zamienniki Humbrola...

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez MAG » niedziela, 17 lutego 2008, 23:39

Gienek napisał(a):Oczywiście dla kolego jest jasne, ze można kolor kupić też samodzielnie akrylowe?
np. Gunze - Medium Sea Grey


Niestety, nie wszystkie kolory z tych zestawów Gunze są dostępne oddzielnie w palecie C, o akrylach nie wspominając nawet... a szkoda. Na plus można powiedzieć, że komplety zawierają większe pojemniczki niż normalne farby Gunze 8-)

Pozdrawiam,
Marek
Avatar użytkownika
MAG
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 00:21
Lokalizacja: Londyn/Wrocław

Reklama

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez wacus47 » poniedziałek, 18 lutego 2008, 08:49

a jak to jest z cena?? czy cena takiego pakieciku jest po prostu sumą cen trzech farbek czy jest jakis bonus cenowy i płaci sie wiecej za takie cuś?? :P
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez xenomorph » poniedziałek, 18 lutego 2008, 10:45

Z cenami jest bardzo różnie, ale na ogół i tak się opłaca, bo jak kolega napisał, są to
słoiczki 18ml.

Ja za swój zestaw zapłaciłem około 10,50pln za słoiczek (~32pln).
A najdroższy zestaw, to 13,20pln za sztukę (~39pln).


Czyli jak widać taniocha 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 11:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez Dominik » poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:06

wacus47 napisał(a):a jak to jest z cena?? czy cena takiego pakieciku jest po prostu sumą cen trzech farbek czy jest jakis bonus cenowy i płaci sie wiecej za takie cuś?


Co do ceny to w sklepie Eduard we Wrocku obniżyli ceny chemii Gunze i taki zestaw kosztuje 29,70. Napisz do nich emalię. Mam zestaw z Dark Green, Med Sea Grey i Ocean Grey. Bardzo ładny odcień (w porównaniu z Pactrą). A słoiczki są większe niż słoiczki kupowane osobno. Poza tym Ocean Grey czy Azure Blue nie dostaniesz osobno. Czort wie dlaczego.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez MAG » poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:44

Dominik napisał(a):Poza tym Ocean Grey czy Azure Blue nie dostaniesz osobno. Czort wie dlaczego.


Żeby trzeba było kupić zestaw... Chociaż nie narzekam. Te zestawy tworzą bardzo przyjemny komplet i zawierają kolorki omijane nie wiedzieć czemu szerokim łukiem przez większość producentów farb (patrz Azure Blue, ZCY). 8-)

Szkoda tylko, że nie pokrywają sie u Gunze palety serii C i H - to jest dla mnie bardziej niezrozumiałe. :?

Pozdrawiam,
Marek
Pozdrawiam,
Marek
Avatar użytkownika
MAG
 
Posty: 92
Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 00:21
Lokalizacja: Londyn/Wrocław

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez wacus47 » poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:58

MAG napisał(a):Szkoda tylko, że nie pokrywają sie u Gunze palety serii C i H - to jest dla mnie bardziej niezrozumiałe.

Niestety... ten sam problem jest przy testorsach olejnych i akrylowych - wiele barw sie nie pokrywa ze sobą :( - na niekorzysc akryli
A skoro taki trójpak kosztuje niespelna 3 dyszki a sloiczki sa duzo wieksze to sie oplaca cos takiego kupic niz kompletowac oddzielnie no i od razu sie ma wiekszosc potrzebnych odcieni ...
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez werner » poniedziałek, 3 marca 2008, 15:13

mam problem z farbami do spita (który od dłuższy czas leżakuje :roll: sobie bez kolorków) ma mieć na sobie Dark Green / Ocean Grey / Medium Sea Grey ...
posiłkując się stroną, która sam wyżej zamieściłem :mrgreen: zaplątałem się :( i nie wiem, co jest co :roll: cyt.:
:arrow: Medium Sea Grey - FS:36270, gunze H335/306
:arrow: Ocean Grey - FS:36152, gunze H335 ... :-/ z tego wynika mi, że to są te same kolory
jakby sie znalazł ktoś miły i mi pomógł w dobraniu odpowiednich farb :oops:

do kompletu dodam, że potrzebuje opaćkać :mrgreen: nimi spita mk. XIVc z academy w 48 :mrgreen: wiem wiem że to nie jest najlepszy zestaw, ale jak sie już go ma :P
werner
 

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 3 marca 2008, 15:37

werner napisał(a): :arrow: Medium Sea Grey - FS:36270, gunze H335/306
:arrow: Ocean Grey - FS:36152, gunze H335 ... :-/ z tego wynika mi, że to są te same kolory

Wcale z tego nie wynika, że są to te same kolory, tylko że w palecie gunze najbliższe im odpowiedniki to wg. autora ta sama farba, chociaż niekoniecznie ;o)
Ocean Gray jest kolorem trochę ciemniejszym, co możesz zobaczyć poprzez stronkę, z której korzystałeś.

werner napisał(a):ma mieć na sobie Dark Green / Ocean Grey / Medium Sea Grey

To może spraw sobie właśnie taki zestaw gunze (RAF Colors for Aircraft (WW2), id: CS-652)?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez wacus47 » poniedziałek, 3 marca 2008, 15:57

A musisz koniecznie mieć gunze? możesz też użyć autentyków testorsa
Medium sea grey mam w domu więc nr mogę podać : 2058 - Też świetne farby :D
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: zamienniki Humbrola...

Postprzez werner » poniedziałek, 3 marca 2008, 20:52

dziękuję za szybki odzew ;o)
Cichociemny napisał(a):To może spraw sobie właśnie taki zestaw gunze (RAF Colors for Aircraft (WW2), id: CS-652)?

myślę o dwóch rzeczach na raz(spicie i lankasterze) i nie zauważyłem, że jest taki zestaw który by mi grał :->, wszystko by było cacy, gdyby nie to że posiadam jeden z trzech kolorów stanowiący zestaw :-/ już bym był do przodu, gdyby używali standardowego oznaczenia, jak sie tym posłużyć:
:idea: 362 Ocean Grey
:idea: 363 (BS637) Medium Seagray
Cichociemny napisał(a):Ocean Gray jest kolorem trochę ciemniejszym, co możesz zobaczyć poprzez stronkę, z której korzystałeś.

Zgadza się, różnice widać, ale jest tak niewielka, że to i tak mi nic nie wyjaśnia :cry: .
A widząc fotki na pudełku to te dwa kolory znacznie sie różnią i to mnie dezinformuje (niestety nie jestem znawca tematu :roll: co widać)

wacus47 napisał(a):A musisz koniecznie mieć gunze?...

hmmm...wolałbym tak, żeby jednych farby używać :? ( a i tak mam co model prawie innej firmy farby :roll: )


a teraz drugie pytanie, które wcześniej czy później bym zadał :mrgreen: tyczące lankastera
kamo w zestawie Dark Green / Dark Earth / Black (matt) :?:
kolory wnetrza oznaczony nr.1 to Light Green FS 34096 :?: tak mniemam, a nr.2 ... (to jakaś czerń złamana innym kolorem) :?:
Obrazek
werner
 

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości