Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Adam Obrębski » środa, 27 sierpnia 2008, 10:52

Witam,
mam znów problem, tym razem z drugą, niedawno kupioną pseudo iwatą 0,2mm.
Otóż sprzęt ten zaczął mi chodzić jak spryskiwacz ogrodowy :/ Wydaje dokładnie taki sam dźwięk i strzela takimi samymi (tyle, że szybszymi) seriami. Usiłowałem namoczyć dyszę w zmywaczu wamodu, a cały aero, razem ze starym nie czyszczonym juz pół roku wrzuciłem do nitro. Po moczeniu staroć doprowadził się do stanu używalności to ten nowy dalej sika jak w ogrodzie... zyskałem tylko to, że przestał sie zatykac po kilkusekundowej serii... czy wie ktoś w czym tkwi problem? Mam wrażenie, że zaczęło sie wszystko od nieumiejętnego rozcieńczenia vallejo... i tak zostało :/ Jeśli nitro nie potrafiło usunąć ewentualnych "skrzepów" farby przez całą noc to co może to zrobić? Może w czym innym niż w zabrudzeniu tkwi problem?
Pomocy!
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » środa, 27 sierpnia 2008, 10:55

kret i czyszczenie mechaniczne- ściętego vallejo nawet wamod nie za bardzo chce usunąć... zapchaną masz dyszę- poprzepychaj ją igła- poskrob wewnętrzne ścianki
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Adam Obrębski » środa, 27 sierpnia 2008, 11:01

No właśnie dyszę kilkukrotnie czysciłem drucikiem, żadne paprochy nie chcą wychodzić, wygląda na to, że nic tam nie ma... :/
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Constructor » środa, 27 sierpnia 2008, 11:27

Ja swój ostatnio do Cleanlux'a wrzuciłem i mam jak nowy. Odpoczywał sobie w płynie około 2 dni.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Constructor
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 27 sierpnia 2008, 10:20
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Przemekk » środa, 27 sierpnia 2008, 12:11

Jak u mnie są problemy to do Cleanuxu na parę dni, później 24 godziny w wodzie z mydłemi jest bardzo czysty.
Przemekk
 
Posty: 156
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 16:06

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Adam Obrębski » środa, 27 sierpnia 2008, 13:09

Wrzuciłem tym razem samą dyszę do nitro. Po późniejszej walce z igłą okazało się, że jednak coś tam jeszcze tkwiło...
już jest dobrze, ale muszę zainwestować w cleanlux, wszyscy to chwalą, więc nie może być złe :)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Filip » środa, 27 sierpnia 2008, 17:28

JA miałem wczoraj taki sam problem z moim aero.Tak więc wyciągnąłem iglicę i przeczyściłem ją rozpuszczalnikiem i jest miodzio.
Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 208
Dołączył(a): piątek, 8 sierpnia 2008, 20:22

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kuba P. » czwartek, 28 sierpnia 2008, 08:41

Adam Obrębski napisał(a):No właśnie dyszę kilkukrotnie czysciłem drucikiem, żadne paprochy nie chcą wychodzić, wygląda na to, że nic tam nie ma... :/


Nie no Kolego, jak Ty dyszę drucikiem czyściłeś...

Kreta bym Ci odradzał. Rozbierz aerograf cały, nie wykręcaj dyszy tylko zdejmij jej osłonę. Kup cleanlux, nalej do słoiczka i zanurz aerograf ale uważaj na odsłoniętą dyszę. Jest bardzo miękka i łatwo uszkodzić (o ile jej jeszcze tym drutem nie rozkalibrowałeś).
Niech aerograf się moczy w tym słoiku a w miedzyczasie sprawdź, czy końcówki iglicy nie masz krzywej. Jak masz, co nie jest trudne do osiągnięcia, prostuj na szybie. Przyciskasz palcem czubek do szkła i obracasz.
Aero po wypłukaniu w cleanluxie wyczyść jeszcze zmywaczem wamodu. Najlepiej to by było, jakby w wamodzie w ogóle poleżał.
Jak mechanicznie nie uszkodziłeś sprzętu, sprężarka jest sprawna to te zabiegi powinny starczyć.

Bo aerograf się myje! :mrgreen:

Powodzenia.

ps. Ewentualnie sprawdź oring, może wystarczy dokręcić albo wymienić ostatecznie, jak mówisz że w nitro kąpałeś aero.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 28 sierpnia 2008, 09:28

Kuba Plewka napisał(a):Kreta bym Ci odradzał.

czemu? prawieiwacie nie szkodzi
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kuba P. » czwartek, 28 sierpnia 2008, 09:31

Akrylom również.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 28 sierpnia 2008, 09:47

no mi oststnio dopiero kret pomógł pozbyc problemu identycznego z opisanym.. całonocne moczenie w wamodzie nie poskutkowało
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kuba P. » czwartek, 28 sierpnia 2008, 09:51

No to nie wiem, ja tam swój aerograf rozbieram po każdym malowaniu i od razu starannie myję.
Nie muszę się uciekać do takich metod więc może w ekstremalnych przypadkach zakitowania aerografu brak mi doświadczenia.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 28 sierpnia 2008, 10:03

Ano widzisz.. ja swoją prawieiwatę eksploatuję w warunkach wybitnie niskiej kultury technicznej, na gruntowne mycie z rozbieraniem to załapuje się ona raz na miesiąc czy dwa, tak to poprzestaję na przedmuchaniu rozpuszczalnikami i wd40. I działa. Od trzech lat bez mała. I w tym czasie dopiero dwukrotnie sięgać musiałem po kreta- tak to wystarczyło w najgorszym razie pomoczenie z godzinę w mieszance wamodu i cleanluxu. Oczywiście nie zalecam takiego postępowania, ale wiem co robić, kiedy mycie nie pomaga, bo wiedzieć muszę- czasem się zdarza (raz na miesiąc czy dwa- to właśnie daje okazję do gruntownego przeglądu i mycia).
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Adam Obrębski » wtorek, 17 marca 2009, 23:01

No i to znowu ja...
cholera nie wiem co ja mam z tym sprzętem... jakiś czas chodził jak marzenie, zero plucia, bardzo ładna kreska etc.
Ale znowu zaczęło się walić, tyle, że tym razem nie pomagają metody, które zastosowałem z powodzeniem wcześniej...
Moczenie w plynie hamulcowym całego, rozkręconego na części pierwsze, grata przez tydzień, później kąpiel samej dyszy przez pare dni w wamodzie nie dało porządanych skutków... czyszczenie mechaniczne, na tyle na ile pozwala mi budowa aero też nie pomogło... zamiast dość precyzyjnego urządzenia mam spryskiwacz do trawy... czy to może być jakaś awaria czysto techniczna? Bo w to, że jest zapaprany powoli przestaje wierzyć... takiego czyszczenia to on chyba nawet w fabryce nie przechodził :roll:
A, i jeszcze jedno? Czy cleanlux jest "mocniejszy" od wamodowskiego zmywacza? Bo jeśli to brud to tylko w nim nadzieja...
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Piwata - sikanie jak spryskiwacz do trawy :(

Postprzez Kuba P. » wtorek, 17 marca 2009, 23:27

Opisane objawy mogą wynikać z rozszczelnienia połączenia dysza-korpus. Weź kluczyk dołączony do zestawu i delikatnie (powtarzam, DELIKATNIE) spróbuj dokręcić dyszkę. Zrób to naprawdę z czuciem, bo łatwo ukręcić gwint w dyszy i wtedy buba pewna.

Cleanlux jest słabszy niż zmywacz Wamodu.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości