W razie złamań....ramek

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

W razie złamań....ramek

Postprzez MarchewaNH » sobota, 31 maja 2008, 14:13

Kieruje z zapytaniem czy w przypadku zniszczenia/zgubienia jakieś ramki z częściami jest możliwość zamówienia/kupienia gdzieś takiej samej bez konieczności kupowania całego modelu ale samej ramki?

Pytam bo przzechodze psychiczne załamanie po stracie ramek z częśćiami przeźroczystymi..

Po głowie chodzą myśli że model pójdzie do śmieci.

Jest jakiś ratunek?
MarchewaNH
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez LukaszS » sobota, 31 maja 2008, 14:41

Możesz spróbować napisać do producenta e-mail i opisać swój problem. Znam pare osób, które tak zrobiły i producent przysłał im dodatkowe ramki :)
Pozdrowka,
Lukasz
Avatar użytkownika
LukaszS
 
Posty: 583
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:56
Lokalizacja: Brisbane / Bali / Pobierowo

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez wuen » sobota, 31 maja 2008, 15:02

LukaszS napisał(a):Możesz spróbować napisać do producenta e-mail

OK - spróbowałem i ...
Obrazek

który rządek "???" to Polska ... :twisted:
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 31 maja 2008, 15:43

wuen napisał(a):który rządek "???" to Polska ...

Ja bym strzelał tam gdzie najwięcej znaków zapytania ;o)
A tak poważnie, jeśli to el. przeźroczyste, to może lepiej rozejrzyj się za jakimś vacu
Mojemu koledze przysłano kiedyś model ze skrzydłami od innej wersji, zadzwonił do dystrybutora na Polskę(w tym przypadku Eduard) i dosłali prawidłowe
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez MarchewaNH » sobota, 31 maja 2008, 17:43

heh. Dzięki za zainteresowanie się tematem. Może odrazu powiem co to takiego się połamało
Przednia szyba Nissan jak niżej na warsztacie...
I jedynym ratunkiem teraz jest napisanie do Tamiyi tekstu "??? ? ????? ? ??? ????"?
A pewnie nie tanie będzie takie zamówienie... Pechowy człowiek ze mnie.

A może mi ktoś wytłumaczyć jak czterolatkowi co powinienem zrobić aby się skontaktować z firmą która byłaby w stanie mi taką szybkę przesłać
MarchewaNH
 

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez wuen » sobota, 31 maja 2008, 18:15

Z Tamiyą masz lepiej bo:
http://www.tamiya.com/europe/euro.htm
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez michal.s » niedziela, 1 czerwca 2008, 13:07

www.hlj.com - u nich możesz zmówić ramki i kalkomanie z zestawu.

INsejn wie na ten temat więcej, pomęczcie go ;o)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez MarchewaNH » niedziela, 1 czerwca 2008, 14:27

Na razie wysłałem maila do Polskiego przedstawiciela Tamiyi z pytaniem w tej sprawie.
Dzięki jeszcze raz za chęci i pomoc. Zobaczymy co z tego będzie. Nie chcę z powodu jednej części wyrzucać całego modelu.
MarchewaNH
 

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez michal.s » niedziela, 1 czerwca 2008, 19:42

MarchewaNH napisał(a):Na razie wysłałem maila do Polskiego przedstawiciela Tamiyi z pytaniem w tej sprawie.


Śmiem twierdzić, że się nie doczekasz na odpowiedź.
Zapytaj INsejn'a jak on zamawiał poszczególne klaki/elementy.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez INsejn » niedziela, 1 czerwca 2008, 20:20

Z HLJ można zamówić. Żaden problem. Na stronie jest wszystko opisane co i jak: http://www.hlj.com/faq/q41.html . Wysyłasz maila z podanym kodem ramki, modelu itp. i później dostajesz informację, że wysłali do Ciebie. Części wysyłają SAL`em. Jedyny minus to, że nie wiesz jaka będzie kwota. Dopiero na wykazie z konta zobaczysz. Jednak w instrukcjach od modeli są podane ceny elementów w jenach.
Łukasz
Obrazek
Avatar użytkownika
INsejn
 
Posty: 225
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez MarchewaNH » niedziela, 1 czerwca 2008, 21:06

A w jakiej walucie oni życzą sobie zapłaty? Tak w ogóle to się dla mnie straszne wydaje. Najpierw przeczytam paręnaście razy te ich zasady. Na razie wyczytałem że część może kosztować 10-30% całego modelu chyba że jest to coś dużego np karoseria to może być drożej. Insejn możesz mi napisać jak ty im to po kolei opisałeś? Jak im płaciłeś? W jakiej walucie i w jaki sposób? Przepraszam za takie nudzenie pytaniami ,ale młody człowiek to zawsze jak się pakuje w coś poważnego to ze strachem w oczach.
MarchewaNH
 

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 1 czerwca 2008, 21:31

Marchewa...
HLJ to sklep w Japonii.
Dlatego też obowiązują u nich ceny w jenach.
I w jenach ( a raczej ich równowartości ) obciążą Ci kartę kredytową...
Możesz też u nich płacić PayPal'em ( jeśli masz konto w tym systemie ) lub przelewem na konto ( no ale to jest i kosztowne i najmniej dogodne dla obu stron... )

Ceny części ( a raczej ramek ) Tamiyi masz wyszczególnione od razu w instrukcji modelu.
Do tego musisz tylko dodać koszty transportu ( po Japonii, od producenta do sklepu ) i koszty transportu do Polski ...
Dla ułatwienia dodam, iż sprzedaż modeli "na ramki" ograniczona jest przez Tamiyę JEDYNIE do terenu Japonii - i dlatego wykorzystanie HLJ-tu ( czy innego japońskiego sklepu ) jest konieczne... Polski dystrybutor nic Ci tu nie pomoże...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 czerwca 2008, 07:16 przez Tomasz Mańkowski, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1240
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez wuen » niedziela, 1 czerwca 2008, 21:53

Tomasz Mańkowski napisał(a):wykorzystanie HLJ-tu ( czy innego japońskiego sklepu ) jest konieczne... Polski dystrybutor nic Ci tu nie pomoże...

I to mi się w tym wszystkim najbardziej podoba - zwłaszcza jak porówna sie ceny w HLJ i w jakimkolwiek polskim sklepie
Skoro mają takie marże to część powinni kurierem dostarczać !!
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez MarchewaNH » poniedziałek, 2 czerwca 2008, 15:02

INsejn, powiedz ile ty płaciłeś i po jakim czasie przesyłka do Ciebie dotarła?
MarchewaNH
 

Re: W razie złamań....ramek

Postprzez mr.jaro » wtorek, 3 czerwca 2008, 18:35

Tomasz Mańkowski napisał(a):Dla ułatwienia dodam, iż sprzedaż modeli "na ramki" ograniczona jest przez Tamiyę JEDYNIE do terenu Japonii...

Byc moze oficjalnie, ale rzeczywistosc okazuje sie laskawsza, szczegolnie w odniesieniu do firmy Tamiya. Juz kilkakrotnie zamawialem pojedyncze ramki (Tamiya-Deutschland) i zawsze je przysylali. W wypadku pojedynczych, drobnych czesci bywalo nawet, ze pieniedzy nie chcieli, wysylajac zwyklym listem.

Marchewa, jesli w Polsce nic nie da sie zalatwic, zanim bedziesz pisal do Japonii sproboj najpierw w Niemczech. Jesli sie nie myle, w Niemczech znajduje sie importer na cala Europe. W razie potrzeby chetnie pomoge Tobie napisac jakis zgrabny tekst w tej sprawie.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości