Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Badger Velocity

Postprzez mr.jaro » czwartek, 15 stycznia 2009, 14:10

Bathin napisał(a):Dzięki wielkie.

Ale przeciez nie za taki drobiazg.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Reklama

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez michal.s » czwartek, 15 stycznia 2009, 22:57

Od dystrybutora aerografów Harder & Steenbeck dostałem płyty DVD z filmem, na której znajduje się prezentacja aerografów, kompresorów, pokaz jak namalować obrazek czy też model, techniki maskowania, czyszczenie aerografów, wytłumaczenie najczęstszych problemów i wycieczka po fabryce gdzie owe aerografy są produkowane.

Obrazek

Płyta jest w języku niemieckim i angielskim.

Jeśli ktoś byłby chętny obejrzeć film proponuje abyśmy zorganizowali miedzy sobą system wymiany płyty.
Każdy chętny na oglądnięcie filmu napiszę o tym tutaj na forum po czym osoba która w danym momencie posiada płytę wyśle ją do chcącego oglądnąć film, list polecony kosztuje nie całe 4 zł więc nie powinno być problemu.
Za przesyłkę paci oczywiście ten który posiada w danym momencie płytę.

W tej chwili płyta ode mnie wędruje do kolegi MIRO, kolega po oglądnięciu prześle ją kolejnej chętnej osobie.

Proszę abyście szanowali płytę, skorzysta z niej wtedy duża większa liczba użytkowników naszego forum.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez kwax » czwartek, 15 stycznia 2009, 23:00

A nie lepiej byłoby jej umieścić na jakimś darmowym serwerze typu rapidshare etc ?
kwax
 
Posty: 99
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 18:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez michal.s » czwartek, 15 stycznia 2009, 23:19

Płyta jest objęta prawami autorskimi.

Ja tego robić nie będę, tym bardziej dystrybutor ;o)
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Bathin » piątek, 16 stycznia 2009, 11:26

Planuję zakup ich aerka w przyszłym miesiącu, tak że z chęcią obejrzę film.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez mr.jaro » piątek, 16 stycznia 2009, 11:41

Bathin napisał(a):Planuję zakup ich aerka w przyszłym miesiącu, tak że z chęcią obejrzę film.
Pzdr

Wedlug producenta mozna te plyte kupic u handlarzy za jakies 3,- EUR. To nie sa wielkie pieniadze, a poniewaz i tak bedziesz zamawial aerograf, zamow sobie i te plyte. Ja jej wprawdzie nie posiadam, ale z opisu na stronie H&S wynika, ze zawiera ciekawe informacje.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez subgrafik » piątek, 16 stycznia 2009, 12:28

Korzystajac z okazji Czy Panowei moge cos poleciec
z wiekszym "rozbryzgiem" to jest w dyszy 0,5 i wyzej,
zaciekawily mnie opinie o produktach H&S,
a mialem zakupic procon boya triggera ale
moze warto jeszcze poszukac

Pawel

PS. Jestem szczesliwym posiadaczem Procon bota Pro 0,3
ale troche wolno sie nim maluje wieksze powierzchnie...
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Daniel iceman Gronowski » piątek, 16 stycznia 2009, 12:50

Bathin jak obejrzysz płytę to chętnie też rzucę okiem ;o)
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Bathin » piątek, 16 stycznia 2009, 13:16

Daniel iceman Gronowski napisał(a):Bathin jak obejrzysz płytę to chętnie też rzucę okiem ;o)

Na razie tak jak radził Jaro, napisałem do dystrybutora czy oferują też takie płyty.
Pzdr
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez mr.jaro » piątek, 16 stycznia 2009, 13:52

subgrafik napisał(a):Czy Panowei moge cos poleciec z wiekszym "rozbryzgiem" to jest w dyszy 0,5 i wyzej, zaciekawily mnie opinie o produktach H&S...

Sprawa ogranicza sie wylacznie do Twoich upodoban i mozliwosci finansowych, gdyz praktycznie chyba do kazdego modelu H&S mozna dokupic dowolny zestaw dyszy i iglicy - na przyklad 0,4 mm. Elementy te sa wspolne dla wiekszosci (a prawdopodobnie wszystkich) modeli aerografow tej firmy. Wystarczy powertowac troche bezposrednio na stronie producenta. Nawet jesli aerograf standardowo wyposazony jest w dysze nie pasujaca do moich potrzeb, moj handlarz (link juz podalem wczesniej) zamienia ja na bardziej odpowiednia - wystarczy uzgodnic to przed zakupem.

Niezaleznie od powyzszego, do naszych celow za najbardziej uniwersalny model uwazam Evolution, dajacy m. in. takze mozliwosc zmiany zbiorniczka na wiekszy.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Jarrecki » środa, 4 marca 2009, 21:26

Witam.

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich modelarzy.

W jednym z filmów na youtube, w ~ 4 min:
http://www.youtube.com/watch?v=UPxkAaHe ... annel_page
pokazane jest mieszanie farby, bezpośrednio w zbiorniczku aerografu.
Przeglądając ofertę firmy Harder&Steenbeck, Evolution niestety nie znalazłem podobnej dyszy do tej występującej w filmie.
Czy w tych nowych aerografach możliwe jest mieszanie farby w zbiorniczku, a jeżeli tak to w jaki sposób?
Czy istnieje możliwość zakupienia takiej końcówki jak pokazana na filmie do aerografu EVOLUTION SILVERLINE?

Pozdrawiam
Jarek
Jarrecki
 

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez draz » środa, 4 marca 2009, 21:58

Hmm, jedyne mieszanie farby w okolicy czwartej minuty to mieszanie farby w zwykłym pojemniczku do mieszania farby.
Owo mieszanie farby, które to mogłoby zwrócić twoją uwagę, przypuszczam, występuje w okolicy minuty szóstej i objawia się ukazywaniem bombelków w zbiorniczku na farbę. Nie jest to nic nadzwyczajnego, występuje w każdym takim aerografie - wystarczy palcem lekko przytkać wylot dyszy (uwaga na te aerografy, gdzie iglica wystaje poza osłonkę dyszy - skrzywicie sobie iglicę i dostaniecie zakażenia jak się wam zabrudzona wbije w palec) i następnie nacisnąć spust, po czym delikatnie odchulić do tyłu. Często wykorzystywane przy czyszczeniu aerografu. Powietrze zamiast wylatywać dyszą wraca do zbiorniczka na farbę. Działa samoistnie w przypadku słabo dokręconych bądź nieszczelnych dysz (na gwincie).
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Jarrecki » środa, 4 marca 2009, 22:23

draz napisał(a):Hmm, jedyne mieszanie farby w okolicy czwartej minuty to mieszanie farby w zwykłym pojemniczku do mieszania farby.
Owo mieszanie farby, które to mogłoby zwrócić twoją uwagę, przypuszczam, występuje w okolicy minuty szóstej i objawia się ukazywaniem bombelków w zbiorniczku na farbę.


Mój błąd. Powinienem napisać o filmie OD czwartej minuty.

draz napisał(a):Nie jest to nic nadzwyczajnego, występuje w każdym takim aerografie - wystarczy palcem lekko przytkać wylot dyszy (uwaga na te aerografy, gdzie iglica wystaje poza osłonkę dyszy - skrzywicie sobie iglicę i dostaniecie zakażenia jak się wam zabrudzona wbije w palec) i następnie nacisnąć spust, po czym delikatnie odchulić do tyłu. Często wykorzystywane przy czyszczeniu aerografu. Powietrze zamiast wylatywać dyszą wraca do zbiorniczka na farbę. Działa samoistnie w przypadku słabo dokręconych bądź nieszczelnych dysz (na gwincie).


Chodzi właśnie o ot, że w tych nowych aerografach nie jest możliwe zatkanie wylotu, ze względu na otwory boczne w samej końcówce.
http://www.harder-airbrush.de/english/evolution_06.html
przykład powyżej.

Jarek
Jarrecki
 

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 4 marca 2009, 22:29

Jarrecki napisał(a):w tych nowych aerografach nie jest możliwe zatkanie wylotu

Nic prostszego, wtedy zatykanie palcem zastępuje minimalne odkręcenie osłony dyszy...
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez mr.jaro » czwartek, 5 marca 2009, 09:21

Hmm, podczas malowania, w znajdujacej sie w zbioniczku farbie raczej nie powinny tworzyc sie babelki. Oznaczalyby one nieszczelnosc uszczelki badz zatykanie dyszy. O ile drobna nieszczelnosc (tworzenie sie malutkich babelkow na obwodzie powierzchni farby) specjalnie nie powinna przeszkadzac, duza nieszczelnosc (wyrazne bulgotanie, powstawanie duzych babli na calej powierzchni farby) moze juz utrudnic dokladna regulacje aerografu.

Ale faktycznie, jesli kto koniecznie chce doprowadzic do bulgotania farby, wystarczy zatkac dysze badz ja poluzowac. ;o)
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości