Malowanie drewna.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Malowanie drewna.

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 11 lutego 2008, 19:19

Jako ze niedlugo bede wklejal drewniany poklad do mojego u-boate , mam male pytanko.
Jak sie do tego zabrac? Z doswiadczenia / nie modelarskiego / wiem ze jak trysne farbe prosto na drewno to efekt bedzie nie za ciekawy , a drewno moze sie powyginac.
Moga tez powstac plamy przez to ze czesc drewna bedzie "pila" farbe szybciej niz inna.
Czy na poczatek lepiej jest zamknac fakture lakierem?

Gwoli wiecej info dodam ze kolor bedzie ciemnoszary-wrecz grafitowy , jak antifouling paint uzywane przez kriegsmarine , a nastepnie przetarte papierkiem gdzie trzeba , a na koniec dodane zatluszczenia , wycieki i slady generalnego uzywania.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Malowanie drewna.

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 11 lutego 2008, 20:07

Do impregnacji drewna bardzo dobry jest nitrocellon. Schnie bardzo szybko. Kilka warstw powinno "zakleic" wszystkie pory. Pomiędzy kolejnymi warstwami warto powierzchnię przeszlifowac papierem ściernym, aby zlikwidowac włókna drewna, które się podniosły po malowaniu poprzedniej warstwy.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Malowanie drewna.

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 11 lutego 2008, 20:26

Dziekuje za odpowiedz Wojtek.
To co napisales przemawia do mnie jak najbardziej , sprawa jest innego typu.
Z tego co wiem ten produkt jest sprzedawany jedynie na terenie Polski i nie wiem czy beda sklonni do sprzedazy wysylkowej za granice. Jest jakis inny produkt -tego typu- ktory jest marka ogolnoswiatowa , a co za tym idzie bedzie dostepny na terenie calej Europy?
Mialem / i dalej mam / podobne problemy z zakupem primera Tamiyi. :x
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Malowanie drewna.

Postprzez marciu » wtorek, 12 lutego 2008, 03:12

Ze swojej stony polecił bym jeszcze Capon. Nie wiem jak będzie z dostępem poza polską. Ten lakier do impregnacji drewan robi między innymi firma Nobiles.
Po rozcieńczeniu rozcieńczalnikiem Nitro znakomicie penetruje drewno i szybko paruje, Również kilka warst rozcieńczonego Caponu dobrze "zakleja" drewno i nie zmania jego właściwości i koloru.
Jeśli konkretnie tych specyfików nie dostaniesz u siebie, to polecam odwiedzić sklepy z materiałami drewnianymi (jakies klepki na podłogi, sklepy budowane, lub supermarkety) lub farbami i poszukać innego lokalnego lakieru do impreganacji drewna.
Ale najlepiej nie takiego aktylawego a własnie na bazie Nitro.
Ten rozcieńczalnik szybko odparuwuje i nie powoduje wypaczania drewna, przez nasączanie wodą.

MarCiu
marciu
 


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości