Bezbarwne lakiery półmatowe w sprayu

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Bezbarwne lakiery półmatowe w sprayu

Postprzez draz » piątek, 25 stycznia 2008, 11:15

Na gwałt potrzebuję lakier w sprayu bezbarwny satynowy. Obskoczyłem sklepy w Katowicach ale wszędzie pusto. Tamiyi oczywiście nie ma, farby Citadela tylko błyszczące.
Gunze kosztuje ponad 40zł, więc chyba sobie daruję.

Stąd moje pytanie - czy są jakieś łatwo dostepne na rynku lakiery akrylowe bezbarwne satynowe (półmatowe) w sprayu? Jakiś Motip, może coś innego?

Uff - zadzwoniłem do przedstawicielstwa Motipa. Jutra mam wpaść sobie czegoś poszukać - jak coś interesującego znajdę dam znać.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice

Reklama

Re: Bezbarwne lakiery półmatowe w sprayu

Postprzez koksik750 » piątek, 25 stycznia 2008, 12:35

Odradzałbym motipa - bardzo często pękają. No chyba że to idzie na wnętrze i nie będzie już ruszane
Obrazek
Avatar użytkownika
koksik750
 
Posty: 803
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 23:04
Lokalizacja: z daleka...

Re: Bezbarwne lakiery półmatowe w sprayu

Postprzez RAV » piątek, 25 stycznia 2008, 12:50

Ja się wyleczyłem z bezbarwnych Motipów po tym, jak farba (też Motip, nałożony kilka dni wcześniej) na Hellcat'cie po nałożeniu lakieru popękała wzdłuż linii podziału. Model szlag trafił, a taki był ładny, amerykański, szkoda.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bezbarwne lakiery półmatowe w sprayu

Postprzez draz » piątek, 25 stycznia 2008, 13:10

Hmm, aż takich przeżyć z Motipem nie miałem. Służyć ma jedynie do zabezpeiczenia blach przed "korozją", a że model spory to aerografem malować go nie będę.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:44
Lokalizacja: Katowice


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości