Aerograf AB-1004 - jak uruchomić?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Aerograf AB-1004 - jak uruchomić?

Postprzez Tomek Zieliński » sobota, 29 marca 2008, 18:16

..z aerografu made in ZSSR na AB-1004 i inne typy.

Dziś podłączyłem bezpośrednio aerograf AB-1004, do spreżarki lodówkowej.
Sprężarka - wężyk - aerograf.
Z radzieckim problemu nie było, powietrze przelatywało przez aerograf, potem farba, spust i malowanie.
Teraz, z AB-1004, kończyło się zerwaniem rurki igielitowej z rurki sprężarki.
Ale doszedłem, że należy nacisnąć spust.
I tu pojawił się problem.
Nalać farbę do zbiorniczka, nacisnąć spust i włączyć sprężarkę?
Kolejność wydaje się trochę niepraktyczna.
Czy jest jakieś "obejście" tego procesu, czyli najpierw włączenie sprężarki, potem zabawa z aerografem?
Myślałem o zamontowaniu na rurce, zaworu bezpieczeństwa, ale czy to rozwiąże sprawę?
Bowiem ciągłe pamiętanie, by nie zwolnić spustu, pracy aerografem nie umila:-(
Pozdrowienia
Tomek
Tomek Zieliński
 

Reklama

Re: Aerograf AB-1004 - jak uruchomić?

Postprzez Marcin Kuźniar » sobota, 29 marca 2008, 19:11

Tymczasowym i najprostszym rozwiązaniem może być usuniecie uszczelki z zaworu powietrza w aerografie - będzie sie wtedy zachowywał jak aerograf rosyjski.
Drugi tymczasowy patent to kupno pojemnika ze sprężonym powietrzem i reduktora i po wykorzystaniu gazu z pojemnika wklejenie lub wlutowanie do pojemnika dwóch dodatkowych rurek. Do pierwszej rurki podpinasz sprężarkę, do drugiej rurki aerograf, a reduktorem regulujesz ciśnienie jakie będzie w pojemniku oraz aerografie - nadmiar powietrza wylatuje przez reduktor na zewnątrz. Oczywiście w tym przypadku zawór powietrza w aerografie jest kompletny - czyli z uszczelką.
Ostatnio edytowano sobota, 29 marca 2008, 19:21 przez Marcin Kuźniar, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Aerograf AB-1004 - jak uruchomić?

Postprzez Daniel-Martola » sobota, 29 marca 2008, 19:19

Nie ma potrzeby niczego usuwać. Usunięcie może pozbawić prawa do gwarancji więc po co?
Kup trójnik w sklepie akwarystycznym i zacisk do regulacji powietrza tamże. Załóż na wężyk a na odchodzącym wolnym załóż zacisk. Podłącz aerograf i włącz sprężarkę. Na otwartym wylocie powietrza w aero ustaw zaciskiem tak ciśnienie abyś miał takie jakie niezbędne do malowania. Nadmiar powinien nadal uchodzić przez zacisk. Jak zamkniesz wylot w aero to ciśnienie wzrośnie, ale będzie upust nadmiaru przez boczną rurkę z zaciskiem. I to już. To najprostsza metoda. Oczywiście możesz założyć jakiś zawór zamiast zacisku.
pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel-Martola
 
Posty: 1225
Dołączył(a): wtorek, 11 grudnia 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aerograf AB-1004 - jak uruchomić?

Postprzez michal.s » niedziela, 30 marca 2008, 00:17

Ale kombinujecie :D

Najprościej to po prostu wykręcić zaworek, taka mosiężna nakrętka w miejscu gdzie przykręca się wężyk.

Jak ja okręcisz to ze środka wyjmiesz miedzianą rurkę z przetoczeniami i uszczelką i sprężynkę.

Jak Ci się coś uwali i trzeba będzie oddać aerograf na gwarancji to wtedy wkręcisz to z powrotem i tyle.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aerograf AB-1004 - jak uruchomić?

Postprzez Tomek Zieliński » niedziela, 30 marca 2008, 04:17

Dzięki za pomoc.
Reduktory znalazłem w sieci, nawet dość tanie.
Co do "dziurki z gwoździkiem" bo w moim aero takie coś jest.
W AB-1004 uszczelki pod głowką gwoździka nie było, był...jakiś biały smar.
Sprężynki też nie było ale może jeszcze ją znajdę.
Ha, po trzecim złożeniu aerografu "gwoździk" usunąłem a sprężarką była jedynie moja gębusia.
Ale to sprawdzenie bez farby i podłączonego agregatu, no i nie wiem przez co leci stumień powietrza.
AB-1004, nie jest już na gwarancji, kupiony bardzo dawno.
Pozdrowienia
Tomek Zieliński
 


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości