Problem z podłączeniem Procon Boya

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Problem z podłączeniem Procon Boya

Postprzez Basar » czwartek, 15 stycznia 2009, 19:29

Sjema!
Właśnie stałem się szcześliwym posiadaczem Procon Boya Platinium i mam wielkiego zgryza jak go podpiąć do sprężarki (MA 1000 - taki mały, niebieski jamnik na przyssawkach) Ze sprężarki wychodzi gwint 1/4" Mam do tego węża paasche, który pasuje doskonale z tej strony.. nieco gorzej sprawy mają się na drugim końcu - gwint od paasche nijak nie chce się zakrecić na Proconie.
Próbuję iść od drugiej strony do aerografu podpinam oryginalnego węża (w instrukcji opisany jako 1/8") . Drugi koniec węża - tajemniczo brzmiąca nazwa PS. Mogę to jeszcze podpiąć do jakiegoś zaworka (ten po lewej): Obrazek
tyle ze gwint od zaworka nigdzie dalej mi juz nie pasuje.
Byłem już w sklepie z pneumatyką, ale pan obejrzał to japońskie ustrojstwo i wzruszył tylko raminoami. Procon leży w pudełku 4 dzień(i co jakiś czas szepce do mnie "maluj mną, maluj..") a ja się na niego tępo gapię, wycierając co jakiś czas śline z brody.. :roll:
Chodzi mi po głowie cieci jednego i drugie przewodu i łączenie ich zaciskiem, ale wolałbym jakąś mniej barbarzyńską metode.

HELP!

F.
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Problem z podłączeniem Procon Boya

Postprzez shivadog » czwartek, 15 stycznia 2009, 20:07

Potrzebujesz przejściówki Iwata/Pasche, kupiłem taką właśnie przedwczoraj (miałem ten sam problem).
Jak znajdę chwilkę wieczorem to zrobię fotkę.
Można też kupić końcówki z szybkozłączką, jak chcesz z paru aero korzystać.
Dobrze Ci się sprawuje ten kompresor?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Problem z podłączeniem Procon Boya

Postprzez kicus » czwartek, 15 stycznia 2009, 20:08

Prosta sprawa, ja też mam wąż Paasche a aero Procon Boy. Musisz kupić przejściówkę A-188 w sklepie internetowym firmy Kriskar.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z podłączeniem Procon Boya

Postprzez subgrafik » czwartek, 15 stycznia 2009, 22:02

W m-zone sa przejsciowki na lelewela ... przynajmniej ja tam kupilem ...

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Problem z podłączeniem Procon Boya

Postprzez Basar » czwartek, 15 stycznia 2009, 22:47

subgrafik napisał(a):W m-zone sa przejsciowki na lelewela ... przynajmniej ja tam kupilem ...

P

Dzisiaj dzwoniłem do m-zone - niestety są tam tylko przejściówki w standardzie gunze.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, już wiem gdzie i czego konkretnie szukać (chociaż stronka Kriskara, taka troche dziwne - popatrz, ale nie dotykaj, no chyba że ja nie znzalazłem opcji "kup"). Miejmy nadzieje, że juz w przyszłym tygodniu będę mógł się inhalować moim proconem :D
Jeszcze raz dzieki!
pzdr!

F.
Obrazek
Avatar użytkownika
Basar
 
Posty: 99
Dołączył(a): niedziela, 30 marca 2008, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z podłączeniem Procon Boya

Postprzez shivadog » piątek, 16 stycznia 2009, 14:05

Potwierdzam, przejściówka A-188 "IWATA TO PASCHE AIR HOSE" (moja to wyrób Pasche).
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Problem z podłączeniem Procon Boya

Postprzez kicus » piątek, 16 stycznia 2009, 17:20

Napisz do Kriskara maila co potrzebujesz a oni Ci wyślą za pobraniem. To pewna i solidna firma. Nieraz kupuję u nich części do Paasche.
Avatar użytkownika
kicus
 
Posty: 494
Dołączył(a): środa, 23 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Bydgoszcz


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości