Farby Pactra - jakie sobie z nimi radzicie?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Farby Pactra - jakie sobie z nimi radzicie?

Postprzez fragles » sobota, 6 lipca 2019, 07:01

Rafal napisał(a):- po użyciu przy pomocy papieru toaletowego wycierałem zakrętkę do sucha.


Fajne zdanie. Po wstawieniu "," - czego zresztą wymaga - w różnych miejscach, zmienia znaczenie zasadniczo:

- po użyciu przy pomocy papieru toaletowego, wycierałem zakrętkę do sucha.
- po użyciu, przy pomocy papieru toaletowego wycierałem zakrętkę do sucha.
:mrgreen:

Rafal napisał(a):Magiczny środek - Detail & Fine Line Thinner MM-TE50496 - o ile się nie mylę pasuje to wszystkich Testorsów: czyli oryginałów, Pactr i akryli Italeri.

Ten magiczny środek pasuje tylko do akryli, czy do emalii Testorsa też? Nigdy go nie stosowałem, a informacja sugeruje, że jest faktycznie uniwersalny. Mam trochę emalii Testorsa, Pactr też sporo ze starych zapasów, i taki uniwersalny, dobry środek byłby bardzo przyjaznym rozwiązaniem.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1556
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 12:48
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Farby Pactra - jakie sobie z nimi radzicie?

Postprzez Rafal » sobota, 6 lipca 2019, 15:25

fragles napisał(a):Ten magiczny środek pasuje tylko do akryli, czy do emalii Testorsa też?


Tylko akryle. I nie śmierdzi tak jak Gunze.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Re: Farby Pactra - jakie sobie z nimi radzicie?

Postprzez Michal » poniedziałek, 8 lipca 2019, 08:39

Akryle Italeri to też Testors? Warto wiedzieć, przy okazji wypróbować. Testorsami (Modelmaster) malowało mi się super, tylko że w Krakowie "od ręki" nie do dostania (tzn. bywają w Agtomie ale "na zamówienie" albo "niedostępne"). Do rozcieńczania Pactr "pod pędzel" polecam medium do akryli firmy Talens wymieszane z wodą destylowaną (bo gęste to medium strasznie) i ew. odrobiną opóźniacza (retardera) - proporcje do indywidualnego wyczucia. Dużo lepiej (równiej) się kładzie niż przy rozcieńczaniu samą wodą.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości