Podkłady Gunze spray Vs słoik

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez mr.jaro » środa, 16 stycznia 2008, 13:41

xenomorph napisał(a):Hmmm nikomu nie można ufać. No wiesz, bądź co bądź, nie jest to telefon zaufania

Przepraszam, zle sie wyrazilem. Piszac "tutaj" mialem na mysli oczywiscie Niemcy (patrz przygoda z izopropanolem), a nie forum (gdziez bym smial popelnic takie swietokradztwo). Kto wie, moze i rozcienczalniki jakies slabe u nas sprzedaja, byle klienta niska cena przyciagnac.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Reklama

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez xenomorph » środa, 16 stycznia 2008, 13:53

;o)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez draz » środa, 16 stycznia 2008, 14:59

Ale proszę o powrót na tory merytoryczne. O kiełbonce pogadajmy w HP.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez piotr dmitruk » środa, 16 stycznia 2008, 17:49

Jarku, a może "klump" jest wynikiem zgarnięcia przez rozpuszczalnik jakichś resztek zalegających w aerografie?
Dodam tylko że na żywice rozcieńczałem nawet w proporcjach 5 nitro : 1 surfacer
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez mr.jaro » środa, 16 stycznia 2008, 22:37

piotr dmitruk napisał(a):Jarku, a może "klump" jest wynikiem zgarnięcia przez rozpuszczalnik jakichś resztek zalegających w aerografie?

Nie, Piotrze. Nigdy tego nie robie w aerografie. Wszelkie doswiadczenia z mieszaniem przeprowadzam zawsze w jakims malym, czystym pojemniczku (zwykle szklanym lub metalowym). Wierze w to, co tutaj piszecie, jednak moje doswiadczenia w zaden sposob sie z tym nie pokrywaja i nie mam pojecia, dlaczego tak jest. Przeciez na przyklad rozcienczalnik Nitro nie jest niczym innym, jak rozcienczalnikiem Nitro. Dzisiaj kupilem Nitro innego producenta, jeszcze raz sprobowalem rozcienczyc nim Mr.Sufracera i znow powstalo jakies swinstwo. Tym razem nie klump, a cos w rodzaju gruboziarnistej mazi. W zyciu nie wlalbym tego do aerografu. Musze jeszcze nad tym pomyslec.


Dopisane:
Jeszcze wczoraj sprobowalem rozcienczyc Surfacera czystym acetonem i to funkcjonuje bez problemu. Nawet dodatek opozniacza nie powoduje zadnych sensacji. Nabieram przekonania, ze "nasze" rozcienczalniki w jakis sposob roznia sie od polskich.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez malinowski » piątek, 2 stycznia 2009, 15:12

A można surfacera rozcieńczać izopropalonem?
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 14:49

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez Dominik » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 17:37

A ja tak trochę z innej beczki, choć także sprejowej. Dokładnie chodzi mi o lakiery Gunze "Top Coat". Czy jest jakiś mało stratny sposób by "przelać" taki lakier do butelki czy innego pojemnika. Raz psiknąłem jeden model i efekt mnie zadowolił, jednak nie jest to, jak już wspomniano, najdokładniejsze malowanie i wolałbym nakładać ten lakier aerografem.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez koksik750 » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 20:12

Możesz przelać do pojemniczka, odczekać aż odgazuje i psiknąć z aero
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): sobota, 27 października 2007, 00:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Podkłady Gunze spray Vs słoik

Postprzez Dominik » poniedziałek, 5 stycznia 2009, 23:08

Ale jak to zrobić by jak najmniej stracić??? Nigdy się w ten sposób sprejami nie bawiłem. Coś rozkręcić czy lekko naciskać ten ruchomy bolec by tylko małe ciśnienie było i wolno lakier spływał do pojemnika??
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości