zawiasy

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

zawiasy

Postprzez Maciek » sobota, 1 marca 2008, 14:19

Witam.
Mam takie pytanie. W jaki sposób wykonać zawiasy nie kupując do tego celu blach fototrawionych? Mam w tej chwili do dyspozycji pręcik 0.8 i 0.5mm i nie za bardzo wiem jak wykonać rurkę która by te druciki obejmowała. W sklepach niestety tak cienkich nie ma. Aby ułatwić powiem że chodzi o zawiasy do drzwi, klap, zawieszenia itp. w skali 1:35
Pozdrawiam.
Maciek
 

Reklama

Re: zawiasy

Postprzez klajus » sobota, 1 marca 2008, 14:39

Cześć,

możesz spróbować z blaszkami aluminiowymi dostępnymi w "gospodarstwie
domowym". Myślę o wszelakich puszkach po napojach, osłonkach na butelkach
win albo szampanów, oraz foli aluminiowej do pieczenia. ;o)
Powodzenia.
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: zawiasy

Postprzez wuen » sobota, 1 marca 2008, 14:42

Polecam wizytę w aptece i kupno igieł o różnych średnicach (do zastrzyków)
Na pewno któraś będzie pasować - wystarczy odciąć odpowiedni odcinek i taraaaaaaaa !!
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: zawiasy

Postprzez Paweł Leszczyński » sobota, 1 marca 2008, 16:35

Rurkę taka wykonałem z części blaszek fototrawionych a dokładnie z ramek jakie zostają po wykorzystaniu wszystkich elementów z danej blachy. Zaokrąglałem je (dobrą, ostro zakończoną) pęsetą (sic!), co może wydawać się dość karkołomne, ale technika ta była skuteczna :-)
Zawiasy takie nie grzeszą finezyjnością, lecz gdy sie je pomaluje będą nadal ruchome, przez to właśnie że nie są tak dopracowane jak np. zawiasy Abera.
Zawiasy te widać przy zasobnikach bocznych:
Obrazek
Avatar użytkownika
Paweł Leszczyński
 
Posty: 1935
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Olesno

Re: zawiasy

Postprzez Maciek » sobota, 1 marca 2008, 20:11

Dzięki panowie za rady. Wypróbuję wszystkie i zobaczę, który będzie mi wychodził najlepiej.
Pozdrawiam
Maciek
 

Re: zawiasy

Postprzez kazio » sobota, 1 marca 2008, 22:08

Możesz sobie takie trochę większe zawiasy wyciąć z polistyrenu danej grubośći (przedtem co się da ukształtować na arkuszu, coby sobie życia nie utrudniać obrabiając te mikro częśći w łapkach), przewiercić je wiertełkiem 0,0 :shock: nic i wtawić kawał drucika/igły od strzykawki odpowiedniej średnicy jako trzpień, zakleić na końcach (tak, by nie unieruchomić połączenia) i voila - gotowe.
Ostatnio edytowano niedziela, 2 marca 2008, 10:42 przez kazio, łącznie edytowano 1 raz
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości