Meatalizery

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Meatalizery

Postprzez gufel » środa, 30 stycznia 2008, 21:01

Witam tak sobie siedzę i o inkach już się dowiedziałem a teraz jeszce może się dowiem o metalizerach. Ja jak dotąd zażywałem Testorsa i Humbrola, jednakże postanowiłem coś zmienić. I teraz mam pytanko czy ktoś malował metalizerami Vallejo na bazie alkoholu (te na bazie wody czy czegoś tam są nieszczególne) i metalizerami z Gunze, tą serią tylko metalików. Jeżeli ktoś malował tymi farbami to jak się one zachowują?? aerograf, pędzel, czy nadają się do polerowania czy trzeba przecierać suchym pędzlem np. srebrnym?? Jak jest ze schnięciem, słyszałem plotki, że Gunze nie chce wysychać, bez tego tajemniczego podkładu pod metalizery?? Nadmieniam, że ja będę te wynalazki stosował raczej w figurkach (zbroje, pancerze itp.).
Prosiłbym o odpowiedzi i z góry dziękuję. Pzdr. Tymek.
Ostatnio edytowano piątek, 1 lutego 2008, 21:07 przez gufel, łącznie edytowano 1 raz
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Meatalizery

Postprzez fliper_nx » środa, 30 stycznia 2008, 22:46

A więc mam 3 metalizery Gunze, po szybkich wyschnięciu bez używania "specjalnych" podkładów wygląda średnio, dopiero po lekki przetarciu mięciutką szmatką lub chusteczką higieniczną uwydatnia się głębia koloru [powstaje jakby nowy kolor :P]. Ja używam aerografu, przy użyciu rozpuszczalnika dedykowanego do farb Gunze, oraz farby przezroczystej typu Clear. Po ok 2-3 h można przetrzeć farbę już wyschniętą nałożyć cieniutką warstwę clear;u i po jej wyschnięciu bez obaw malować clearem. Można też odczekać ciut dłużej i też be większych kombinacji malować bezbarwnym. Koszt metalizera Gunze to ok 11 zł, ale efekt bardzo dobry :). Polecam serdecznie.
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Meatalizery

Postprzez Caramba » środa, 30 stycznia 2008, 23:16

Witaj Tymek,
Czemu zmieniasz metalizery? Nie zadowolony jesteś z efektów? Czy szukasz czegoś nowego?

Ja od dawna stosuje metalizery Testorsa, jakiś czas temu kupiłem Humbrole - bez różnicy według mnie - z obu jestem zadowolony - do figurek się nadają. Z tego co się orientuję to "doświadczeni" malarze figurek z zachodu używają albo Humbroli/Testrosów lub inków. Z tego co się doczytałem (gdzieś na necie), to Vallejo - nie są rewelacyjne - sam nie używałem.

Pozdrawiam
M.
Avatar użytkownika
Caramba
 
Posty: 441
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:30

Re: Meatalizery

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 31 stycznia 2008, 20:37

A co sądzicie o suchych metalizerach do wcierania z Agamy. Ostatnio zastosowałem GunMetal do zróżnicowania odcienia blach w samolocie. Z zastosowania tego specyfilku jestem zadowolony.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Meatalizery

Postprzez gufel » czwartek, 31 stycznia 2008, 20:39

Cześć. dzięki za odpowiedzi i już odpowiadam. Z Testorsa i Humbrola jestem zadowolony a z drugiej strony się starzeję i poszukuję nowych doznań (bez podtekstów) :D . Dlatego też pytałem o metalizery Gunze bo teraz one są dostępne i chciałem sobie wypróbować tylko nie wiem czy warto??, czy może lepiej zainwestować w inki (farby drukarskie)?? A może ktoś malował metlizerami Gunze za pomocą pędzla?? Byłbym wdzięczny za opinie. Pzdr. Tymek.
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Meatalizery

Postprzez fliper_nx » czwartek, 31 stycznia 2008, 23:05

Powiedzmy że ja coś próbowałem , przy odpowiednim rozcieńczeniu u umiejętnym malowaniu wychodzi również dobrze :). Gorąco polecam te metalizery, a poza tym wkrótce będą dostępne super metalizery, pozdrawiam
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Meatalizery

Postprzez marciu » piątek, 1 lutego 2008, 00:59

Ja również posiadam trzy metalizery Gunze (strate żelazo, mosiądź i chrom). Według mnie są bardzo dobrej jakości jaki i dają ładny efekt.
Z dedykwanym rozcieńczalnikiem Gunze maluje mi się nimi równie ławo jak zwykłymi farbami (pędzlem również). Farby mają dobre krycie i po wypolerowaniu nabierają metalicznego relnego odcienia.
Jedyn słowem polecam do lątwiego użycia. A do tego dają zadowalaący metaliczny efekt.

Zresztą polecam wszystkie farby Gunze (seria C oczywiście) :)

MarCiu
marciu
 

Re: Meatalizery

Postprzez draz » piątek, 1 lutego 2008, 09:42

A o których metalizerach Gunze mówicie, bo mamy dwa rodzaje: Mr. Super Metalic i Mr. Metal Color?

Któreś z nich można nakładać bezpośrednio na plastik, które? To pytanie do Wojtka Fajgi, bo zdaje mi się, że on kiedyś o tym wspominał.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Meatalizery

Postprzez fliper_nx » piątek, 1 lutego 2008, 19:33

Draz mowa o zwykłych metalizera a na dniach będę miał super metalizer na testy, pozdrawiam :).
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Meatalizery

Postprzez gufel » piątek, 1 lutego 2008, 20:45

Witam!
Dziś nabyłem droga kupna dwie sztuki. Zobaczymy w najbliższym czasie jak się spisują. Co do tych super metalizerów to podobno już są dostępne jest tylko jeden mały, taki tyci, tyci problem: CENA!!! mała puszeczka ma kosztować około 40-50 złotych, a to już moim zdaniem lekka przesada. W tej cenie można dostać bardzo dobrą farbę artystyczną która wystarczy do końca życia. Co do metalizerów Agamy to sam nigdy ich nie używałem ale słyszałem bardzo pochlebne opinie. Dzieki za zainteresowanie tematem i pozdrawiam Gufel.
P.S. Nie wiecie może dlaczego nigdzie nie ma Gun Metal z testorsa??
gufel
 
Posty: 127
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 11:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Meatalizery

Postprzez fliper_nx » sobota, 2 lutego 2008, 15:14

Farby super metalizerów są po ok 35 zł :)

http://www.gunze.pl/go/_category/?idc=i ... ng&lang=pl

tylko dwa kolory są po ...nieciekawej cenie... pozdro :)
"I gotta thank the Lord !!" :)
"Gdy Subaru slajdem tnie dzika chuć ogarnia mnie, a gdy Misiek zatnie bok orgazm jest o krok" :D
Avatar użytkownika
fliper_nx
 
Posty: 194
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:52
Lokalizacja: wroclaw.pl

Re: Meatalizery

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 10 lutego 2008, 10:47

Farb Mr.Color Super Metalic używam już od dobrego pół roku. Kupiłem je u HB. Od tego czasu do odwzorowania powierzchni metalicznych nie używam niczego innego (porócz folii aluminiowej). Alclady leżą w rogu szuflady i zasychają. Faktycznie cena wysoka, ale farby są bardzo wydajne. Z jednego słoiczka można naprawdę sporo powierzchni pokryć. Nie wymagają podkładu, można malować bezpośrednio na odtłuszczony plastik. Dobrze trzymają się powierzchni, można bez problemu maskować taśmami i płynami. Bardzo dobrze odwzorowują różne powierzchnie metaliczne. Istnieje nawet farba, która imituje powierzchnię chromu - plate silver sm07. Kupiłem sobie nawet taką, ale do dziś nie wiem jak stosować . W opakowaniu są dwa słoiczki - jeden z farbą, a drugi z przejrzystą cieczą o konsystencji wody. Wszystkie napisy na opakowaniach są po japońsku. Pisałem maila do gunze.pl, ale Panowie nie raczyli nawet odpisać!

Takie są moje doświadczenia z tymi farbami.
Ostatnio edytowano niedziela, 10 lutego 2008, 11:57 przez wojtek_fajga, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Meatalizery

Postprzez draz » niedziela, 10 lutego 2008, 14:17

Cześć z nazw niewiele mówi - czy któryś z nich możne oddawać kolor aluminium, białego aluminium lub polerowanego aluminium?

wojtek_fajga napisał(a): Istnieje nawet farba, która imituje powierzchnię chromu - plate silver sm07. Kupiłem sobie nawet taką, ale do dziś nie wiem jak stosować . W opakowaniu są dwa słoiczki - jeden z farbą, a drugi z przejrzystą cieczą o konsystencji wody. Wszystkie napisy na opakowaniach są po japońsku.


Tutaj stoi napisane, że to rozcieńczalnik.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Meatalizery

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 10 lutego 2008, 15:11

draz napisał(a):Cześć z nazw niewiele mówi - czy któryś z nich możne oddawać kolor aluminium, białego aluminium lub polerowanego aluminium?



super fine siler - można przyjąć, że po polakierowaniu półmatem będzie dobrze imitował aluminium

chrome silver - położony na lekko zmatowioną papierem ściernym (4000) powierzchnię będzie pdobny do white aluminium, a położony na wypolerowaną powierzchnię będzie przypominał polerowane aluminium.

Reszta tych farb odwzorowuje różne gatunki stali, tytan, złoto (mosiądz).


draz napisał(a):Tutaj stoi napisane, że to rozcieńczalnik.


Bardzo dziękuję za informację. Myślałem, że to może jakiś podkład lub werniks.
Z drugiej strony poniżej jest napisane, że to farba olejna, w co biorąc pod uwagę jej specyficzny zapach, śmiem wątpić :evil:
Ten rozcieńczalnik zalatuje natomiast spirytusem...
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Meatalizery

Postprzez michal.s » niedziela, 10 lutego 2008, 17:41

wojtek_fajga napisał(a):Z drugiej strony poniżej jest napisane, że to farba olejna, w co biorąc pod uwagę jej specyficzny zapach, śmiem wątpić :evil:


Paweł ma błąd na stronie, u niego wszystkie Gunze C w opisie są olejne ;o)
Przykład , pisałem już do niego nie raz i nie dwa w tej sprawie, widzę że nie ma czasu poprawić.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości