Mur

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Mur

Postprzez dabthor » wtorek, 27 stycznia 2009, 10:50

Witam
jestem w trakcie budowy dioramy, a ze jestem poczatkujacy to prosze o rade.

Pierwszy moj problem to po pomalowaniu muru przeswituja slady po szpachlowce oraz po kleju. Teraz moze pytanie jak to ew poprawic a moze ew zostawic jak jest...

a drugie pytanie to zaprawe miedzy ceglami chcialem zrobic za pomoca waha czy lepiej kazda cegielke oblozyc zaprawa

uzywam akryli.




Prosze o rady :-)
Ostatnio edytowano środa, 28 stycznia 2009, 09:48 przez dabthor, łącznie edytowano 1 raz
dabthor
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 10:46

Reklama

Re: Mur

Postprzez NIEDZWIEDZ » wtorek, 27 stycznia 2009, 12:31

Witaj-dabthor czy to jest mur plastikowy?Jesli tak to go nie używaj lepszy będzie jak zrobisz sobie sam tzn.klocki lego +gips i rysik o 100% będzie lepszy.Ten jest troszkę za sztuczny ;o)
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Mur

Postprzez Tomek Zieliński » wtorek, 27 stycznia 2009, 12:46

dabthor napisał(a):...jestem w trakcie budowy dioramy....


Zapewne zgomadziłeś porzadną dokumentację dotyczącą modelu/modeli, figurek.
Do muru też warto taką mieć.

To na początek:
http://images.google.pl/images?sourceid=navclient&hl=pl&rlz=1T4GGLJ_plPL205PL205&q=brick+wall&um=1&ie=UTF-8&sa=X&oi=image_result_group&resnum=1&ct=title

Po drugie, mur jest częścią ściany, ściana może być częścią budynku mieszkalnego, garażu, ogrodzenia, itp, warto to też uwzględnić.
Tomek Zieliński
 

Re: Mur

Postprzez dabthor » wtorek, 27 stycznia 2009, 12:58

mur jest z plastiku no i wlasnie chce by wygladal naturalnie i nie wiem jak zlikwidowac te slady po formie. moze ew dlutkiem to jakos potraktowac?
A mur bedzie wolno stojacy tzn bedzie odgradzal droge od terenu na ktorym bedzie stal dom.
dabthor
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 10:46

Re: Mur

Postprzez Diego » wtorek, 27 stycznia 2009, 13:07

Witam

Sądzą po wyglądzie jest to mur z plastiku... Poszpachluj tylko te okrągłe ślady po wypychaczach formy,przydało by się też zaznaczy że mur ma miedzy cegłami zaprawę. Jeżeli nie chcesz robi wszystkiego od nowa, to czeka Cię dużo pracy.
Niedzwiedż podał bardzo dobrą metodę na zrobienie muru.
Mur z gipsu ma tę zaletę że można łatwo go modelować (tzn. zrobić ślady uszkodzeń, postrzeliny, wyrwy, pęknięcia) wystarczy ostry nożyk lub rysik do cyrkla.

Co do pózniejszego malowania ja bym to zrobił tak:
Pomalował całośc (tak jak zrobiłeś to Ty) na kolor czerwony, następnie cegły (nie wszystkie oczywiście) starał się pomalować jaśniejszymi i ciemniejszymi odcieniami czerwieni (żeby cegły nie wyglądały tak samo), następny etap to rozrobienie pigmentu z wodą i naniesienie takiej "mazi" równomiernie na całym murze.

Aby przyśpieszy proces wysychania owej mazi używamy suszarki do włosów. Kiedy wszystko wyschnie, ścieramy kawałkiem szmatki lub chusteczki nadmiar zaschniętego pigmentu. Podczas ścierania pigment zostaje w zagłębieniach między cegłami imitując zaprawę.
Póżniej można np.zrobi ślady wilgoci lub omszałego muru,przyklei jakiś plakat itp.

Pozdrawiam
Marcin J.
Diego
 

Re: Mur

Postprzez NIEDZWIEDZ » wtorek, 27 stycznia 2009, 13:23

Polecam też
[http://pl.youtube.com/watch?v=wjgw_QD15 ... re=related]
[http://pl.youtube.com/watch?v=Jyov5gv6u ... re=related]

Wstaw proszę, linki w nawiasy [URL]
xenomorph
Ostatnio edytowano wtorek, 27 stycznia 2009, 15:52 przez NIEDZWIEDZ, łącznie edytowano 1 raz
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Mur

Postprzez dabthor » wtorek, 27 stycznia 2009, 15:41

Ale chyba moge go potraktowac pilnikiem i troche go "podniszczyc"? praktycznie wszystkie miejsca po wypychaczach zaszpachlowalem ale teraz po pomalowaniu nadal je widac...
Dzieki za informacje jak polozyc zaprawe to napewno zrobie. a jak zrobic slady wilgoci albo omszalego muru?
dabthor
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 10:46

Re: Mur

Postprzez xenomorph » wtorek, 27 stycznia 2009, 15:50

Proszę o poprawienie zdjęć i wklejenie ich zgodnie z regulaminem, zanim polecą w siną dal...
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mur

Postprzez dabthor » wtorek, 27 stycznia 2009, 16:35

Poprawie dzis wieczorem Tylko prosba o info co jest nie tak...chodzi o brak kompozycji czy zle umocowane na forum zostaly?
i niestety nie potrafie odpalic tych linków które wstawił NIEDZWIEDZ. prosze ew o te linki na prywatna poczte...
dabthor
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 10:46

Re: Mur

Postprzez Diego » środa, 28 stycznia 2009, 00:51

dabthor napisał(a):.
Dzieki za informacje jak polozyc zaprawe to napewno zrobie. a jak zrobic slady wilgoci albo omszalego muru?


Ślady wilgoci lub mchu wychodzą najlepiej na wytynkowanych murach (co nie oznacza że nie da się ich zrobić na cegłach).
Tynk pod wpływem wilgoci odpada płatami jest lekko ciemniejszy od reszty (bo jest wilgotny),zaprawa miedzy cegłami ma ubytki, a cegły są częściowo pokruszone.

Można zrobi wash z ciemnego pigmentu (dużo wody ,mało pigmentu) i przyciemnić to miejsce, można tez troszkę pokombinować z suchym pędzlem i odrobina zielonego koloru i zrobić lekkie ślady pojawienia się w tych miejscach flory ( mech ,glony) na koniec potraktować lakierem żeby miejsce to trochę się błyszczało i wyglądało na wilgotne.
Mech podobnie suchy pędzel lub wash z zielonego koloru (i jego odcieni), do większych skupisk mchu można użyć trawki elektrostatycznej z tym że trzeba jej trochę zmienić kolor(pomalować) gdyż jest oryginalnie ciut za zielona.

Proponuje też zajrzeć na strony z grami bitewnymi tam też można znaleźć ciekawe rzeczy odnośnie tworzenia makiet.

Pozdrawiam
Marcin J.
Diego
 

Re: Mur

Postprzez ewpiga » piątek, 30 stycznia 2009, 14:29

Może taki schemat malowania będzie pomocny.
Piotrek.
Obrazek
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Mur

Postprzez Diego » piątek, 30 stycznia 2009, 22:17

Witam

Właśnie o coś takiego właśnie mi chodziło...

Niedźwiedź patrz i ucz się od prawdziwego mistrza, bo ja to laik w te klocki jestem :roll:

Pozdrawiam
Marcin J.
Diego
 

Re: Mur

Postprzez NIEDZWIEDZ » sobota, 31 stycznia 2009, 00:31

Diego-uwierz mi nie takie straszne jak malują hi hi i nauk mi waść nie trzeba.
Przyjaciel to ktoś kto zrobi dla Ciebie wszystko bezinteresownie
Avatar użytkownika
NIEDZWIEDZ
 
Posty: 482
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2008, 23:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Mur

Postprzez dabthor » wtorek, 3 lutego 2009, 01:53

Witam
ponizej 4 moje nowe fotki muru.
Prosze o uwagi co można jeszcze poprawić. w fazie końcowej budowania diormy prawdopodobnie zostanie on jeszcze troche pokryty jakims błotem albo zielenią imitującą zmurszenie od strony drogi.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dabthor
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 10:46

Re: Mur

Postprzez kapral » środa, 4 lutego 2009, 12:35

Witam. Pozwolę sobie swoje 3grosze dorzucić. Po pierwsze, robiąc dioramę staraj sie trzymać realiów. Taki mur nie ma prawa stać! Mur na JEDNĄ cegłę takiej wysokości i długości zwali się gdy jakiś kundel go obsika!!! (o ile udałoby sie go postawić). Ale załóżmy, że jakimś cudem jeszcze stoi to równie nie realnie wygląda jego górna równiutka i elegancka górna krawędź. Ale dajmy spokój tej krawędzi bo idąc wzdłuż muru napotykamy dziurę (pamiętając o tym że jest to mur na jedną cegłę wzdłuż!) przeczącą prawu grawitacji!!. Reasumując wywal ten śmieszny plastikowy murek i zrób sobie porządny o odpowiedniej grubości(!) z regipsu. Taka jest moja rada. Zrobisz jak będziesz uważał. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości