Kompresor

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Kompresor

Postprzez mariusz39 » czwartek, 17 stycznia 2008, 01:25

Kupiłem oto taki kompresor a że nie wielkie mam doświadczenie pytam o opinie .
Obrazek[/url]
Zanim podłącze aerograf muszę mieć jaki zbiornik czy tak ? .
Ostatnio edytowano czwartek, 17 stycznia 2008, 01:46 przez mariusz39, łącznie edytowano 1 raz
mariusz39
 

Reklama

Re: Kompresor

Postprzez MAG » czwartek, 17 stycznia 2008, 03:56

To nie kompresor, tylko urządzenia do inhalacji... raczej ciężko będzie coś tym zdziałać, ale jak już jest to próbuj. Szkoda, że nie zapytałeś/poszukałeś wcześniej - gdzieś już o tym było.
Avatar użytkownika
MAG
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 01:21
Lokalizacja: Londyn/Wrocław

Re: Kompresor

Postprzez Plast » czwartek, 17 stycznia 2008, 12:38

Dobra rzecz do aerografiku AIRBRUSH AB-1001 żeby pomalować duże powierzchnie i nic pozatym ;o)
Avatar użytkownika
Plast
 
Posty: 11
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 04:15
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Kompresor

Postprzez mariusz39 » czwartek, 17 stycznia 2008, 16:25

Dlaczego sie nie nadaje jak zrobię do niego zbiornik jak widać na fotkach i nabije 6/8 barów to w zupełności wystarczy . Agregat z lodówki nie jest lepszy to tylko sklecony zestaw do aerografu . Obrazek
mariusz39
 

Re: Kompresor

Postprzez reggy » czwartek, 17 stycznia 2008, 20:40

Ale tym Pari nie nabijesz do 6 czy 8 barów :) One chyba na 1.3 bara stają :)
Lodówkowe mogą i do 8 barów.
reggy
 

Re: Kompresor

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 17 stycznia 2008, 20:42

Najlepszy agregat lodówkowy jak jeszcze robiliśmy sprężarki dał 17 atmosfer.

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompresor

Postprzez mariusz39 » czwartek, 17 stycznia 2008, 20:46

No to pozostaje agregat a gdzie idzie kupić taki agregat z lodówki bo nie wiem czy znajdę taki agregat .
mariusz39
 

Re: Kompresor

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 17 stycznia 2008, 20:53

Nowy - idź do zakładu naprawy AGD.
Stary - popatrz za lodówką wystawioną na śmietnik lub na skupie złomu. Agregat w większości przypadków jest sprawny.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompresor

Postprzez reggy » czwartek, 17 stycznia 2008, 21:02

Daniel-Martola napisał(a):Najlepszy agregat lodówkowy jak jeszcze robiliśmy sprężarki dał 17 atmosfer.

Mocno się układ nagrzał? :shock: ? Bo mi duże temperatury wychodzą z przemian izochorycznych jak tak sobie pomyślałem :P
reggy
 

Re: Kompresor

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 17 stycznia 2008, 21:17

Nie zostawiliśmy go aby pracował - zrobiliśmy pomiar tylko. Podobnie w drugą stronę - jako pompa próżniowa nieźle się spisywał. Nie wyciągał do zera ale wystarczająco do odlewów.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompresor

Postprzez O_Pablo » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:22

Panowie, bary barami ale do aerografów liczy się przepływ powietrza l/s. Jako że przepływomierze są dość drogimi i stosunkowo skomplikowanymi urządzeniami przyjęto się posługiwać ciśnieniem. Wiadomo, że jak się ściśnie powietrze w zbiorniku to później zaworem można regulować jego rozpręż a co za tym idzie przepływ powietrza.
1,3 bara wydaje się w zupełności wystarczać do aerografów z małą średnicą dyszy 0,2-0,3mm. ALCLAD nawet zaleca malowanie swoimi metalizerami w okolicy tego ciśnienia. Bardziej ze mnie gawędziarz ostatnimi czasy niż modelarz ale wydaje się że niewielki zbiornik w granicy 1-2l z zaworem przeciwzwrotnym pozwoli Ci na osiągnięcie w miarę stałego ciśnienia na poziomie 1,5-2 bar. Oczywiście pompka przy takim zbiorniku będzie chodzić cały czas (kwestia ustawienia wyłącznika ciśnieniowego (izostatu)), co może spowodować jej przegrzanie i w najlepszym wypadku wyłączenie wyłącznikiem termicznym lub spalenie.
Koledzy polecają agregat jako rozwiązanie najtańsze. Ja ze swej strony dodam, że przez jakiś czas pompowałem takim tj. agregatem z lodówki gumowy ponton, który z czasem po wejściu w reakcję gumy z olejem po prostu się rozleciał. Na modelu zazwyczaj tych drobin oleju nie widać ale na rzeczy chyba coś jest.
Ostatnio edytowano czwartek, 17 stycznia 2008, 23:06 przez O_Pablo, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
O_Pablo
 
Posty: 31
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 14:22

Re: Kompresor

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:37

Spokojnie zamiast zbiornika wystarcza długi wężyk, np z 5-6 m. Będzie działał dokładnie tak samo. A na drobinki oleju wystarczą ze dwa filtry paliwowe od malucha.
Ale oczywiście jak kogoś stać może dodać co uzna za potrzebne.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompresor

Postprzez Akahoshi » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:47

Ja dodatkowo założyłem jeszcze (prócz filtrów od maluch) odolejacz od żuka. Służy jako odwadniacz...
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Kompresor

Postprzez Daniel-Martola » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:51

Można założyć też filtr na dolocie - zawsze trochę dłużej olej będzie bez zanieczyszczeń.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kompresor

Postprzez tytus » czwartek, 17 stycznia 2008, 22:52

Jako odolejacz można także zastosować filtr fazy lotnej instacji LPG, polecam F 701k w sklepie internetowym można go kupić za 35-40 zł. Ma wymienny wkład filtrujący więc nie ma problemu z utrzymaniem "czystości" powietrza.
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości