W razie złamań....ramek

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez marciu » piątek, 6 czerwca 2008, 00:45

Witam
Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.

Z chęcią wykonał bym zakupionego Bradleya M2A2 Tamiy z wnętrzem (chcę wykonać otwarte włazy). Niestety w tym modelu nie ma wnętrza w ogóle.
Więc z chęcią dokupił bym wypraskę z wnętrzem od wersji M2. Niestety moja tak znajomość jezyka obcego ogranicza się po polskiej łacyny (jak pokolenie gdze w szkole uczyło się jeszcze jezyka rodzimego wikla i zająca), więc dogdać się nie jestem w stanie sam.
Drugi probem to brak możłiwości płatniczych kartą kredyową :( Do codziennej egzytencji i opłacania rachunków wystarcza mi zwykłe konto w mBanku. Jako że już po opłaceniu miesięcznych wydatków, plus jakieś tam zakupy na Allegro niewiele pozostawało, to nawet nie myslałem nogdy za zakupami za granicą.

Tak więc czy znjadzie się dobra dusza która pomogła by w załatwieniu sprawy kontaku z przedstawicielem firmy i zakupu wyprasek z wnętrzen do modelu tego?

MarCiu
marciu
 

Reklama

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez krzysiekk » środa, 18 czerwca 2008, 11:09

mr.jaro, mam pytanie. Czy można gdzieś znaleźć mail'a do Tamiya-Deutschland? Bo mam jedną złamaną część i chciałbym dowiedzieć się czy będą w stanie przesłać mi ramkę. I drugie pytanie: czy pisząc do nich po angielsku mam szansę na odpowiedź?

pzdr
krzysiekk
 

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez tomek_chacewicz » czwartek, 19 czerwca 2008, 14:21

mail do Tamiya Deutschland:
Kod: Zaznacz cały
service@tamiya.de

a jakbyś chciał zadzwonić lub odwiedzić...
DICKIE-TAMIYA Modellbau GmbH & Co. KG
Mittlere Motsch Straße 9
96515 Sonneberg
Tel.: 03675 73330
Fax.: 03675 7333320
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez mr.jaro » czwartek, 19 czerwca 2008, 16:02

krzysiekk napisał(a):czy pisząc do nich po angielsku mam szansę na odpowiedź?

Nigdy do nich nie pisalem po angielsku ( ;o)), ale sadze, ze tak. A czy probowales juz u dystrybutora na Polske? Jesli tak, co odpowiedzieli?

Jesli stan owej czesci nie wskazuje ewidentnie na uszkodzenie podczas budowy modelu, napisz do nich, ze zestaw kupiles z uszkodzeniem (na przyklad na eBay - wowczas nie musisz miec rachunku) i sprzedawca nie przyjal reklamacji. U mnie takie wytlumaczenie przechodzilo juz kilkakrotnie bez problemu. Okresl dokladnie numer zestawu, oznaczenie ramki, numer czesci i potrzebna ilosc. Jesli mozesz, zalacz zdjecie. Piszac zapytaj od razu o warunki platnosci - zwykle chca przedplate, co troche wydluza sprawe w czasie, ale jesli zaplacisz to przysla. Dodatkowo napisz, dlaczego polski dystrybutor nie zajal sie ta sprawa (nie maja odpowiednich zestawow, nie zajmuja sie sprzedaza pojedynczych ramek/czesci, nie odpowiedzieli na Twoj list i co tam jeszcze...), by Ciebie nie odeslali z powrotem do Polski.

Na pierwsze pytanie odpowiedzial juz Tomek.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez krzysiekk » czwartek, 19 czerwca 2008, 23:07

Ok, dzięki za informację. U polskiego dystrybutora jeszcze nie próbowałem, bo po przeczytaniu tego tematu trochę się zniechęciłem. Ale chyba faktycznie najpierw spróbuję na miejscu. Co do części to niestety złamałem kawałek tego i nie mogę tego porządnie dokleić, więc jest to ewidentne uszkodzenie przy budowie. No nic, jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję, że uda mi się to załatwić :)

pzdr
krzysiekk
 

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez mr.jaro » sobota, 21 czerwca 2008, 08:45

krzysiekk napisał(a):U polskiego dystrybutora jeszcze nie próbowałem, bo po przeczytaniu tego tematu trochę się zniechęciłem.

Wlasnie od tego proponuje zaczac. Moze jest lepiej, niz nam sie wydaje.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Val i 35 gości