allegro po 13,- pln, ale nie mam pojęcia jaką "końcówkę" ma mieć pucha, żeby dało się to jakoś połączyć.
"Accept the challenges, so that you may feel the exhilaration of victory." - G.S. Patton
Avatar użytkownika
Marcin B.
 
Posty: 76
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 16:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Andrzej Hołowacz » środa, 10 lutego 2010, 17:20

To może zastanowisz się nad zakupem butli do nabijania w firmach związanych z nurkowaniem?
To również jest ciche rozwiązanie, a myślę, że w średnim okresie czasu też ekonomiczne.
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Tomek Hejmo » środa, 10 lutego 2010, 17:47

Ja mam MA-2000 i bez problemu malowałem w nocy, a w pokoju przez ścianę spał, półtoraroczny wówczas, brat.

Tomek
Ostatnio edytowano środa, 10 lutego 2010, 17:52 przez Tomek Hejmo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez xenomorph » środa, 10 lutego 2010, 17:47

A może takie coś:
Obrazek
Dostępne w różnych rozmiarach, specyfikacjach, etc.
Ciche, wydajne, posłuży nie tylko do modelarstwa, szczególnie jak się ma ogródek,
dużo kwiatów w domu, itp.


Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 10 lutego 2010, 17:53

Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Macio4ever » środa, 10 lutego 2010, 20:41

Z puszkami są same problemy, też z nimi zaczynałem. Oprócz kosztów, zdarza się że pluną środkiem, który się rozpręża i masz od razu z głowy malowany element.

Kup kompresorek, ewentualnie dołóż mu zbiornik i będzie rzadko się włączał.
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez lejgo_inc » środa, 10 lutego 2010, 21:16

Przerabiałem temat powietrza "spuszki". Powietrze było markowe, japońskie... co z tego skoro się szybko kończyło, a utrzymanie w miare stałego ciśnienia było trudne, w miarę jak puszka się schładzała. W dodatku szkoda było powietrza na dobre przeczyszczenie aero, ale też szkoda aero żeby go nie przeczyścić... no i się człowiek stresuje niepotrzebnie, podnosi wskaźniki we krwi...
...nie wspominając już o tym że można sobie jajka odmrozić - trzymając puszkę na długość przewodu do aero, puszka owa wypadała jakoś tak dokładnie między udami :P
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez GrzeM » środa, 10 lutego 2010, 22:22

Lodówkowiec jest cichy jak... lodówka. Natomiast butle są wkurzające. Zamarzają (używałem Revella i jeszcze jakichś, najtańsze były butle z gazem do kuchenek turystycznych, palnym, ale Revellowskie też były palne), nie trzymają ciśnienia. Serio, lodówkowiec jest git. Może jednak spróbuj pokombinować z miejscem, może przymocować do ściany wysoko nad podłogą, może pod kaloryfer?

Ja mam synka 13 miesięcznego - patrz tu: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=77&t=10112&start=15
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez Jurek » czwartek, 11 lutego 2010, 11:43

O kompresorach MAR możesz zapomnieć. Nie są bardzo głośne, ale nie są ciche, słychać je dość wyraźnie.

Gdzieś na necie widziałem patent na zasilanie z butli do paintballa (HP). Można je nabić do paru tysięcy atmosfer i są bardzo bezpieczne z tym, że co parę lat trzeba je wymieniać. Ale przy takiej pojemności powinny być dość wydajne (cena między 150 a 1000 PLN za sztukę).

A aerograf jakiś tani, jeżeli chcesz go tylko do większych rzeczy. Jak chcesz, to mogę Ci wysłać mojego starego AZTEKA 470. Jest dość stary, ale sprawny (poza 2 dyszami, ale nie wiem którymi, dawno z niego nie korzystałem). Moja uwaga - jeżeli będziesz chciał wymienić dysze, to jedna kosztuje około 10 EUR i w Polsce się ich nie dostanie, ale przez sklepy w Unii (bez cła i cyrków) już bez większych problemów.

Jak będziesz go chciał, to pisz na PW.
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Re: Jaki aerograf na powietrze w puszkach?

Postprzez kunu » piątek, 12 lutego 2010, 09:40

Skoro każdy hałas budzi dziecko to musisz wiedzieć, że samo malowanie jest dość hałaśliwe. Mój aero zagłusza sprężarkę lodówkową. Szum powietrza jest dość intensywny. Mojej dziewczynie np. to przeszkadza przy oglądaniu telewizji lub słuchaniu muzyki w tym samym pokoju. Natomiast kompresor w ogóle jej nie przeszkadza, możesz go do długiego wężyka podłączyć i nie zdejmować z szafy nawet.
Avatar użytkownika
kunu
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa, 10 czerwca 2009, 11:58


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości