Iwata High Line

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Iwata High Line

Postprzez gzt » wtorek, 25 marca 2008, 13:45

Od poczatku moich modelarskich zmagan z malowaniem (to juz prawie rok :) ) szukam aerografu ktory umozliwilby by mi latwiejsze sterowanie przeplywem farby.
Najpierw kupilem Aztek 410 (o ile sie nie myle) dual action ale niestety po pewnym czasie zaczely sie klopoty. Mimo ze mylem to cudo "tiochniki" nie bylem w stanie zachowac stalego, ustalonego przeplywu i korygowanie go zajmowalo wiecej czasu niz malowanie.
Wtedy zakupilem Badger 360. Niestety kontrola przeplywu wymaga dosc duzych umiejetnosci, praktyki itd. Mimo ze porzadniej zrobione niz aztek ale sposob sterowania farma jest zbyt czuly (jak dla mnie)
Wczoraj dostalem marcowy numer Model Airplane International i jest w nim artykul "MAC-What's all the fuss about?". Autor opisuje aerografy Iwata High Line. Ten maly "trimerek" nazywany MAC - Micro Air Control umozliwia kontrole cisnienia przy koncowce co powoduje bardzo proste sterowanie i pozwala utrzymac ten przeplyw na tym samym poziomie.

Czy ktorys z kolegow uzywa aerografy Iwata High Line ? Jestem ogromnie ciekawy Waszych doswiadczen z tym urzadzeniem bo jednak jest to calkiem wysoka cena (w US ok $200).
Czy jest to Toyota czy Lexus ? :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Reklama

Re: Iwata High Line

Postprzez mr.jaro » wtorek, 25 marca 2008, 13:54

Proponuje aerografy firmy Harder&Steenbeck. Jakosc nie gorsza od Iwaty, cena wyraznie nizsza, zaopatrzenie w czesci zamienne nieporownywalnie lepsze, wspomniany przez Ciebie zaworek tez posiadaja...
Ostatnio edytowano wtorek, 25 marca 2008, 13:55 przez mr.jaro, łącznie edytowano 1 raz
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Iwata High Line

Postprzez Sergionex » wtorek, 25 marca 2008, 13:55

Ja używam Gunze PS-269 z zaworem, produkuje je Iwata dla Mr. Hobby. Jest to rewelacyjny wynalazek! Nie dość, że sterowanie przepływu mamy pod ręką bez potrzeby regulacji manometrem kompresora, to jeszcze podawane jest cały czas wysokie ciśnienie, a regulacja następuje na głowicy-mam nieodparte wrażenie, że efekt jest inny-lepszy! Planuję także zakup modelu Iwata HP-BH z dyszą 0,2 mm, do bardziej precyzyjnych prac, choć tym Gunze z dyszą 0,3 można malować linie rzędu 2mm.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Iwata High Line

Postprzez mr.jaro » wtorek, 25 marca 2008, 14:09

Czy w Europie mozna juz gdzies kupic aerografy Gunze? Wlasnie szukalem u nas modelu PS-290, ze wzgledu na dysze 0,5. Niestety, dotychczas bezskutecznie.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Iwata High Line

Postprzez Sergionex » wtorek, 25 marca 2008, 14:13

Tak można http://www.gunze.pl/ Tyle, że dysze są 0,3 i 0,2 ;o)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Iwata High Line

Postprzez mr.jaro » wtorek, 25 marca 2008, 14:24

Dzieki. Wyglada na to, ze PS-290 takze nie maja.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Iwata High Line

Postprzez gzt » wtorek, 25 marca 2008, 14:25

Sergionex napisał(a):Ja używam Gunze PS-269 z zaworem, produkuje je Iwata dla Mr. Hobby. Jest to rewelacyjny wynalazek! Nie dość, że sterowanie przepływu mamy pod ręką bez potrzeby regulacji manometrem kompresora, to jeszcze podawane jest cały czas wysokie ciśnienie, a regulacja następuje na głowicy-mam nieodparte wrażenie, że efekt jest inny-lepszy! Planuję także zakup modelu Iwata HP-BH z dyszą 0,2 mm, do bardziej precyzyjnych prac, choć tym Gunze z dyszą 0,3 można malować linie rzędu 2mm.


czy to urzadzenie umozliwia ustawienie przeplywu na okreslonym poziomie i utrzymuje to ustawienie ? czy tez po kazdym nacisnieciu zaworu trzeba regulowac przeplyw ?

Moze nie wyrazam sie precyzyjnie ale malowanie aerografem jest dla mnie ciagle nowoscia :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Iwata High Line

Postprzez Sergionex » wtorek, 25 marca 2008, 15:02

gzt napisał(a):czy to urzadzenie umozliwia ustawienie przeplywu na okreslonym poziomie i utrzymuje to ustawienie ? czy tez po kazdym nacisnieciu zaworu trzeba regulowac przeplyw ?


Urządzenie to za dużo powiedziane-to zawór ;o) Ustawiasz i malujesz! Nic się nie resetuje, że tak powiem :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Iwata High Line

Postprzez Macio4ever » wtorek, 25 marca 2008, 15:32

Ja używam HP-CH i mogę w ciemno polecić. Mam też Gunze i Tamiya - reprezentują praktycznie taki sam poziom wykonania. Top.

Zaworek, jak to zaworek :) Przykręcasz to mniej powietrza leci, odkręcasz - więcej :)

Bardzo dobrze się myje, gładko chodzi spust. Ma w standardzie opór do spustu, teflonowe uszczelki. Dość wąska dyszę powietrza - daje małą plamkę. Mniejszą niż Tamiya HG z tą samą dyszą 0.3
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwata High Line

Postprzez draz » wtorek, 25 marca 2008, 16:18

PS-290 można zamówć w Gunze.pl - z tym nie ma problemu.
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Iwata High Line

Postprzez gzt » wtorek, 25 marca 2008, 17:15

Macio4ever napisał(a):Ja używam HP-CH i mogę w ciemno polecić. Mam też Gunze i Tamiya - reprezentują praktycznie taki sam poziom wykonania. Top.

Zaworek, jak to zaworek :) Przykręcasz to mniej powietrza leci, odkręcasz - więcej :)

Bardzo dobrze się myje, gładko chodzi spust. Ma w standardzie opór do spustu, teflonowe uszczelki. Dość wąska dyszę powietrza - daje małą plamkę. Mniejszą niż Tamiya HG z tą samą dyszą 0.3


dzieki za info !
Czy "opor do spustu" to ustawienie ilosci farby ? czy przy uzyciu tego ficzera moge ustawic sobie przeplyw i za kazdym nacisnieciem spustu bedzie on taki sam ?
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Iwata High Line

Postprzez Macio4ever » wtorek, 25 marca 2008, 18:52

Tak jest. Śruba na końcu ogranicza skok (w tył) spustu. Im bardziej wychylasz spust, tym iglica bardziej wysuwa się z dyszy i więcej farby może przepływać przez tym samym większy otwór. Opór pozwala na cofanie spustu do zadanego momentu.

Oczywiście przepływ będzie taki sam, jeżeli odchylisz spust do oporu.

Podsumowując:
Spust daje powietrze (nacisk w dół, jest-nie ma) i reguluję ilość podawanej farby (im bardziej odciągniesz tym więcej)

Dodatkowy zawór powietrza (MAC) pozwala ustawić inne ciśnienie niż masz na wlocie do aero, czyli nie musisz schylać się do regulatora na sprężarce (jak go masz).
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwata High Line

Postprzez gzt » wtorek, 25 marca 2008, 19:40

Dzieki ! To jest dokladnie o co mi chodzi !!! Szkoda ze wywalilem kase na badger360.
To co napisales jest dokladnie czego mi brakowalo.
Jeszcze raz dzieki za tak dokladny opis !
Pozdr.
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: Iwata High Line

Postprzez Macio4ever » wtorek, 25 marca 2008, 22:05

Nie ma sprawy. Jak siedzisz w Stanach sprawdź sobie dixiart, aswexpress, coastairbrush - mogą mieć dobre ceny
First Man Than Machine
Avatar użytkownika
Macio4ever
 
Posty: 3720
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iwata High Line

Postprzez gzt » wtorek, 25 marca 2008, 22:13

wlasnie sprawdzilem ceny w dixieart. Ok $200 to jest w miare, taniej niz w UK :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości