Kamuflaż zimowy (T-34)

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Maciek » wtorek, 6 listopada 2007, 22:01

Witam.
Ja mam pytanie techniczne. Mianowicie jak zrobić kamuflaż zimowy na T-34/76 (Italeri 1:72). Mam świadomość, że nie polega to na przemalowaniu czołgu z zielonego na biały.
Obecnie mam do dyspozycji jedynie pędzelki i białą farbę na ten cel i wszystko co w domu znajdę. Niestety areo szybko sie nie pojawi. Prosiłbym wiec o rady jak to zrobić przy pomocy pędzla.
Pozdrawiam.
Maciek
 

Reklama

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Wehrwolf » środa, 7 listopada 2007, 01:07

w pewnym sensie właśnie o to chodzi by przemalować czołg z zielonego na biały :) a zależnie od tego jaki chcesz efekt uzyskać modyfikujesz technikę :]

możesz np mniej lub bardziej starannie pomalować na biało potem jakiś wash i brudzenie...
możesz pomalować białym akrylem(!) i gdy farba jeszcze nie wyschła całkiem woda i pędzelkiem lub szczoteczka zetrzeć farbę do zielonego (na krawędziach itp) by uzyskać efekt wycierającego się kamuflażu lub metodą suchego pędzla nanieść np na krawędzie kolor bazowy-zielony co tez powinno dać efekt starcia

to tyle mojego :)
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Pit » środa, 7 listopada 2007, 07:55

Wehrwolf napisał(a):gdy farba jeszcze nie wyschła całkiem


A gdy już całkiem wyschła możesz nasączyć patyczek do uszu w denaturacie i przecierać odpowiednie miejsca aż spod białego zacznie przebijać kolor kamuflażu.
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Maciek » środa, 7 listopada 2007, 09:20

Dzięki za rady. Na pewno się przydadzą.:D
Jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało: Najpierw kalki czy najpierw "ościeżanie"?
Maciek
 

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Przemekk » środa, 7 listopada 2007, 15:00

Możesz dac kalkę i ją zamaskować.
Przemekk
 
Posty: 156
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 15:06

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Patryk » środa, 7 listopada 2007, 15:01

najpierw kalki tam gdzie mają byc nie maluj tego miejsca na biało potem brud błoto i snieg :D
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez MarcinKK » środa, 7 listopada 2007, 15:55

Możesz użyć gąbki lub ściętego pędzla lekko nasączone w farbie i już trochę wytarte prawie jak do suchego pędzla i po trochu nanosić stukając o powierzchnie
MarcinKK
 

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez marciu » czwartek, 8 listopada 2007, 01:43

A ja do porad kolegów ze swojejs stony dodał bym jeszcze metodę lakieru do własów.
W srócie mówiąc pomalowany model na kolor podstawowy i wycieniowany tak jak ma być beż biłego kamo. Spryskujesz nastepnie lakierem do włosów (takim zwykłym od pań), gdy wyschnie kładziesz białe malowanie.
jak farba podeschnie to szczoteczka lub szorstkim pędzlem na mokro ścierasz białą farbę. Złazi ona płatami lub się kruszy i łuszczy jak odpadające wapno lub farba.
Na konieć zabezpieczasz lakierem akrylowym i możesz robić dalsze prace brudzenia.

Radzę poszukać tematu i przyjżeć się technice.
marciu
 

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Patryk » czwartek, 8 listopada 2007, 18:58

a co do tej techniki lakieru malujesz cały model dokładnie czy tak na odpiernicz i wtedy zrdapujesz :?:
Obrazek
KLIKNIJ
Patryk Krupiński
Avatar użytkownika
Patryk
 
Posty: 1049
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 18:19
Lokalizacja: Lublin

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Radek Pituch » niedziela, 11 listopada 2007, 01:28

marciu napisał(a):W srócie mówiąc pomalowany model na kolor podstawowy i wycieniowany tak jak ma być beż biłego kamo. Spryskujesz nastepnie lakierem do włosów (takim zwykłym od pań), gdy wyschnie kładziesz białe malowanie.


Owszem, tyle że model trzeba przed połozeniem lakieru do włosów zabezpieczyc lakierem błyszczacym. Na błyszczącym lakierze łatwiej sie robi wszystkie efekty, w matowy wszystko za bardzo się wżera i tylko więcej szkody moze z tego wyjść.
Druga rzecz to że przy tej metodzie bez aerografu w zasadzie nie ma mowy o powodzeniu.
Trzecia rzecz to jeszcze kwestia skali - w 1/72 może byc cieżko uzyskać pożądany efek komuś niewprawionemu.
Ja obstawałbym przy wymalowaniu kamuflazu pędzlem jesli nie masz Maćku innych narzedzi.

Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kamuflaż zimowy (T-34)

Postprzez Łukasz Orczyc - Musiałek » niedziela, 11 listopada 2007, 10:12

Może spróbuj tego sposobu, który pokazałem na swojej stronie. Spokojnie można to zrobić bez aerografu.

Lukas
Avatar użytkownika
Łukasz Orczyc - Musiałek
 
Posty: 364
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 06:29
Lokalizacja: Giżycko


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości